27 turas: "Ajax" nukrito į ketvirtą vietą © Eurofootball.lt
Savaitgalį Olandijoje buvo žaidžiamos devynerios 27 šalies "Eredevisie" čempionato varžybos, kuriose didžiausią netikėtumą pateikė "Heerenveen" klubas, išvykoje nugalėjęs Amsterdamo "Ajax". Sostinės klubas po šio pralaimėjimo iš antros vietos nukrito į ketvirtą.

Šiame mače pergalę lėmė vienintelis Lasse Nilssono įvartis 18 rungtynių minutę. Šiuo netikėtu kluptelėjimu sėkmingai pasinaudojo tiek Alkmaro "AZ", tiek Enschede "Twente".

Alkmaro ekipa išvykoje visiškai neturėjo vargo su "Utrecht", sutriuškindama šeimininkus net 4-0. Pirmajame kėlinyje pasižymėjo Maartenas Martensas bei Shota Arveladze, antrajame dar po įvartį pridėjo Moussa Dembele bei Danny Koevermansas.

"Twente" taip pat išvykoje pakankamai nesunkiai nugalėjo Nijmegeno "NEC". Visus įvarčius svečiai pelnė antrajame kėlinyje - vieną kartą pasižymėjo Kennedy Bakircioglu ir dukart Sharbelis Touma.

Šalies čempionų titulą ginantys Eindhoveno "PSV" futbolininkai namie rezultatu 2-0 nugalėjo Waalwijko "RKC" ir tvirtai pirmauja čempionate. Šiose varžybose Eindhoveno klubas viską išsprendė pirmoje pirmojo kėlinio pusėje - jau pačioje mačo pradžioje, 3 minutę pasižymėjo Jeffersonas Farfanas, o neįpusėjus kėliniui antrą įvartį po puikaus Alexo perdavimo pelnė Alcides.

Po savaitgalio varžybų artimiausiais "PSV" persekiotojais tapo Alkmaro "AZ", kurie nuo čempionų atsilieka 8 taškais. Vienu tašku nuo jų atsilieka "Twente" ir dviem "Ajax" futbolininkai.

Dramatišką pergalė iškovojo autsaiderio etiketės bandantis kratytis Roterdamo "Excelsior" klubas, išvykoje tik pačioje rungtynių pabaigoje palaužęs Arnhemo "Vitesse". Šeimininkai po Danko Lazovičiaus įvarčio pirmavo, tačiau "Excelsior" antrajame kėlinyje sugebėjo rezultatą išlyginti. Praėjus maždaug aštuonioms minutėms Ruudas Knolis vėl persverė rezultatą šeimininkams. Iki mačo pabaigos likus septynioms minutėms "Excelsior" rezultatą išlygino Eldridge Rojeris, o dar po trijų persvėrė vienas komandos lyderių Andwele Slory. Po šios pergalės "Excelsior" pakilo į 16 vietą.

Absoliučiu čempionato autsaideriu išlieka Hagos ekipa, kuri išvykoje rezultatu 3-1 pralaimėjo Almelo "Heracles". "Den Haag" nuo 17 vietoje esančių "RKC" futbolininkų atsilieka 4 taškais.

Savaitgalio rezultatai

"PSV" 2 - 0 "RKC"
3' [1 - 0] J. Farfan
19' [2 - 0] Alcides

"Ajax" 0 - 1 "Heerenveen"
18' [0 - 1] L. Nilsson

"Utrecht" 0 - 4 "AZ"
18' [0 - 1] M. Martens
22' [0 - 2] S. Arveladze
67' [0 - 3] M. Dembele
86' [0 - 4] D. Koevermans

"NEC" 0 - 3 "Twente"
48' [0 - 1] K. Bakircioglu
54' [0 - 2] S. Touma
69' [0 - 3] S. Touma

"Willem II" 0 - 0 "Spart"

"Groningen" 3 - 1 "NAC"
6' [1 - 0] M. Fledderus
50' [1 - 1] E.d. Graaf
67' [2 - 1] E. Nevland
79' [3 - 1] K.v.d. Laak (iš 11 m. baudinio)

78' M. Zonneveld ("NAC") pašalintas iš aikštės

"Vitesse" 2 - 3 "Excelsior"
15' [1 - 0] D. Lazovic
64' [1 - 1] J. Voskamp
72' [2 - 1] R. Knol
83' [2 - 2] E. Rojer
86' [2 - 3] A. Slory

"Feyenoord" 1 - 1 "Roda"
56' [0 - 1] S. Cissé
83' [1 - 1] P.v. Hooijdonk

"Heracles" 3 - 1 "Den Haag"
35' [1 - 0] R. Maas (iš 11 m. baudinio)
68' [1 - 1] M. Mols
77' [2 - 1] I. Gluscevic
83' [3 - 1] K. Bridji