12-oji EURO 2020 diena: ramūs anglai ir čekai bei arti fiasko esantys pasaulio vicečempionai © AP nuotr.

Antradienį finišuos kovos EURO 2020 D grupėje.

Jau aišku, kad į aštuntfinalį iš šios grupės tikrai žengs anglai ir čekai, o ant prarajos ribos atsidūrė lemiamą mačą su škotais pasitinkantys pasaulio vicečempionai kroatai.

Kova dėl pirmosios vietos

Turbūt mažai kas tikėjosi, kad paskutinėse grupės rungtynėse tarp anglų ir čekų spręsis pirmosios D grupės vietos likimas. Vis tik čekai nustebino daugelį ne tik savo pergale prieš škotus, bet ir užtikrintu žaidimu mače su kroatais, kuris baigėsi lygiosiomis.

Dar įdomiau yra tai, kad čekams šiose rungtynėse užtenka lygiųjų, jog laimėtų šią grupę. Tuo pačiu metu abi komandos jau yra ramios dėl vietos aštuntfinalyje, kadangi net ir nukritus į trečiąją vietą, keturių taškų, po vakar dienos rezultatų kitose grupėse, užtektų norint turėti užtikrintą vietą atkrintamosiose.

Nepaisant vangaus pasirodymo mače su škotais, anglai laikomi ryškiais šio mačo favoritais ir jų pergalei suteikiama beveik 67 procentų tikimybė.

Tiesa, pirmoji vieta šioje grupėje nebūtinai yra privalumas, kadangi D grupės nugalėtojai aštuntfinalyje žais su F grupės, kurioje varžosi Portugalija, Vokietija ir Prancūzija, antrąja vieta. Antrosios D grupės komandos potencialiai laukia dvikova su Slovakija, Lenkija, Ispanija arba Švedija.

Pasaulio vicečempionai gali likti už aštuntfinalio borto

Po burtų D grupės favoritais iškart buvo įvardinami anglai, o jų pagrindiniais varžovais – kroatai. Vis tik situacija susiklostė taip, kad pasaulio vicečempionai paskutiniajame ture kovos dėl išlikimo turnyre. Lygiai tą patį darys ir kiek netikėtą tašką mače su anglais iškovoję škotai.

Šios rungtynės turėtų būti įdomios vien dėlto, kad nė vienai komandai lygiosios nėra tinkamas rezultatas, o tuo pačiu pergalė tiek kroatams, tiek škotams garantuotų vietą kitame etape.

Glazge atmosfera šį vakarą turėtų būti ypatinga, kadangi škotų žaidimas šios komandos fanams suteikia vilčių pasvajoti apie aštuntfinalį. Tokių pat vilčių suteikia ir šiame čempionate nežibantys kroatai.

Tai, kad kroatai nėra tokie ryškūs šio mačo favoritai rodo ir lažybininkų prognozės, kuriose pasaulio vicečempionų pergalei suteikiama 45 procentų tikimybė, o škotų šansai vertinami 33 procentais.

12-osios dienos rungtynių tvarkaraštis:

22:00 Kroatija – Škotija

22:00 Čekija – Anglija

Standings provided by SofaScore LiveScore
Straipsnio įvertinimas: 2 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos