18 turas: "Barcelona" pralaimėjo derbį © Eurofootball.lt
Šeštadienį Ispanijoje vyko du derbiai - Valensijos ir Barselonos. Labai netikėtas rezultatas užfiksuotas pastarajame, kur "Espanyol" namuose įveikė Ispanijos ir Europos čempionus "Barcelona" futbolininkus.

Barselonos "%c00102" 3 - 1 "%c00006"
31' [1 - 0] Luis Garcia
60' [1 - 1] Javier Pedro Saviola
65' [2 - 1] Raul Tamudo
90' [3 - 1] Francisco Rufete

"Montjuic" stadione vykusiose rungtynėse "Barcelona" galėjo išsiveržti į priekį sužaidus apie dešimt minučių, kai daugiau nei 25 metrai nuo vartų buvo skirtas baudos smūgis į "Espanyol" vartus, o baudos smūgį mušęs po traumos grįžęs Ronaldinho sudrebino "Espanyol" vartų skersinį.

Pirmasis pavojaus signalas "Barcelona" ekipai buvo 29-ą minutę, kai po Ivano de La Penos perdavimo vienas prieš Victorą Valdesą atsidūręs saugas Rufete pareikalavo vartininką pademonstruoti visus savo sugebėjimus. Tačiau V.Valdesas nebegalėjo padaryti po kelių minučių, kai po Raulio Tamudo perdavimo nuo galinės linijos Luisas Garcia išvedė šeimininkus į priekį.

Po šio įvarčio aikštėje užvirė labai atkakli kova ir iki pirmojo kėlinio pabaigos abi ekipos turėjo po kelias progas įmušti įvartį.

Antrajame kėlinyje "Barcelona" treneris Frankas Rijkaardas nusprendė vietoje Ludovico Giuly į aikštę išleisti retai žaisti gaunantį Javierą Saviolą. Kaip paaiškėjo vėliau, toks jo sprendimas pasiteisino - įpusėjus antrajam kėliniui J.Saviola tolimu smūgiu įspūdingai nuginklavo "Espanyol" vartų sargą Carlosą Kameni.

Tačiau "Barcelona" šiuo įvarčiu džiaugėsi neilgai - jau po penkių minučių Rufete puikiai skersavo kamuolį iš dešiniojo krašto ir Raulis Tamudo smūgiu galva iš maždaug dešimties metrų vėl išvedė šeimininkus į priekį.

Bet netgi šis įvartis nepažadino labiau tituluotų svečių, o šeimininkų gretose kelis kartus varžovų vartams grasino po keitimo aikštėje pasirodęs Walteris Pandiani. "Barcelona" sunkiai sekėsi regzti atakas, o dar sunkiau - susikurti progų įvarčiui, nors ir turėjo teritorinę persvarą.

Nors teisėjas prie pagrindinio laiko pridėjo net penkias minutes, viskas tapo aišku jau pirmą pratęsimo minutę, kai po Sergio Garcios perdavimo Rufete iš arti įmušė įvartį ir įtvirtino "Espanyol" pergalę.

Tai buvo pirma "Espanyol" pergalė namuose Barselonos derbyje per pastaruosius keturis sezonus. O vos antrą pralaimėjimą šiame sezone Ispanijos čempionate patyrusi "Barcelona" dabar dviem taškais atsilieka nuo lyderių "Sevilla" ir yra sužaidę tiek pat rungtynių.

"%c00004" 3 - 0 Valensijos "%c00197"
51` [1 - 0] Hugo Viana
56` [2 - 0] Fernando Morientes
79` [3 - 0] Roberto Ayala

Tuo tarpu puikią formą pastaruoju metu demonstruojanti "Valencia" šeštadienį Valensijos derbyje 3-0 sutriuškino "Levante" vienuolikę ir iškovojo penktą pergalę iš eilės.

Pirmojo kėlinio viduryje traumą patyrusį Rubeną Barają pakeitęs portugalas Hugo Viana išvedė šeimininkus į priekį antrojo kėlinio pradžioje, kai tolimu smūgiu nuginklavo "Levante" vartininką.

Po penkių minučių po traumos atsigavęs Fernando Morientesas nukreipė į vartus Davido Silvos netiksliai smūgiuotą kamuolį, o likus žaisti kiek daugiau nei dešimt minučių Argentinos rinktinės gynėjas Roberto Ayala galva įmušė įvartį po baudos smūgio.