17-metis „Riterių“ vartininkas apie augančius tikslus vyrų futbole: „Pradžia buvo nelengva“ © fkriteriai.lt nuotr.

Pati „Riterių“ filosofija diktuoja, kad jaunas žaidėjas klube – įprastas dalykas. Būdami aštuoniolikos ar devyniolikos metų, čia svarbius vaidmenis jau turėjo Justinas Marazas, Matas Ramanauskas, Justinas Januševskis, Svajūnas Čyžas. Jei šį sąrašą papildytumėm legionieriais, jis taptų dar ilgesnis. Ir akivaizdu, kad tai dar ne pabaiga.

Prieš šį sezoną „Riterius“ papildė septyniolikmetis vartininkas Geraldas Širvinskas, į kurį dedamos didžiulės viltys. Jis jau dabar nuolat sulaukia komplimentų tiek iš vartininkų trenerio Mindaugo Malinausko, tiek iš pagrindinio ekipos vedlio Mindaugo Čepo. Abu pabrėžia, kad jaunasis riteris labai darbštus, todėl itin svarbu, kad per anksti neužriestų nosies.

„Septyniolikmečiui patekti į A lygos komandą yra didelė laimė, o tuo pačiu ir nemenkas iššūkis. Aš manau, kad ten atsiradau tik dėl sunkaus darbo. Taip pat savo futbolo kelyje sutikau puikius trenerius, kurie man padeda siekti tikslų“, – pasiektą sėkmingą susitarimą „Riteriais“ apibūdino G. Širvinskas.

Prie komandos prisijungęs sausio mėnesį, Geraldas potencialiai buvo ketvirtas vartininkas. Netrukus Tomas Čepulis futbolą iškeitė į mokslus, todėl Geraldas komandoje liko trise su Tadu Simaičiu ir Vincentu Šarkausku.

„Neslėpsiu, pradžia buvo nelengva. Jau pirmųjų treniruočių metu supratau, kad turėsiu dirbti dar daugiau. Vyrų futbole man sunkiausia buvo adaptuotis prie žaidimo greičio, tačiau komandos komunikabilumas bei draugiškumas suteikia pasitikėjimo aikštėje. Taip pat padėjo ir treneris Mindaugas Malinauskas, kuris yra tikras profesionalas. Su juo teko dirbti Ozo akademijoje, todėl ir dabar nėra sunku bendrauti įgyvendinant užduotis“, – sakė G. Širvinskas.

Kaip pavyko rasti bendrą kalbą su T. Simaičiu ir V. Šarkausku?

Vincentas ir Tadas yra puikūs vartininkai, iš kurių galiu semtis patirties, o tuo pačiu ir sulaukti pagalbos, kai reikia.

Kokią įtaką tobulėjimui padarė koronavirusas ir dviejų mėnesių pauzė?

Tai buvo išskirtinis mums visiems laikas, kurio metu išsigryninome savo vertybes. Karantino metu išsikėliau sau naujus tikslus, kurių ir sieksiu artimiausiu metu.

Kaip galvoji, ar vartininkams, ar aikštės žaidėjams koronavirusas padarė didesnę žalą. Kaip sportavai tuos du mėnesius?

Savotišką žalą patyrė tiek vartininkai, tiek žaidėjai, kadangi nutrūko komandinio treniravimosi procesas. Bet mes visi esame profesionalūs sportininkai, todėl palaikėme fizinę formą. Per du karantino mėnesius aš treniravausi pagal individualiai paruoštas treniruočių programas.

Kaip galvoji, ar būtum pasiruošęs, jei taip atsitiktų, kad reiktų stoti į vartus A lygos rungtynėse?

Saugoti vartus A lygos rungtynėse – vienas iš mano ateinančių metų tikslų. Esu ir būsiu pasiruošęs 100 procentų.

O kokį realų tikslą keli sau šiems metams ir porai metų į priekį?

Sieksiu gauti žaidybinio laiko pirmoje lygoje, taip pat atstovauti Lietuvos rinktinei.

    Komentarų kol kas nėra...
    Komentarų kol kas nėra...
    Komentarų kol kas nėra...