12 turas: "Real" pergalė Valensijoje © Eurofootball.lt
Sekmadienį Ispanijoje buvo žaidžiami 12 turo susitikimai. Keturi mačai pasižymėjo įvarčių gausa: Taragonoje "Gimnastic" 2-3 nusileido "Mallorca", Pamplonoje "Osasuna" 4-3 palaužė La Korunijos "Deportivo", Santandere vietos "Racing" taip pat 4-3 įveikė Huelvos "Recreativo", o paskutinės turo rungtynės Bilbao mieste pasibaigė "Sevilla" pergale 3-1.

Centrinės turo rungtynės vyko Valensijoje, kur traumų krizės krečiama vietos "Valencia" turėjo pripažinti minimalų Madrido "Real" pranašumą. Vienintelį rungtynių įvartį antrojo kėlinio pradžioje gražios atakos metu įmušė Karališkojo klubo kapitonas Raulis.

Atkakliose rungtynėse neretai dominavo aikštės šeimininkai, tačiau jiems trūko tikslumo atakos smaigalyje. Būtent tuo pasinaudojo svečiai, vieną iš gana retų atakų pabaigę tiksliu ir, kaip vėliau paaiškėjo, pergalingu smūgiu: po puikaus gynėjo Roberto Carloso perdavimo nuo galinės linijos kamuolį į vartus iš maždaug 8 metrų pasiuntė Raulis.

Taškus sekmadienį prarado ketvirtą vietą užimanti "Zaragoza", svečiuose sužaidusi 1-1 su Vigo "Celta". Analogišku rezultatu pasibaigė rungtynės Sevilijoje, kur krizę išgyvenantis vietos "Betis" neįveikė Barselonos "Espanyol". Prieš kelerius metus UEFA Čempionų lygoje žaidęs Sevilijos klubas pirmavo po pirmojo kėlinio viduryje Roberto realizuoto vienuolikos metrų baudinio, tačiau "Espanyol" puolėjas Walteris Pandiani išlygino per paskutinę rungtynių ataką jau ketvirtą pridėtinio laiko minutę.

Vienerios rungtynės sekmadienį pasibaigė be įvarčių - panašaus pajėgumo ekipų - Madrido "Getafe" ir Valensijos "Levante" - susitikime nei vienai komandai nepavyko įmušti įvarčio.

Vėliausiai vykusiose rungtynėse tarp "Athletic Bilbao" ir "Sevilla" vis kas daugiau mažiau aišku tapo jau dešimtą minutę, kai po brazilo Luiso Fabiano įvarčio galva ir saugo Jose Luiso Marti smūgio per save svečiai pirmavo 2-0.

Nors iki rungtynių pabaigos likus žaisti apie 20 minučių rezultatą antru bandymu sušvelnino puolėjas Aritzas Adurizas, jau per pridėtinį laiką pergalę užtikrintai įtvirtino antrą įvartį pelnęs L.Fabiano.

Po 12 turo lyderių penketukas visiškai nepasikeitė, tačiau pergales iškovojęs pirmasis trejetas dviem taškais nutolo nuo taškus praradusių ketvirtą ir penktą vietas užimančių "Zaragoza" ir "Atletico".

Tuo tarpu turnyrinės lentelės dugne įvyko nedidelė rokiruotė - dėl geresnio įmuštų ir praleistų įvarčių santykio iš 20 vietos pakilo pergalės dar neiškovoję San Sebastiano "Real Sociedad" futbolininkai, žemyn nustumę pergalės skonį jau patyrusią Taragonos "Gimnastic" vienuolikę.

Statistika

"Valencia" 0 - 1 Madrido "Real"
52` [0 - 1] Raul

Vigo "Celta" 1 - 1 "Zaragoza"
7` [0 - 1] Diego Milito
53` [1 - 1] Fernando Baiano

14` iš aikštės pašalintas Alberto Zapater ("Zaragoza")
78` iš aikštės pašalintas Gustavo Lopez ("Celta")

Madrido "Getafe" 0 - 0 Valensijos "Levante"

Taragonos "Gimnastic" 2 - 3 "Mallorca"
40` [1 - 0] Campano
56` [1 - 1] Bosko Jankovic
63` [1 - 2] Victor
73` [2 - 2] Oscar Lopez
88` [2 - 3] Juan Arango

Pamplonos "Osasuna" 4 - 1 La Korunijos "Deportivo"
5` [1 - 0] Roberto Soldado
22` [2 - 0] Valdo
30` [2 - 1] Juan Rodriguez
60` [3 - 1] Roberto Soldado
90` [4 - 1] Savo Milosevic

"Racing Santander" 4 - 3 Huelvos "Recreativo"
14` [1 - 0] Nikola Zigic
29` [1 - 1] Beto
34` [2 - 1] Ezequiel Garay (11 m.)
42` [3 - 1] Gonzalo Colsa
61` [3 - 2] Ikechukwu Uche
64` [4 - 2] Nikola Zigic
90` [4 - 3] Jesus Vasquez

Sevilijos "Betis" 1 - 1 Barselonos "Espanyol"
32` [1 - 0] Robert (11 m.)
90` [1 - 1] Walter Pandiani

Bilbao “Athletic“ 1 - 3 “Sevilla“
5' [0 - 1] Luis Fabiano
10' [0 - 2] Jose Luis Soler Marti
69' [1 - 2] Aritz Aduriz
90' [1 - 3] Luis Fabiano