25 turas: Užtikrintos favoritų pergalės © Eurofootball.lt
Sekmadienį Italijos čempionate buvo sužaistos likusios 25 turo rungtynės. Pergales iškovojo favoritai „Inter“, „Roma“, „Lazio“, "Milan" bei „Fiorentina“, lygos autsaideriai „Messina“ netikėtai įveikė varžovus, rezultatyviomis lygiosiomis pasižymėjo susitikimas tarp „Udinese“ ir „Parma“.

„Inter“ iškovojo 17 pergalę „Serie A“ iš eilės, išvykoje sutriuškindamas „Catania“ ekipą rezultatu 5-2. Šios rungtynės buvo žaidžiamos Cesenos mieste ir be žiūrovų dėl „Catania“ draudimo žaisti namų rungtynių savame stadione.

Milano ekipa į priekį išsiveržė prieš pat rungtynių pertrauką. Dejanas Stankovičius pakėlė kampinį, o prie varžovų vartų stovėjęs Walteris Samuelis galva išvedė svečius į priekį. 49 minutę pasižymėjo dar vienas argentinietis ir buvęs „Real Madrid“ žaidėjas. Santiago Solari nuo baudos aikštelės prieigų smūgiu palei žemę padvigubino skirtumą tarp komandų.

Trečiasis „Inter“ įvartis buvo kiek kurioziškas. Fabio Grosso, buvęs kairiajame aikštės krašte, bandė skersuoti kamuolį į baudos aikštelę, tačiau kamuolys praskriejo varžovų vartininką ir atsidūrė vartuose.

Po dešimties minučių „Catania“ sušvelnino skirtumą, kuomet vienas rezultatyviausių šio sezono „Serie A“ žaidėjų Gionatha Spinesi pasinaudojo Ivano Cordobos klaida ir, apsivaręs „Inter“ vartininką Julio Cesarą, pasiuntė kaumuolį į vartus. Visgi vos po trejų minučių „Inter“ atstatė trijų įvarčių pranašumą. Zlatanas Ibrahimovičius apsikeitė perdavimais su Santiago Solari ir šaltakraujiškai nuginklavo varžovų vartininką.

Tačiau „Catania“ nepalūžo ir po keturių minučių dar kartą sumažino atsilikimą nuo varžovų. Giorgio Corona dar kartą pasinaudojo „Inter“ gynėjų atsipalaidavimu ir, gavęs tolimą perdavimą, pelnė antrajį savo komandos įvartį. Visgi įvarčių fiesta tuo dar nesibaigė, kadangi 78 minutę „Inter“ pasižymėjo jau penktajį kartą. Julio Cruzas priėmė Maicono skersuotą kamuolį ir ramiai pasiuntė kamuolį į vartus.

„Catania“ patvirtino prastą komandos discipliną, kuomet 88 minutę Gionatha Spinesi už grubią pražangą priš varžovą prieš save išvydo antrają geltoną kortelę ir buvo išvarytas iš aikštės.

„Roma“ namuose taip pat užtikrintai nugalėjo „Reggina“ klubą rezultatu 3-0, nors Francesco Totti ir nesugebėjo realizuoti 11 metrų baudinio.

55 minutę „Roma“ išsiveržė į priekį dėka pirmojo Francesco Tavano įvarčio šiame klube. F.Totti baudos smūgio metu smūgiuotas kamuolys, atsitrenkęs į sienelę, atsidūrė pas F.Tavano ir šis nedvejodamas pelnė įvartį. Nors „Reggina“ žaidėjai bandė įtikinti teisėją, kad F.Tavano gaudamas kamuolį buvo nuošalėje, pakartojime matosi kad įvartis turėjo būti įskaitytas. Po dešimties minučių šeimininkai sugebėjo įmušti antrajį įvartį. Davidas Pizarro pakėlė kampinį, o Philippe Mexes smūgiu galva pasiuntė kamuolį į vartus.

85 minutę F.Totti įsiveržė į varžovų baudos aikštelę ir buvo pargriautas. Teisėjas skyrė 11 metrų baudinį į „Reggina“ vartus ir jo mušti atsistojo pats F.Totti. Tačiau italo smūgį nesunkiai sugavo svečiu vartininkas Andrea Campagnolo. Tai buvo jau šeštasis nesėkmingas „Roma“ kapitono 11 metrų smūgis šį sezoną.

Nepaisant to, „Roma“ dar spėjo pelnyti trečiajį įvartį. 89 minutę Mirko Vučiničius perdavė kamuolį gynėjui Christianui Panucci, kuris sėkmingai įveikė „Reggina“ vartininką. Rungtynių pabaigoje įvyko ginčas tarp F.Totti ir svečiu vartininko. „Roma“ kapitonui pasirodė, kad A.Campagnolo tyčiojosi iš jo dėl neįmušto 11 metrų baudinio ir reikalavo jo pasiaiškinti.

„Empoli“ prarado ketvirtają vietą, svečiuose 0-2 pralaimėjęs ryžtingai link ketvirtos vietos žygiuojančiam „Fiorentina“ klubui.

Šeimininkai į priekį išsiveržė 27 minutę. „Empoli“ gynėjas Francesco Pratali išmušė kamuolį, kuris beveik buvo pasiekęs Luca Toni, tačiau Adrianas Mutu puikiai sureagavo ir pasiuntė atšokusį kamuolį į vartus. 75 minutę puiki „Fiorentina“ kombinacija lėmė dar viena komandos įvartį. Martinas Jorgensenas perdave kamuolį Manueliui Pasqualui, o šis nukreipė jį pas Luca Toni, kuriam beliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

Pasinaudojęs „Empoli“ nesėkme, į ketvirtają vietą pakilo „Lazio“ klubas, svečiuose įveikęs „Cagliari“ ekipą rezultatu 2-0.

Emilsonas Sanchezas Cribari 21 minutę pelnė pirmajį savo įvartį šiame sezone, taip išvesdamas savo ekipą į priekį. Gynėjas atsidūrė varžovų baudos aikštelėje niekieno neprižiūrimas ir galva pasiuntė Cristiano Ledesmos skersuotą kamuolį į varžovų vartus.

34 minutę Tommaso Rocchi puikiu smūgiu nuo baudos aikštelės kampo nuginklavo varžovų vartininką, taip užtikrindamas savo komandai pergalę.

„Udinese“ permainingose rungtynėse namuose sužaidė lygiosiomis 3-3 su „Parma“ ekipa. Rungtynių pradžioje į priekį po Igorio Budano įvarčio išsiveržė „Parma“, tačiau po dviejų iš eilės Antonio Di Natale taiklių smūgių rungtynėse pirmauti ėmė „Udinese“. Visgi Francesco Parravicini išlygino rezultatą, o rungtynių pabaigoje komandos dar kartą apsikeitė įvarčiais ir rungtynės baigėsi rezultatu 3-3.

„Messina“ klubas pačioje rungtynių pabaigoje iškovojo pergalę prieš „Siena“ rungtynėse, kurios baigėsi rezultatu 1-0. Tai buvo pirmoji Sicilijos klubo pergalė nuo spalio mėnesio. Susitikimui einant į pabaigą, Edgaras Alvarezas pasinaudojo varžovų gynėjų klaida ir pelnęs pirmajį savo įvartį „Messina“ klube padovanojo savo komandai pergalę.

„Livorno“ namuose nesugebėjo įveikti absoliutaus autsaiderio „Ascoli“. Rungtynės baigėsi be įvarčių.

Paskutinėse turo rungtynėse "Milan" paskutinėmis rungtynių akimirkomis iškovojo pergalę prieš "Sampdoria" rezultatu 1-0.

Pirmasis rungtynių kėlinys pasižymėjo raudonomis kortelėmis. 10 minutę "Milan" gynėjas Massimo Oddo grubiai prasižengė prieš varžovą Emiliano Bonazzoli ir jam buvo parodyta raudona kortelė, nors italas ir bandė įrodyti, kad prieš jį buvo prasižengta pirmiau. Jėgos aikštėje susilygino 39 minutę. "Sampdoria" komandos narys Rubenas Olivera pargriovė varžovą Kaka ir užsidirbo antrają savo geltoną kortelę.

Rungtynių didvyriu tapo Massimo Ambrosini. Kai jau atrodė, kad rungtynės baigsis be įvarčių, žaidėjas išgelbėjo savo komandą. Jau einant pridėtiniam rungtynių laikui Marekas Jankulovski skersavo kamuolį į varžovų baudos aikštelę, ten buvęs "Sampdoria" gynėjas Cristianas Zenoni paslydo ir tai leido M.Ambrosini niekieno netrukdomam galva pasiųsti kamuolį į varžovų vartus. Italas savo komandai pergalę rungtynių pabaigoje nulėmė jau antrame ture iš eilės.

Sekmadienio rungtynių rezultatai:

„%c00318“ 2 – 5 “ %c00037“
45` [0 – 1] Walter Samuel
49` [0 – 2] Santiago Solari
57` [0 – 3] Fabio Grosso
65` [1 – 3] Gionatha Spinesi
67` [1 – 4] Zlatan Ibrahimovic
74` [2 – 4] Giorgio Corona
78` [2 – 5] Julio Cruz

88` iš aikštės išvarytas Gionatha Spinesi („Catania“)

„%c00028“ 3 – 0 „%c00081“
55` [1 – 0] Francesco Tavano
65` [2 – 0] Phillippe Mexes
89` [3 – 0] Christian Panucci

“%c00143“ 2 – 0 „%c00085“
26` [1 – 0] Adrian Mutu
75` [2 – 0] Luca Toni

„%c00216“ 0 – 2 „ %c00019“
21` [0 – 1] Emilson Sanchez Cribari
34` [0 – 2] Tommaso Rocchi

78` iš aikštės išvarytas Antonio Langella

„%c00063“ 3 – 3 „%c00029“
8` [0 – 1] Igor Budan
41` [1 – 1] Antonio Di Natale
67` [2 – 1] Antonio Di Natale (11m)
78` [2 – 2] Francesco Parravicini
83` [3 – 2] Christian Obodo
85` [3 – 3] Giuseppe Rossi (11m)

“%c00214“ 1 – 0 „%c00080“
90` [1 – 0] Edgar Alvarez

„%c00213“ 0 – 0 „%c00262“

„%c00062“ 1 - 0 „%c00070“
90` [1 - 0] Massimo Ambrosini

10` iš aikštės išvarytas Massimo Oddo ("Milan")
39` iš aikštės pašalintas Ruben Olivera ("Sampdoria")

Riccardo Zampagna („Atalanta“) – 7.

Pastaba: dėl korupcijos skandalo iš "Fiorentina" atimta 15, iš "Reggina" - 11, iš "Milan" - 8, iš "Lazio" - 3 taškai. Dėl finansinių priežasčių iš "Siena" atimtas 1 taškas.