25 geriausi visų laikų Čempionų lygos mačai (straipsnis, III dalis: 15-11 vietos, VIDEO)

Pasibaigus Čempionų lygos grupių etapui, į atkrintamųjų varžybų dvikovas 16 stipriausių šio sezono Europos komandų stos tik kitų metų vasarį, o tai reiškia, kad ateinančius du mėnesius nematysime Čempionų lygos akistatų.

Pasinaudodami šia pertrauka, siūlome prisiminti 25 geriausius visų laikų Čempionų lygos mačus, kuriuos sureitingavo fourfourtwo svetainė. Šiandien pateikiame trečiąją penkių dalių straipsnio dalį.

16-20 vietos, 21-25 vietos.

15 vieta – „Barcelona“ 1 : 0 „Inter“

2009/2010 metų pusfinalio antrasis mačas

„Žaidėjai aikštėje paliko savo kraujo“, - po rungtynių su pasididžiavimu kalbėjo „Inter“ strategas Jose Mourinho. Nors jo klubas pralaimėjo „Camp Nou“ stadione, to užteko, kad Milano ekipa patektų į Čempionų lygos finalą. Šiose rungtynėse matėme tipišką J. Mourinho taktiką: atkaklų, gynybinį futbolą, kurio pareikalavo ir ankstyva Thiago Motta raudona kortelė.

Po pergalės pirmajame mače 3:1, „Inter“ kontroliavo serijos rezultatą, tačiau priešininkų gretose buvę tokie žaidėjai kaip Lionelis Messi, Xavi ar Zlatanas Ibrahimovičius buvo nusiteikę pakeisti serijos rezultatą. Prieš susitikimą niekas neabejojo: „Inter“ laukia beprotiškai sunkios rungtynės.

Pats pirmoje mačo pusėję buvęs T. Motta pašalinimas neapsiėjo be skandalų: Sergio Busquetsas teatrališkai krito ant vejos, o nukritęs ant žemės buvo užfiksuotas pro rankų pirštus stebintis teisėjo reakciją. Galima suprasti, kad tai nepatiko nei Milano žaidėjams, nei jų treneriams, o siekiant išsaugoti palankų rezultatą, į gynybos pozicijas atsitraukė net ir jų puolėjas iš Kamerūno – Samuelis Eto.

Rungtynių pabaigoje Gerardas Pique pelnė įvartį ir įžiebė jo komandai viltį, tačiau pelnyti antrojo ir pergalingo įvarčio „Barca“ nepajėgė. Po finalinio švilpuko J. Mourinho puolė į aikštę ir išraiškingai džiaugėsi pergale, o jį ir patenkintus jo žaidėjus iš aikštės iškrapštyti bandė ir „Barcelona“ klubo aikštės prižiūrėtojas, kuris neapsikentęs varžovų džiaugsmo, įjungė aikštės laistymo purkštuvus.

14 vieta – „Chelsea“ 4 : 4 „Liverpool“

2008/2009 metų ketvirtfinalio antrasis mačas

Tuo metu, kai Anglijos klubų mūšiai Čempionų lygoje visada atnešdavo dramą ir intrigą, būtent šios rungtynės tapo bene labiausiai įsimintinomis anglų kautynėmis Čempionų lygoje. „Anfield“ stadione pergalę 3:1 šventė svečiai iš Londono, tačiau šiame mače jiems tikrai nebuvo lengva išsaugoti pranašumą.

Fabio Aurelio ir Xabi Alonso įvarčiai leido „raudoniesiems“ išlyginti serijos rezultatą, tačiau norint patekti į kitą etapą jiems reikėjo dar bent vieno įvarčio. Visgi, „Chelsea“ antrajame kėlinyje turėjo savo argumentų ir trimis D. Drogba, Alexo bei Franko Lampardo smūgiais susigrąžino sau solidžią persvarą.

Kai jau atrodė, jog „Liverpool“ nebeturi jokių vilčių sugrįžti į kovą šioje serijoje, du greiti Lucaso Leivos ir Dirko Kuyto įvarčiai dar kartą sugrąžino intrigą. Šį klubą ir vėl nuo pergalės serijoje skyrė vos vienas tikslus smūgis, tačiau „mėlynųjų“ legenda Frankas Lampardas dar vienu tiksliu smūgiu pasirūpino, kad į pusfinalį keliautų „Chelsea“ klubas.

13 vieta – „Chelsea“ 4 : 2 „Barcelona“

2004/2005 metų aštuntfinalio antrosios rungtynės

Būtent po šių rungtynių ir šios serijos gimė dvi priešpriešos: „Chelsea“ prieš „Barcelona“ bei „Jose Mourinho prieš futbolą“. Po nesėkmės 1:2 „Camp Nou“ stadione, kurioje Didier Drogba prieš save išvydo raudoną kortelę, portugalas apkaltino „Barcos“ strategą Franką Rijkaardą per rungtynių pertrauką įėjusį į teisėjų kambarį ir draugiškai pabendravusį su teisėju Andersu Frisku. Po tokių kaltinimų iš nepatenkintų „mėlynųjų“ gerbėjų švedas susilaukė net ir grasinimų nužudyti, o netrukus jis nusprendė baigti savo teisėjo karjerą. UEFA teisėjų komiteto vadovas Volkeris Rothas tuomet pavadino J. Mourinho „futbolo priešu“.

Pačios rungtynės prasidėjo idealiu scenarijumi „Chelsea“ klubui: Eiduro Gudjohnseno, Franko Lampardo ir Damieno Duffo įvarčiai jau 20-ąją minutę leido šeimininkams pirmauti 3:0. Visgi, „Barcelona“ savo gretose turėjo Ronaldinho, kuris dar pirmajame kėlinyje pelnė du įvarčius, po kurių serijoje į priekį ir vėl įsiveržė katalonai. Antrasis jo įvartis, kai brazilas be jokio įsibėgėjimo suktu smūgiu nuginklavo varžovų vartininką, be žado paliko ne tik visą „Stamford Bridge“ stadioną, tačiau ir susitikimą per televizorių stebėjusius žmones.

„Chelsea“ nuo iškritimo išgelbėjo gynėjas Johnas Terry, kuris smūgiu galva 77-ąją minutę pelnė pergalingą šios serijos įvartį.

12 vieta – „Liverpool“ 3 : 1 „Olympiakos“

2004/2005 metų grupių etapo rungtynės

Dar vienas „Liverpool“ 2004-2005 metų stebuklingas išsigelbėjimas, apie kurį dauguma futbolo gerbėjų jau pamiršo. Prieš šį mačą „raudonieji“ nuo graikų atsiliko trimis taškais, o pralaimėję pirmąją tarpusavio dvikovą 1:0, jie namuose privalėjo laimėti mačą dviejų įvarčių skirtumu, o kitu atveju jų sezonas Čempionų lygoje būtų buvęs baigtas.

Situaciją anglams dar labiau komplikavo Rivaldo, kuris 26-ąją minutę pelnė įvartį, po kurio šeimininkams jau reikėjo trijų tikslių smūgių. Antrojo kėlinio pradžioje Florentas Sinama Pongolle išlygino rezultatą, tačiau laikas nenumaldomai tirpo, o „Liverpool“ niekaip nesugebėjo įgyti persvaros.

Iki mačo pabaigos likus vos dešimčiai minučių, „Liverpool“ pagaliau pelnė antrąjį savo įvartį, kai pasižymėjo Neilas Melloras, tačiau jiems vis dar reikėjo dar vieno tikslaus smūgio. Lemiamu momentu prabilo šios komandos kapitonas Stevenas Gerrardas, kuris tiksliu smūgiu išgelbėjo vėliau vienu iš įspūdingiausiu tapusį šio klubo sezoną Europoje.

11 vieta – „Barcelona“ 3 : 1 „Manchester United“

2010/2011 metų finalas

Sunku įsivaizduoti komandą, kuri taip visus šluotų nuo kelio, kaip tą sezoną darė „Barcelona“. Šios rungtynės buvo geriausias Pepo Guardiolos stebuklingų metų Katalonijoje pavyzdys, kai Čempionų lygos finale jie savo išskirtiniu stiliumi nušlavė „Manchester United“ komandą.

Pedro įvartis išvedė „Barca“ į priekį, tačiau vos po aštuonių minučių Wayne‘as Rooney rezultatą išlygino. Visgi, tuomet katalonai įjungė gerokai aukštesnę pavarą, o jų varžovams pasipriešinti nebebuvo jokių vilčių. Lionelio Messi ir Davido Villa tikslūs smūgiai antroje mačo dalyje atnešė „Barcelona“ klubui trečiąjį klubo istorijoje Čempionų lygos nugalėtojų trofėjų.