13 turas: triuškinanti "Barcelona" pergalė © Eurofootball.lt
Šeštadienį Ispanijos "La Liga" pirmenybėse buvo sužaistos dvejos 13-ojo turo rungtynės, o vienas mačas tebevyksta iki šiol.

Aštuntąją pergalę šį sezoną iškovojo ir į antrąją vietą bent iki rytojaus pakilo "Barcelona", namie be didesnio vargo 3-0 sutriuškinusi tarp autsaiderių žengiančią "Recreativo" vienuolikę.

Šeimininkai dominavo nuo pat mačo pradžios, bet pirmajame kėlinyje jiems nepavyko savo pranašumo paversti įvarčiais - sutankinta varžovų gynyba veikė beveik be klaidų.

Padėtis pasikeitė antrajame kėlinyje, kai aikštėje pasirodė 17-metis supertalentas Bojanas Krkičius, pakeitęs blankiai saugų grandyje atrodžiusį Eidurą Gudjohnseną. Iš pradžių ispanas uždirbo kampinį, po kurio iš 10 metrų tiksliu smūgiu pasižymėjo Gabrielis Milito.

Dar po kelių akimirkų komandos draugai su įvarčiu sveikino patį B.Krkičių - puolėjas techniškai apsisuko baudos aikštelėje gavęs perdavimą iš Thierry Henry ir be vargo pelnė antrąjį įvartį savo komandai.

Pergalę Ispanijos vicečempionams 81-ąją minutę įtvirtino Lionelis Messi, realizavęs paties uždirbtą 11 metrų baudinį.

Pirmenybių lyderis Madrido "Real" prarado du svarbius taškus, išvykoje sužaidęs tik lygiosiomis su vidutinioke "Real Murcia".

Šeimininkai aktyviai pradėjo rungtynes ir sukūrė keletą progų pirmosios minutėmis, tačiau netrukus atsidūrė besivejančių vaidmenyje - po Fernando Gago perdavimo smūgiu iš eigos pasižymėjo Guti. Įvartis sukėlė nemažai diskusijų, mat atrodė, jog ispanas galėjo būti nuošalėje.

"Real Murcia" ir toliau atakavo, bet pusiausvyrą atstatė tik po didžiosios pertraukos - 47-ąją minutę po kampinio stipriu smūgiu galva Ikerą Casillasą nuginklavo saugas Enrique de Lucasas.

Svečiams iš Madrido sunkiai sekėsi kurti pavojingas progas, kai tuo tarpu jų varžovai bent keletą kartų privertė iš peties pasidarbuoti gynėjus ir vartininką. Viltis išplėšti pergalę paskatino ir tai, kad 83-ąją minutę iš aikštės už tyčinį spyrį varžovui buvo pašalintas pirmojo įvarčio autorius Guti, bet nei Abeliui, nei po keitimo aikštėje pasirodžiusiam Henokui Goitomui prieš pat finalinį teisėjo švilpuką pasižymėti nepavyko.

Banguotą sezoną tęsia "Sevilla" klubas - šį kartą Manolo Jimenezo auklėtiniai savo stadione 1-2 nusileido "Mallorca" ekipai ir su penkiomis pergalėmis bei septyniomis nesėkmėmis liko dešimtoje vietoje.

"%c00006" 3 - 0 "%c00294"
64' [1 - 0] Gabriel Milito
66' [2 - 0] Bojan Krkic
81' [3 - 0] Lionel Messi (iš 11 metrų baudinio)

"%c00107" 1 - 2 "%c00021"
16' [0 - 1] Ariel Ibagaza
37' [0 - 2] Fernando Varela
49' [1 - 2] Frederic Kanoute

77' iš aikštės pašalintas F.Varela ("Mallorca")

"%c00087" 1 - 1 "%c00003"
9' [0 - 1] Robinho
47' [1 - 1] Enrique de Lucas

83' iš aikštės pašalintas Guti (Madrido "Real")