23 turas: "Valencia" laimėjo prieš "Barcelona" © Eurofootball.lt
Sekmadienį 23-io turo rungtynėse Ispanijos čempionato lyderė "Barcelona" patyrė pralaimėjimą - sunkiose rungtynėse svečiuose ji 2-1 nusileido "Valencia" ekipai. Abi komandos rungtynes baigė dešimtyje po to, kai antrojo kėlinio viduryje kilo muštynės.

Nors rungtynes "Mestalla" stadione aktyviau pradėjo aikštės šeimininkai, "Barcelona", kaip jiems ir įprasta, greitai perėmė kamuolio kontrolę ir išlaikė ją iki rungtynių pabaigos, tačiau tai nepadėjo Europos čempionams švęsti pergalės.

Rungtynių pradžioje dviejų progų neišnaudojo Ispanijos rinktinės puolėjas Davidas Villa, o "Barcelona" tai atsakė labai pavojingu išpuoliu pirmojo kėlinio viduryje, kai atakos smaigalyje atsidūręs Eiduras Gudjohnsenas nepataikė į vartus.

"Valencia" vos neišsiveržė į priekį dar iki pertraukos, tačiau likus žaisti kelias minutes po Davido Albeldos perdavimo į vartus nepataikė Miguelis Angulo.

Tačiau puiki antrojo kėlinio pradžia leido "Valencia" švęsti pergalę: puikiai "Barcos" gynybą pergudravęs Davidas Villa atliko perdavimą Migueliui Angulo, kuris aplenkęs Rafaelį Marquezą nuginklavo Victorą Valdezą. Po kelių minučių tik fortūna apsaugojo šeimininkų vartus nuo įvarčio, kai į kamuolį nepataikė Ronaldinho.

Tačiau pasitvirtino nerašyta futbolo taisyklė "neįmuši tu - įmuša tau" ir jau kitos atakos metu M.Angulo prasiveržė dešiniuoju kraštu, skersavo kamuolį į baudos aikštelę, kur jį išmušė V.Valdesas, tačiau kamuolys atšoko atgal M.Angulo, kuris atliko perdavimą jaunajam Ispanijos rinktinės saugui Davidui Silvai ir šiam teliko įmušti į pustuščius vartus.

Po kelių minučių "Valencia" vos nepavertė rezultato triuškinamu, tačiau į vartus gėdingai nepataikė Fernando Morientesas, pastaruoju metu nedemonstruojantis sau įprasto žaidimo.

Įpusėjus antrajam kėliniui aikštės viduryje kilo muštynės, po kurių teisėjas parodė po raudoną kortelę abiejų komandų žaidėjams: D.Albeldai ir Deco.

Po šio epizodo aikštėje vyko apylygis žaidimas, o "Barcelona" nesukūrė praktiškai nei vienos pavojingos atakos iki pačios rungtynių pabaigos, kai jau per pridėtinį laiką puikiu baudos smūgiu brazilas Ronaldinho sušvelnino rezultatą.

Šia pergale netruko pasinaudoti "Sevilla", paskutinėse turo rungtynėse 3-1 įveikusi Madrido "Atletico" futbolininkus ir susilyginusi taškais su "Barcelona". Nors Sevilijos futbolininkai nuo 36 minutės, kai rezultatas jau buvo 2-0, žaidė dešimtyje, tai nesutrukdė jiems dar padidinti persvarą, o "Atletico" sušvelnino rezultatą, kai po nepavykusio Fernando Torreso 11 metrų baudinio pirmas prie kamuolio suskubo gynėjas Pablo Ibanezas.

Statistika

"Sevilla" 3 - 1 Madrido "Atletico"
15` [1 - 0] Frederic Kanoute
22` [2 - 0] Daniel Alves
73` [3 - 0] Frederic Kanoute
82` [3 - 1] Pablo Ibanez

36` iš aikštės pašalintas Marti ("Sevilla")

"Valencia" 2 - 1 "Barcelona"
52` [1 - 0] Miguel Angel Angulo
55` [2 - 0] David Silva
90` [2 - 1] Ronaldinho

62` iš aikštės pašalintas Deco ("Barcelona")
62` iš aikštės pašalintas David Albelda ("Valencia")

Bilbao "Athletic" 2 - 0 Madrido "Getafe"
30` [1 - 0] Aritz Aduriz
50` [2 - 0] Aritz Aduriz

La Korunijos "Deportivo" 0 - 0 Valensijos "Levante"

Pamplonos "Osasuna" 0 - 1 Vigo "Celta"
2` [0 - 1] Fernando Baiano

41` iš aikštės pašalintas Fabian Canobbio ("Celta")

Santandero "Racing" 4 - 1 Taragonos "Gimnastic"
59` [0 - 1] Tobias Grahn
60` [1 - 1] Lionel Scaloni
67` [2 - 1] Anibal Matellan (į savus vartus)
75` [3 - 1] Gonzalo Colsa
83` [4 - 1] Nikola Zigic

Barselonos "Espanyol" 3 - 1 "Mallorca"
29` [1 - 0] Luis Garcia
44` [1 - 1] Bosko Jankovic
79` [2 - 1] Luis Garcia
90` [3 - 1] Eduardo Costa

Huelvos "Recreativo" 1 - 0 San Sebastiano "Real Sociedad"
49` [1 - 0] Beto