11 turas: "Liverpool" ir "Arsenal" išsiskyrė taikiai © Eurofootball.lt
Sekmadienį Anglijos „Premier“ lygoje buvo sužaistos likusios ketverios 11-ojo turo varžybos. Centriniame turo mače „Liverpool“ su „Arsenal“ pasidalino po tašką, „Bolton“ sužaidė lygiosiomis su „Aston Villa“, „Derby“ namuose pralaimėjo „Everton“, o „Tottenham“ paskutinę minutę nusileido „Blackburn“.

Šį savaitgalį Anglijos čempionate įvyko viena įspūdinga dvikova. Sausakimšame „Anfield“ stadione aikštės šeimininkai „Liverpool“ susikovė su pirmenybėse dar pralaimėjimo kartėlio nepatyrusia Londono „Arsenal“ ekipa.

Jau sužaidus 5 minutes pirmasis pavojus iškilo prie „kanonierių“ vartų, kai „raudonųjų“ kapitono Steveno Gerrardo pažeme lėkusį smūgį atmušė vartininkas Manuelis Almunia. Bet netrukus krito ir pirmasis šių varžybų įvartis.

7-ąją susitikimo minutę „Arsenal“ vunderkindas Cescas Fabregasas prie pat savo baudos aikštelės linijos pargriovė norėjusį link vartų prasiveržti Xabi Alonso, ir teisėjas paskyrė baudos smūgį. Norvegas Johnas Arne Riise įžaidė kamuolį ir S.Gerrardas galingu smūgiu pramušęs sienelę „įkalė“ pirmąjį įvartį.

Bet po kelių akimirkų jau svečiai iš sostinės sukūrė savo pirmąją progą, kai po atšokusio kamuolio baltarusis Alexandras Hlebas nestabdydamas kamuolio vienu lietimu mušė greta virpsto.

Po penkių minučių „Arsenal“ surengė greitą kontrataką, bet po C.Fabregaso perdavimo į baudos aikštelę įsiveržęs puolėjas Emmanuelis Adebayoras atsileido kamuolį ir jo smūgį spėjo blokuoti „Liverpool“ vartininkas Pepe Reina.

20-ąją minutę „Arsenal“ legionierius iš Čekijos Tomašas Rosicky prasiveržė kairiuoju kraštu, atliko perdavimą į baudos aikštelę, ir po nedidelės sumaišties gynėjas Emmanuelis Eboue smūgiavo į vartus, tačiau „raudonųjų‘ gynėjas Jamie Carragheris išmušdamas kamuolį galva neleido jam kirsti vartų linijos.

Įpusėjus pirmajam kėliniui savo išpuoliu atsakė ir Rafaelio Benitezo auklėtiniai. S.Gerrardas būdamas už baudos aikštelės prieigų smūgiavo stipriai, ir puikią reakciją pademonstravęs M.Almunia pirštų galais nukreipė kamuolį virš skersinio.

Po pertraukos įvykių aikštėje taip pat nestigo. 51-ąją minutę po keitimo „Liverpool“ komandoje pasirodęs aukštaūgis puolėjas Peteris Crouchas gavęs komandos draugo perdavimą iš toli smūgiavo pažeme, bet ir vėl patikimai vartus gynė M.Almunia.

Po kelių akimirkų „Arsenal“ turėjo bene realiausią progą išlyginti rezultatą. Prie atakos pasijungęs gynėjas iš Dramblio Kaulo Kranto E.Eboue iš dešiniojo krašto smūgiavo į virpstą, ir kamuolys atšokęs nuo jo atsidūrė tiesiai po ispano C.Fabregaso kojomis, bet šis mušdamas stipriai į tuščius vartus pataikyti nesugebėjo.

63-iąją minutę vėl grėsmę „kanonieriams“ kėlė P.Crouchas. Šeimininkų puolėjas pabėgo nuo priešininkų gynėjų, bet mušant pažeme į tolimąjį vartų kampą jam šiek tiek pritrūko tikslumo.

Po kelių minučių S.Gerrardas baudos smūgiu pakėlė kamuolį į „Arsenal“ baudos aikštelę, ten oro dvikovą laimėjo ispanas X.Alonso, tačiau jis smūgiavo galva nelabai stipriai ir to užteko, kad gynėjas Kolo Toure išmuštų į vartus lėkusį kamuolį.

Iki mačo pabaigos likus 15 minučių „raudonųjų“ gynėjas J.Arne Riise iš už baudos aikštelės prieigų smūgiavo labai stipriai, bet po jo atakos kamuolys praskriejo kiek virš vartų skersinio.

80-ąją minutę „Arsenal“ klubas atstatė „status quo“. Būdamas kairiajam krašte A.Hlebas pamatė įsiveržiantį C.Fabregasą, šis atitrūko nuo „Liverpool“ gynėjo ir nestipriu smūgiu pasiųsdamas kamuolį į artimąjį vartų kampą privertė kapituliuoti P.Reiną.

Svečiai pajuto, kad gali laimėti šias rungtynes ir 86-ąją minutę jiems iki to pritrūko tik laimės šypsnio. Iš „Liverpool“ žaidėjų atėmus kamuolį C.Fabregasas dar kartelį mušė iš toli, bet kamuolys kliudė vartų virpstą, o prie atšokusio kamuolio suskubęs jaunasis puolėjas Nicklasas Bendtneris nesugebėjo pataikyti į vartus.

Šiose dramatiškai pasibaigusiose rungtyniėse laimėtojas tarp šių dviejų ekipų taip ir nepaaiškėjo. Iškovojęstašką išvykoje Arsene`o Wengero auklėtiniai susilygino taškais su „Man Utd“, ir išstūmė juos iš pirmosios vietos mažų mažiausiai savaitei, tuo tarpu „Liverpool“ nusirito į 6-ąją poziciją.

Kitose šios dienos varžybose trenerio permainas išgyvenantis Londono „Tottenham“ klubas šį kartą paskutinę mačo minutę rezultatu 1-2 turėjo pripažinti „Blackburn“ ekipos pranašumą.

Tik prasidėjus antrajam kėliniui „Spurs“ saugas Aaronas Lennonas buvo pargriautas baudos aikštelėje ir į svečių vartus buvo paskirtas 11 metrų baudinys. Prie žymos stojęs airis Robbie Keane`as nesuklydo ir išvedė savo komandą į priekį.

Bet sužaidus valandą „Blackburn“ išlygino rezultatą. PAR nacionalinės rintinės puolėjas Benni McCarthy smūgiuotas kamuolys iš toli lietė „Spurs“ gynėjo Michaelo Dawsono koją ir rikošetu įskriejo į vartus.

Atrodė, kad „Tottenham“ iškovos bent tašką šiame mače, tačiau tai nebuvo lemta. Paskutinę kėlinio minutę prie „Rovers“ komandos atakos prisijungęs vidurio gynėjas Christopheris Samba tiksliai smūgiavo po puolėjo Roque Santa Cruzo perdavimo.

Absoliutus lygos autsaideris „Derby“ šį kartą namuose nusileido Liverpulio „Everton“ vienuolikei rezultatu 0-2. 26-ąją minutę po ilgo žemo Philo Jagielka perdavimo puolėjas Yakubu Aiyegbeni praleido kamuolį ispanui Mikeliui Artetai ir šis iš arti nuginklavo vartininką Stepheną Bywaterį.

Antrajame kėlinyje sužaidus apie 20 minučių krito antrasis įvartis į „avinų“ vartus. Iš Dortmundo „Borussia“ klubo išsinuomotas saugas Stevenas Pienaaras iš dešiniojo krašto perdavė kamuolį australui Timui Cahillui, šis jį paliko komandos draugui A.Yakubu ir pastarasis nedelsdamas iš vos kelių metrų pasiuntė kamuolį į tinklą.

Ne ką geresnį gyvenimą išgyvenantis „Bolton“ klubas su naujuoju treneriu priešakyje sužaidė lygiosiomis 1-1 su Birmingemo „Aston Villa“ klubu. Sužaidus 22 minutes „ristūnus“ į priekį išvedė prancūzas Nicolas Anelka, kursi baudos smūgiu pasiuntė kamuolį į viršutinį vartų kampą.

Visgi po pertraukos svečiam pavyko atstatyti pusiausvyrą. Jaunasis puolėjas Gabrielis Agbonlahoras prasiveržęs dešiniuoju kraštu atidavė kamuolį po keitimo pasirodžiusiam puolėjui Luke`ui Moore`ui, ir pastarasis smūgiavo tiksliai į artimąjį vartų kampą.