21 turas: "Nevėžis" priartėjo prie lyderių © Eurofootball.lt
Praėjusiame sezone Lietuvos A Lygoje rungtyniavęs Kėdainių "Nevėžis" sekmadienį LFF I lygos rungtynėse po trijų iš eilės pralaimėjimų atsitiesė svarbia pergale prieš antroje vietoje žengiantį "Alytį". Tuo tarpu kitose 21-o turo rungtynėse sekmadienį devintoje vietoje žengianti "Vilkmergė" namuose buvo sutriuškinta Kauno LKKA net 1-8.

Gargždų "Banga" iškovojo svarbią pergalę kovoje dėl vietos pirmajame šešetuke, namuose 2-0 įveikusi Jonavos "Lietavą". Keletą pirmųjų minučių aktyvesni buvo svečiai iš Jonavos, tačiau rimtesnė grėsmė Gargždų komandos vartams nekilo. Nuo 10 minutės "Banga" perėmė iniciatyvą ir žaidimas daugiausia vyko "Lietavos" aikštės pusėje. 12 minutę A.Jonauskas baudos aikštelėje suklaidino varžovų gynėjus, tačiau nepataikė į vartus.

Po minutės A.Staponkos smūgį galva atrėmė svečių vartininkas. 19 minutę jonaviečių vartų sargas atrėmė ir A.Jonausko tolimą smūgį. Visgi buvo akivaizdu, jog "Lietavos" gynyba braška ir 28 minutę "Bangai" pavyko išsiveržti į priekį. Po G.Ratkaus perdavimo iš dešiniojo krašto rezultatyviausias "Bangos" žaidėjas A.Staponka galva pasiuntė kamuolį į vartus ir išvedė savo komandą į priekį.

Po praleisto įvarčio jonaviečiai pabandė žaisti kiek aktyviau ir vos nebuvo nubausti dar kartą. 39 minutę D.Žernys, atsidūręs atakos smaigalyje, suklaidino patyrusį svečių vartų sargą, tačiau nepataikė į vartus.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo svečiai, tačiau "Bangos" futbolininkai be didesnio vargo atremdavo visus "Lietavos" bandymus priartėti prie šeimininkų baudos aikštelės. Ne itin sėkmingai svečių baudos aikštelės prieigose žaidė ir "Banga". Žaidimą kiek pagyvino antrajame kėlinyje aikštėje pasirodęs A.Anisimenko. Būtent jam pavyko dar kartą įveikti jonaviečių gynybą - 75 minutę A.Jonauskas atmetė kamuolį ir A.Anisimenko smūgiu iš keliolikos metrų padvigubino skirtumą.

Rungtynes "Banga" baigė dešimtyje: 78 minutę už tai, kad per anksti iššoko iš gyvatvorės, antrąją geltoną kortelę išvydo ir iš aikštės buvo pašalintas A.Jonauskas. "Lietava" pabandė išnaudoti įgytą kiekybinę persvarą, tačiau "Bangos" vartininkui Ž.Butkui rimčiau paplušėti teko tik vieną kartą, kai 85 minutę svečiai pavojingai smūgiavo iš 20 metrų. Nedaug trūko, kad "Banga" komanda būtų dar padidinusi persvarą. A.Anisimenko pritrūko tik keleto centimetrų, kad permestų kamuolį per svečių vartininką, o A.Staponka, pabėgęs nuo "Lietavos" gynėjo, smūgiavo netiksliai.

21-o turo sekmadienio rungtynių statistika

"Alytis 0 - 1 Kėdainių "Nevėžis"
69` [0 - 1] A.Gėgžna

59` iš aikštės pašalintas N.Kestenis ("Nevėžis")

"Vilkmergė" 1 - 8 Kauno LKKA
23` [0 - 1] A.Mockus
25` [0 - 2] A.Jefišovas
34` [1 - 2] D.Navikas
51` [1 - 3] N.Bartkevičius
62` [1 - 4] L.Savastas
63` [1 - 5] M.Grušauskas
70` [1 - 6] L.Savastas
83` [1 - 7] M.Grušauskas
88` [1 - 8] M.Grušauskas

Gargždų "Banga" 2 - 0 Jonavos "Lietava"
28` [1 - 0] A.Staponka
75` [2 - 0] A.Anisimenko

78` iš aikštės pašalintas A.Jonauskas ("Banga")