17 turas: Lyderiai barsto taškus © Eurofootball.lt
Savaitgalį Prancūzijos futbolo pirmenybėse "Ligue 1" buvo žaidžiamos 17-ojo turo rungtynės. Netikėtą nesėkmę patyrė pirmoje vietoje žengiantis "Lyon" klubas, o tuo tarpu antroje poizicijoje esanti "Nancy" ekipa taip pat prarado taškus savo mačą baigdama lygiosiomis.

Septintojo iš eilės čempionų titulo Prancūzijoje siekantis "Lyon" šiame ture išvykoje susitiko su puikiai pastaruoju metu rungtyniaujančia "Caen" ekipa ir nusileido šiai rezultatau 1-0. Vienintelį rungtynių įvartį 19-ąją minutę pelnė Yohanas Gouffranas. Verta paminėti, kad kukliai "Caen" ekipai tai buvo jau trečioji pergalė iš eilės, po kurios "Ligue 1" pirmenybėse ji pakilo į 7-ąją vietą.

Šia lyderių nesėkmę pasinaudoti nesugebėjo antroje vietoje žengianti "Nancy" ekipa, namuose sužaidusi nulinėmis lygiosiomis su "Valenciennes" klubu. Peragalės atveju šio sezono išsišokeliai galėjo sumažinti "Lyon" persvarą iki 2 taškų, tačiau dabar nuo lyderių atsilieka 4.

Į 3-ąją poziciją po šio turo bent laikinai pakilo puikią pergalę iškovojęs "Le Mans" klubas, išvykoje 1-3 įveikęs "Lens" ekipą. Svečius į priekį 24-ąją rungtynių minutę išvedė atakų lyderis Tulio De Melo ir nors paskutinę pirmojo kėliniop minutę Aruna Dindane sugebėjo rezultatą išlyginti, antrajame kėlinyje Gervinho ir Anthony Le Tallecas tiksliais smūgiais užtvirtino savo ekipos pergalę.

Nesėkmingų rungtynių seriją pratęsė neblogai sezoną pradėjusi "Rennes" ekipa, išvykoje 3-0 nusileidusi naujokei "Strasbourg" ir pralaimėjusi jau trečias rungtynes iš eilės. Du įvarčius nugalėtojams pelnė Alvaro Santosas, o vieną pridėjo Wasonas Libardo Cuesta.

Absoliučiais turnyro autsaideriais ir toliau išlieka savaitgalį savo rungtynes pralaimėję "Metz" bei "Sochaux" klubai. Jei po keletos metų pertraukos į "Ligue 1" sugrįžusiam "Metz" savaitgalio pralaimėjimas "Saint-Etienne" ekipai ir paskutinė vieta turnyrinėje lentelėje nėra labai netikėtas rezultatas, tai dar prieš porą sezonų vienu pavojingiausių "Ligue 1" klubu buvusio "Sochaux" gerbėjai vargu ar galėjo įsivaizduoti, jog jų mylima ekipa 3-1 pralaimės "Lorient" klubui ir po 17-os turų "Ligue 1" užims priešpaskutinę vietą.

17-ojo turo rezultatai:

"%c00071" 2 - 0 "%c00036"
52` [1 - 0] Julien Rodriguez
69` [2 - 0] Lorik Cana

"%c00206" 1 - 0 "%c00055"
19` [1 - 0] Yohan Gouffran

"%c00093" 1 - 3 "%c00098"
24` [0 - 1] Tulio De Melo
45` [1 - 1] Aruna Dindane
50` [1 - 2] Gervinho
89` [1 - 3] Anthony Le Tallec

"%c00034" 3 - 0 "%c00067"
9` [1 - 0] Alvaro Santos
67` [2 - 0] Wason Libardo Cuesta
86` [3 - 0] Alvaro Santos

"%c00293" 2 - 1 "%c00065"
3` [1 - 0] Marama Vahirua
49` [2 - 0] Ulrich Le-Pen
79` [2 - 1] Mevlud Erding

"%c00254" 0 - 0 "%c00306"

"%c00146" 2 - 0 "%c00096"
66` [1 - 0] Sebastien Bassong (į savo vartus)
90` [2 - 0] Pascal Feindouno

"%c00092" 1 - 0 "%c00094"
68` [1 - 0] Johan Elmander