17 turas: "Barcelona" lygiosios ir "Real" pralaimėjimas © Eurofootball.lt
Sekmadienį Ispanijoje jau buvo sužaista dalis 17-o turo rungtynių, kuriuose užfiksuota daugiau netikėtų rezultatų. "Sevilla" pralaimėjimu šeštadienį nepasinaudojo antroje vietoje žengianti "Barcelona", svečiuose sužaidusi lygiosiomis su Madrido "Getafe". Dar prasčiau pasisekė Madrido "Real", kuris "El Riazor" stadione, kuriame nelaimėjo jau penkiolika metų, šįkart 2-0 pralaimėjo La Korunijos "Deportivo" futbolininkams. Tuo netruko pasinaudoti į čempionų titulą besitaikanti "Valencia", svečiuose minimaliu rezultatu palaužusi "Villarreal" futbolininkus ir priartėjusi prie lyderių trejeto.

Madrido "%c00212" 1 - 1 "%c00006"
54` [1 - 0] Daniel Gueiza
70` [1 - 1] Xavi

90` iš aikštės pašlalintas Alexis ("Getafe")

Rungtynes Madride daug aktyviau pradėjo "Getafe" ir per pirmą pusvalandį sukūrė ne vieną pavojingą progą prie "Barcelona" vartų. Stebint "Barcelona" žaidimą aiškiai matėsi, jog komanda žaidžia be savo atakos lyderių: brazilo Ronaldinho, portugalo Deco bei kamerūniečio Samuelio Eto`o.

Ir antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo "Getafe", o jų atkaklumas davė vaisių sužaidus kiek mažiau nei dešimt minučių, kai Rafaelio Marquezo perdavimą atgal Carlesui Puyoliui perėmė Danielis Gueiza, apsivaręs "Barcos" kapitoną ir pasiuntęs kamuolį į vartus nuo Victoro Valdeso.

Po minutės D.Gueiza vos dar kartą neatsidūrė vienas prieš vartus, tačiau jį sustabdė R.Marquezas. Tačiau praleistas įvartis tarsi pažadino Europos čempionus ir įpusėjus kėliniui prie "Getafe" baudos aikštelės pargriautas buvo Andresas Iniesta. Teisėjo skirtą baudos smūgį puikiai atliko ispanas Xavi, sėkmingai išlyginęs rezultatą.

75-ą minutę "Getafe" gretose debiutavo Latvijos rinktinės puolėjas Maris Verpakovskis, neseniai persikėlęs į Ispaniją iš Kijevo "Dinamo".

Likus žaisti dešimt minučių po Ludovico Giuly perdavimo įspūdingai į vartus smūgiavo Xavi, tačiau dar įspūdingiau kamuolį virš vartų nukreipė Argentinos rinktinės vartininkas Roberto Abbondanzieri.

Tačiau "Barcelona" turėtų būti patenkinta šiomis lygiosiomis, kadangi per paskutiniąsias dešimt minučių tris kartus jų vartus nuo įvarčio apsaugojo V.Valdesas, o kartą Franciso Javieras Casquero nepataikė į vartus.

Atkaklias rungtynes "Getafe" baigė dešimtyje - taip siekdamas pergalės prieš Europos čempionus Alexis persistengė, kai "nėrė" baudos aikštelėje siekdamas uždirbti vienuolikos metrų baudinį, o teisėjas už šį veiksmą jam parodė antrą geltoną kortelę.

La Korunijos "%c00089" 2 - 0 Madrido "%c00003"
10` [1 - 0] Joan Capdevila
56` [2 - 0] Cristian

Trečią pralaimėjimą per pastarąsias ketverias rungtynes patyrė Madrido "Real", pratęsęs savo 15-os metų seriją be pergalių "El Riazor" stadione. "Deportivo" išsiveržė į priekį, kai Riki uždirbo baudos smūgį prie "Real" baudos aikštelės. Ispanijos rinktinės kairiojo krašto gynėjas Joanas Capdevila smūgiavo stipriai ir "pramušęs" žaidėjų gyvatvorę išvedė šeimininkus į priekį.

Įmušę įvartį "Deportivo" nei kiek nenurimo, ir vieną pavojingą ataką po kitos pasikeisdami rengė Riki ir Javieras Arizmendi. Būtent pastarasis neišnaudojo puikiausios progos antrajame kėlinyje, kai netikėtai sulaukė perdavimo iš Madrido "Real" gynėjo Ivano Helgueros, atsidūrė vienas prieš Ikerą Casillasą, jį pergudravo ir jau beveik šventė įvartį, kai Ispanijos rinktinės vartininkas sugebėjo pirštų galais išmušti į vartus skriejantį kamuolį.

Tačiau pirmasis kėlinys vos nesibaigė rezultatui esant 1-1, kadangi iki pertraukos likus porai minučių po Davido Beckhamo perdavimo iš toli smūgiavęs brazilas Emersonas sudrebino vartų skersinį.

Antrasis kėlinys prasidėjo apylyge kova, tačiau rungtynių baigtis tapo aiški 56-ą minutę, kai J.Arizmendi ties galine linija pergudravo geriausiu praėjusių metų žaidėju Pasaulyje išrinktą Fabio Cannavaro, nesėkmingai skersavo kamuolį Rikiui, tačiau prie tolimojo virpsto buvęs Cristianas padvigubino rezultatą.

58-ą minutę Fabio Capello nusprendė pabandyti pakeisti įvykius aikštėje ir vietoje komandoje debiutavusio argentiniečio Fernando Gago į aikštę įleido brazilą Ronaldo, o dešiniajame gynybos krašte Michelį Salgado pakeitė kitas naujokas aštuoniolikmetis Marcelo.

Nors "Real" žaidimas kiek pagyvėjo, jiems nepavyko sukurti nei vienos realios progos pasižymėti, o Cristianas vos nepavertė rezultato triuškinamu. Tačiau "Deportivo" bus daugiau nei patenkinti šiuo rezultatu, kadangi tai buvo pirma La Korunijos klubo pergalė per pastarąsias dešimt rungtynių.

"%c00086" 0 - 1 "%c00004"
74` [0 - 1] Miguel Angel Angulo

Paskutinėse turo rungtynėse sekmadienį vakare "Valencia" svečiuose įveikė "Villarreal" vienuolikę ir pasinaudojusi lyderių nesekmėmis priartėjo prie pirmojo ketvertuko. Nors rungtynėse primą progą dešimtą minutę turėjo šeimininkai, kai Diego Forlano smūgį atrėmė Santiago Canizaresas, "Villarreal" sunkiai sekėsi atakuoti be komandos lyderio Juano Romano Riquelmes, kuris, atrodo, aikštėje nepasirodė trenerio sprendimu.

Vėliau pirmajame kėlinyje po progą pasižymėti turėjo Ispanijos rinktinės puolėjas Davidas Villa bei atakuojantis saugas Silva.

Antrasis kėlinys vos neprasidėjo "Villarreal" įvarčiu, tačiau kamuolio gauti nesitikėjęs Guillermo Franco iššvaistė puikią progą, o po minutės meksikietis per silpnai smūgiavo į vartus ir S.Canizaresas nesunkiai pagavo kamuolį.

Sužaidus daugiau nei penkias minutes vos įvarčio svečiams nepadovanojo "Villarreal", kai po Miguelio perdavimo iš krašto kamuolys pataikė į Josemi ir praskriejo visai greta vartų. Po teisėjo skirto kampinio Davido Villos bandymą atrėmė Mariano Barbosa.

Po kelių minučių nuo D.Villos apsigynė prancūzas Pascalis Cyganas. Vėliau gerą progą turėjo komandos naujokas Čilės talentas Matias Fernandezas, tačiau jo tolimas smūgis pataikė į virpstą.

Tačiau atkakliose rungtynėse viską nulėmė vienas įvartis, o jis likus žaisti 15 minučių krito į "Villarreal" vartus. Po perdavimo iš krašto saugo Rubeno Barajos galva smūgiuotą kamuolį sėkmingai atmušė M.Barbosa, tačiau prie tolimojo virpsto buvęs Miguelis Angulo pasiuntė atšokusį kamuolį į vartus.

"Valencia" sirgalius nudžiugino ne tik pergalė, tačiau ir tai, kad rungtynių pabaigoje vietoje R.Barajos aikštėje pasirodė sunkią traumą išsigydęs Ispanijos rinktinės gynėjas Carlosas Marchena.

Kortelėmis lijo Sevilijoje, kur "Betis" iškovojo ketvirtą pergalę šiame sezone, o teisėjas parodė net 11 geltonų ir vieną raudoną kortelę. Vienintelis rungtynių įvartis į "Celta" vartus krito antrojo kėlinio viduryje, kai po brazilo Assuncao perdavimo jo tautietis Rafaelis Sobisas sėkmingai pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.

Ir toliau visus stebina po ilgokos pertraukos į "La Ligą" grįžęs Huelvos "Recreativo", šįkart svečiuose minimaliu rezultatu įveikęs turnyrinės lentelės kaimynus Barselonos "Espanyol". Vienintelį rungtynių įvartį įspūdingu smūgiu antrajame kėlinyje sužaidus dešimt minučių įmušė Jesusas Vazquezas.

Sekmadienį pergales iškovojo ir Bilbao "Athletic", 3-1 įveikęs "Mallorca" vienuolikę, bei Valensijos "Levante", namuose šventęs pergalę 2-0 prieš Santandero "Racing".

Kitų rungtynių statistika

Valensijos "Levante" 2 - 0 Santandero "Racing"
61` [1 - 0] Diego Camacho
76` [2 - 0] Olivier Kapo

Barselonos "Espanyol" 0 - 1 Huelvos "Recreativo"
56` [0 - 1] Jesus Vazquez

"Mallorca" 1 - 3 Bilbao "Athletic"
30` [0 - 1] Ismael Urzaiz
53` [0 - 2] Ismael Urzaiz
82` [1 - 2] Unai Exposito (į savus vartus)
84` [1 - 3] Joseba Etxebarria

Sevilijos "Betis" 1 - 0 Vigo "Celta"
60` [1 - 0] Rafel Sobis

68` iš aikštės pašalintas Pablo Garcia ("Celta")