26 turas: Baigėsi "Inter" pergalių serija © Eurofootball.lt
Trečiadienį Italijos lygoje buvo žaidžiamos 26 turo rungtynės. "Inter" pergalių serija pagaliau nutrūko - klubas sužaidė lygiosiomis su "Udinese". Dėl vietos Europos turnyruose kovojantys „Milan“, „Palermo“ ir „Fiorentina“ taip pat sužaidė lygiosiomis, tuo tarpu „Empoli“, „Lazio“ ir „Sampdoria“ sugebėjo iškovoti tris taškus. „Roma“ vos išvengė pralaimėjimo Veronoje, o „Torino“ naujojo trenerio debiutas buvo pergalingas.

Daugiausiai dėmesio susilaukusioje dvikovoje tarp „Palermo“ ir „Milan“ užfiksuotos lygiosios be įvarčių 0-0. „Milan“ šiose rungtynėse turėjo verstis net be aštuonių traumuotų žaidėjų, tad gynybos grandyje buvo priverstas žaisti saugas Cristianas Brocchi.

Milano klubas rungtynių pradžioje turėjo auksinę galimybę išsiveržti į priekį, tačiau ja nepasinaudojo. Aštuntą minutę „Palermo“ vartininkas Alberto Fontana savo baudos aikštelėje pargriovė varžovą Alberto Gilardino ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į Sicilijos komandos vartus. Visgi A.Fontana sugebėjo atmušti Kaka smūgiuotą kamuolį ir rezultatas išliko 0-0.

Antrojo kėlinio pradžioje puikia galimybe įmušti nepasinaudojo ir „Palermo“ klubas. Aimo Dianos smūgiuotas kamuolys atsidūrė pas Davidą Di Michele, kuris atsidūrė vienas prieš vartininką Dida, tačiau italo smūgis buvo itin netaiklus. 71 minutę aikštėje pasirodė „Milan“ puolėjas Ronaldo ir brazilas vos nepelnė įvarčio. „Palermo“ gynėjas Giuseppe Biava, bandydamas išmušti kamuolį, pataikė jį į Ronaldo kaktą ir kamuolys nuo Ronaldo atsitrenkė į Sicilijos ekipos vartų skersinį.

Po „Milan“ lygiųjų saugiau ketvirtoje turnyrinės lentelės vietoje gali jaustis Romos „Lazio“ - sostinės klubas pačioje rungtynių pabaigoje namuose įveikė „Catania“ ekipą rezultatu 3-1.

Svečiai į priekį išsiveržė 17 minutę, kuomet po pakelto kampinio galva į vartus kamuolį pasiuntė Giuseppe Colucci. „Lazio“ pirmajame kėlinyje žaidė prastai ir šeimininkai vos atsilaikė nepraleidę antro įvarčio.

Tačiau antrajame kėlinyje „Lazio“ žaidimas po truputį gerėjo ir 60 minutę Goranas Pandevas antruoju bandymu įveikė varžovų vartininką Armando Pantanelli ir išlygino rezultatą. Kiek vėliau aikštėje kilo aistros ir iš aikštės buvo pašalintas svečių komandos treneris Pasquale Marino.

Vis dėlto „Lazio“ užspaudė varžovus ir rungtynių pabaigoje išplėšė dramatišką pergalę. 88 minutę po baudos smūgio albanas Igli Tare galva permetė kamuolį komandos draugui Sebastianui Sivigliai ir šis slysdamas nukreipė kamuolį į vartus, o paskutinėmis mačo akimirkomis „Catania“ gynėjas Giorgio Lucenti suklydo ir perdavė kamuolį varžovui Tommaso Rocchi, kuris suklaidino svečių vartininką įmušė kamuolį į tuščius vartus ir įtvirtino rezultatą 3-1 „Lazio“ naudai.

Tuo tarpu Francesco Totti išgelbėjo „Roma“ ekipą nuo netikėto pralaimėjimo svečiuose „Chievo“ ekipai. Rungtynės baigėsi lygiosiomis 2-2.

16 minutę Erjonas Bogdani pasinaudojo „Roma“ gynėjo Christiano Chivu klaida ir smūgiu galva išvedė šeimininkus į priekį. 33 minutę Veronos klubas įmušė dar vieną įvartį. Sergio Pellissier perdavė kamuolį Franco Semioli ir šis žemu smūgiu pelnė antrajį savo komandos įvartį.

Visgi vos po minutės „Roma“ sušvelnino skirtumą. F.Totti kampinio metu skersuotą kaumolį galva pasiuntė į vartus ir suteikė savo komandai vilties. 48 minutę sostinės ekipos kapitonas išlygino rezultatą. Atsikratęs Lorenzo D‘Annos gynybos, F.Totti taikliu smūgiu nuginklavo varžovų vartininką.

Lygos staigmena „Empoli“ ekipa po praėjusio turo nesėkmės sugebėjo vėl iškovoti pergalę ir namuose įtikinamai rezultatu 3-1 įveikė „Messina“ ekipą.

Į priekį šeimininkai išsiveržė 13 minutę po Luca Saudanti įvarčio galva. Antrajį 35 minutę taip pat galva pelnė Lino Marzoratti. 55 minutę „Messina“ liko dešimtyje po to, kai už ginčus su šoniniu teisėju raudoną kortelę gavo „Messina“ saugas Daniele De Vezzi.

Tuo pasinaudoję „Empoli“ žaidėjai pelnė ir trečiajį įvartį. Antrą kartą rungtynėse pasižymėjo Luca Saudati. Prieš pat rungtynių pabaigą rezultatą sušvelnino „Messina“ puolėjas Edgaras Alvarezas, tačiau tai jo komandos išgelbėti nebegalėjo.

Po truputį į turnyrinės lentelės viršų kylanti „Fiorentina“ šį kartą buvo pristabdyta ir rungtynių pabaigoje išsigelbėjo nuo pralaimejimo „Reggina“ ekipai rungtynėse svečiuose, kurios baigėsi 1-1.

„Reggina“ išsiveržė į priekį 57 minutę. Pirmuoju smūgiu Pasquale Foggia pataikė į vartų skersinį, tačiau ataka nenutrūko ir antrasis italo smūgis skriejo į Sebastieno Frey saugomus vartus.

Visgi 87 minutę Adriano Mutu smūgiuotą kamuolį „Reggina“ gynėjas Salvatore Aronica savo baudos aikštelėje palietė ranka ir teisėjas skyrė 11 metrų baudinį į šeimininkų vartus. Jo mušti atsistojęs pats A.Mutu pasimokė iš F.Totti klaidos praeitame ture ir jo smūgis į dešinę pusę buvo taiklus.

„Fiorentina“ lygiosiomis pasinaudojo ir varžovą turnyrinėje lentelėje aplenkė Genujos „Sampdoria“ ekipa, kuri iškovojo sunkią pergalę namuose prieš „Atalanta“ 2-1.

Svečiai pirmavo po 9 minutę pelnyto Nicola Ventola įvarčio, tačiau antrajame kėlinyje „Sampdoria“ sugebėjo apversti rungtynes aukštyn kojom. 70 minutę rezultatą išlygino Fabio Bazzani. Tai buvo pirmasis žaidėjo įvartis po daugiau negu metų pertraukos ir žaidėjas taip džiaugėsi, kad net apsiverkė.

83 minutę teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į „Atalanta“ vartus užfiksavęs svečių gynėjo Leonardo Talamonti žaidimą ranka nepaisant to, kad kamuolys atsitrenkė į žaidėjo pilvą. Sergio Volpi atsistojo mušti baudinio ir nenuvylė komandos narių ir gerbėjų įmušdamas lemiamą įvartį.

Torine įvyko rungtynės tarp dviejų klubų, kurie šią savaitę pakeitė vyriausiuosius trenerius. „Torino“ įveike „Cagliari“ ekipą rezultatu 1-0. Pergalę šeimininkams atnešė 23 minutę galva pelnytas Cesare Bovo įvartis, o varžovams įmušti neleido puikus vartininko Christiano Abbiati žaidimas visų rungtynių metu.

Tuo tarpu rungtynės tarp „Siena“ ir „Livorno“ bei „Ascoli ir „Parma“ baigėsi be įvarčių.

Paskutinėse turo rungtynėse čempionato lyderis "Inter" nutraukė savo rekordinę pergalių seriją, namuose rezultatu 1-1 sužaidęs su "Udinese" ekipa. Milano klubas "Serie A" čempionate buvo pasiekęs septynioliką pergalių iš eilės.

Vos prasidėjus antrajam kėliniui "Udinese" netikėtai išsiveržė į priekį - Christianas Obodo smūgiu per save pasiuntė kamuolį į Francesco Toldo saugomus vartus.

Visgi "Inter" sugebėjo išlyginti rezultatą po dvidešimties minučių. Maxwellas prasiveržė pro kairįjį aikštės kraštą ir jo skersuotas kamuolys pasiekė komandos draugą Hernaną Crespo, kuris smūgiu galva atstatė rungtynėse persvarą. Tai buvo net penkioliktasis žaidėjo įvartis per jo karjerą, įmuštas į "Udinese" komandos vartus.

Trečiadienio rungtynių rezultatai:

„%c00200“ 0 – 0 „%c00062“

„%c00019“ 3 – 1 „%c00318“
17` [0 – 1] Giuseppe Colucci
60` [1 – 1] Goran Pandev
88` [2 – 1] Sebastian Siviglia
90` [3 – 1] Tommaso Rocchi

„%c00068“ 2 – 2 „%c00028“
17` [1 – 0] Erjon Bogdani
33` [2 – 0] Franco Semioli
34` [2 – 1] Francesco Totti
48` [2 – 2] Francesco Totti

„%c00085“ 3 – 1 „%c00214“
14` [1 – 0] Luca Saudati
35` [2 – 0] Lino Marzoratti
62` [3 – 0] Luca Saudati
89` [3 – 1] Edgar Alvarez

55` iš aikštės išvarytas Daniele De Vezze („Messina“)

„%c00081“ 1 – 1 „%c00143“
57` [1 – 0] Pasquale Foggia
87` [1 – 1] Adrian Mutu (11m)

„%c00070“ 2 – 1 „%c00215“
9` [0 – 1] Nicola Ventola
70` [1 – 1] Fabio Bazzani
83` [2 – 1] Sergio Volpi (11m)

„%c00251“ 1 – 0 „%c00216“
23` [1 – 0] Cesare Bovo

90` iš aikštės išvarytas Andrea Ardito ("Torino")

„%c00080“ 0 – 0 „%c00213“

„%c00262“ 0 – 0 „%c00029“

57` iš aikštės išvarytas Massimo Bonnani („Ascoli“)

„%c00037“ 1 – 1 „%c00063“
47` [0 - 1] Christian Obodo
66` [1 - 1] Hernan Crespo

Riccardo Zampagna („Atalanta“) – 7.

Pastaba: dėl korupcijos skandalo iš "Fiorentina" atimta 15, iš "Reggina" - 11, iš "Milan" - 8, iš "Lazio" - 3 taškai. Dėl finansinių priežasčių iš "Siena" atimtas 1 taškas.