13-oji EURO 2020 diena: sumaištis E grupėje ir vis dar neramūs Europos čempionai © „Reuters“ nuotr.

Trečiadienį finišuos EURO 2020 grupių varžybų etapas ir mes jau žinosime visas aštuntfinalio poras.

Šį vakarą savo likimą spręs E ir F grupių komandos.

E grupė: ramūs švedai ir vis dar be pergalių esantys ispanai

E grupėje prieš paskutinį turą – visiška sumaištis. Čia vieninteliai ramūs dėl patekimo į kitą etapą yra švedai, tiesa, jie taip pat gali atsidurti tiek pirmoje, tiek antroje, tiek trečioje pozicijoje. Likusios komandos – Slovakija, Ispanija ir Lenkija – kausis dėl likusių kelialapių į atkrintamąsias.

Pergalių šiam turnyre vis dar neturintys ispanai kol kas grupėje su dviem taškais užima trečiąją vietą, o paskutiniajame ture stos į kovą su Slovakija. Teoriškai, net ir lygiosios ispanams gali atverti kelią į aštuntfinalį, tačiau tokiu atveju jiems reikalingas lenkų pralaimėjimas mače su švedais. 

Vis tik akivaizdu, kad ispanai bandys įrodyti kritikams, jog ši rinktinė vis dar gali demonstruoti patrauklų ir laimintį futbolą, o pergalė galėtų komandą pakelti net į pirmąją vietą grupėje. Lengva tikrai nebus, kadangi slovakams šiose rungtynėse užtenka lygiųjų.

Tiesa, lažybininkai netiki, kad ispanams gali kilti problemų ir jų pergalės galimybes vertina 85 procentais.

Kitose grupės rungtynėse į kovą stos lenkai ir švedai. Pastarieji jau yra ramūs dėl savo turnyro pratęsimo, o štai lenkus šiandien išgelbėtų tik pergalė, kuri, beje, garantuotų vietą aštuntfinalyje, nepriklausomai nuo to, kaip sužais ispanai su slovakais.

Pralaužti švedų gynybą šiame turnyre yra be galo sunku, o jei būnant visiškai tiksliems – neįmanoma. Švedai kol kas yra įmušę tik vieną įvartį, tačiau į savo vartus nepraleido nė vieno ir tai leidžia kol kas būti pirmoje grupės vietoje.

Lažybininkai šių komandų šansus šį vakarą vertina praktiškai identiškai, tačiau mes minimalų pranašumą atiduodame lenkams, kuriems tai bus gyvybės arba mirties klausimas.

F grupė: Europos ir pasaulio čempionų susidūrimas bei teorinių šansų nepraradę vengrai

Europos ir pasaulio čempionų susidūrimas grupių etape – skamba kaip utopija, tačiau būtent tai šį vakarą ir nutiks. Tiek portugalai, tiek prancūzai rungtynes pasitinka po ganėtinai blankių pasirodymų antrajame ture, tačiau pasaulio čempionai jau turi vietą atkrintamosiose, o portugalams dėl jos dar teks pakovoti.

Prancūzams pergalė šiame mače garantuotų pirmąją vietą grupėje, kurios jie neabejotinai sieks, kadangi antroji F grupės komanda jau aštuntfinalyje sutiktų anglus, kurie nors ir nedemonstruoja stebuklų, tačiau vis tiek yra laikomi vienais iš EURO 2020 favoritų.

Portugalams, savo ruožtu, šiandien reikia bent lygiųjų, norint būti ramiems dėl vietos kitame etape. Tiesa, Europos čempionų situacija yra ganėtinai komfortabili, kadangi net ir pralaimėjimas mažesniu nei trijų įvarčių skirtumų jiems garantuotų vietą aštuntfinalyje.

Šiame mače lažybininkai pranašumą suteikia prancūzams, kurių pergalės tikimybė vertinama 46 procentais.

Nors kitos šios grupės rungtynės, kuriose vokiečiai egzaminuos vengrus, neatrodo tokios intriguojančios, tačiau abi šios ekipos dar kovoja dėl vietos aštuntfinalyje.

Vengrams pergalė šiose rungtynėse garantuotų sensacingą vietą aštuntfinalyje, o vokiečiams, norint visiškos ramybės, reikalingas bent taškas. Akivaizdu, kad žaisdami namuose vokiečiai tikrai galvos ne apie tašką, o apie pergalę, kuri galėtų net leisti grupėje užimti pirmąją vietą, jei prancūzai praras taškų prieš portugalus.

Lažybininkai šansų vengrams praktiškai nesuteikia ir vokiečių pergalės tikimybę vertina 86 procentais.

13-osios dienos rungtynių tvarkaraštis:

19:00 Slovakija – Ispanija

19:00 Švedija – Lenkija

22:00 Vokietija – Vengrija

22:00 Portugalija – Prancūzija

Straipsnio įvertinimas: 8 0

Kitos naujienos