13 turas: Pirmoji "Ajax" nesėkmė © Eurofootball.lt
Sekmadienį Olandijos „Eredivisie“ lygos pirmenybėse buvo sužaistos likusios ketverios 13-ojo turo varžybos. Pirmąją nesėkmę šiame čempionate patyrė vicečempionas „Ajax“, tuo tarpu „Feyenoord“ sutraiškė „Heracles“. Dar vieną pralaimėjimą patyrė „AZ“ klubas, o „Heerenveen“ minimaliu rezultatu nugalėjo „NEC“.

Didžiausias netikėtumas buvo užfiksuotas Amsterdame, kur dar nei vieno pralaimėjimo čempionate iki šiol nepatyręs vietos „Ajax“ klubas savo sirgalių akivaizdoje įsigudrijo rezultatu 1-3 pralaimėti vidutiniokei Bredos „NAC“ ekipai.

Pirmasis įvartis į aikštės šeimininkų vartus krito 24-ąją minutę, kai kamuolį į savus vartus įsimušė gynėjas Janas Verthongenas. Antrame kėlinyje svečiai pridėjo dar du: „Ajax“ vartininką Marteną Stekelenburgą nuginklavo Matthew Amoah ir Ahmedas Ammi.

Vis tik paskutinę rungtynių minutę prabilo ir rezultatyviausias šio čempionato futbolininkas: jaunasis Olandijos nacionalinės rinktinės puolėjas Klaasas Janas Huntelaaras pelnė tik paguodos įvartį.

Savo vieno iš pagrindinio varžovo kovoje dėl čempionų titulo nesėkme pasinaudojo Roterdamo „Feyenoord“ klubas, kuris namuose akmens ant akmens nepaliko iš autsaiderių Almelo „Heracles“.

Įvarčiai prasidėjo kristi nuo pat pirmosios mačo minutės. Šią vasarą iš Miuncheno „Bayern“ klubo į gimtąją Olandiją sugrįžęs puolėjas Roy`us Makaay`us išvedė šeimininkus į priekį, o sužaidus beveik pusvalandį atliko ir dublį.

Iki pirmojo kėlinio pabaigos likus žaisti penkias minutes Kevinas Hoflandas „įkalė“ ir trečiąjį įvartį. Po pertraukos Roterdamo klubo artilerija ir toliau nenustojo veikusi. Septynių minučių bėgyje jie pelnė dar tris įvarčius ir taip galutinai pribaigė savo bejėgius priešininkus.

Jau net penktąją nesėkmę patyrę Alkmaaro „AZ“ klubas. Šį kartą Luiso van Gallo auklėtiniai turėjo pripažinti Enschedo „Twente“ ekipos pranašumą. Nugalėtojų gretose du įvarčius pelnė Blaise`as N‘Kufo. „AZ“ ekipoje pasižymėjo Graziano Pelle.

Ir toliau tvirtai žengia „Herenveen“ klubas. Po gan blankokos pradžios komanda skina vieną pergalę po kitos. Šį kartą minimaliu rezultatu buvo palaužta Nijmegeno „NEC“ vienuolikė. Vienintelio įvarčio autoriumi laikomas Jacobas Poulsenas.