27 turas: "CSKA" tapo vienvaldžiu lyderiu © Eurofootball.lt
Savaitgalį Rusijos "Premier" lygoje sužaisti 27-ojo turo susitikimai. Iki pirmenybių pabaigos likus trims rungtynėms geriausioje pozicijoje kovoje dėl čempionų titulo atsidūrė "CSKA", pasinaudojęs eiliniu "Lokomotiv" suklupimu ir aplenkęs jį dviem taškais, tuo tarpu "Zenit" po netikėtos nesėkmės praktiškai prarado viltis pasidabinti aukso medaliais.

Nugalėtojų titulą ginantis Maskvos "Lokomotiv" išvykoje susitiko su vienu iš lygos autsaiderių Vladikaukazo "Alania" klubu ir trečias rungtynes iš eilės baigė nulinėmis lygiosiomis. "Geležinkieliečiams" tai buvo jau šeštos rungtynės čempionate, kuriose nepavyko iškovoti pergalės, be to per šiuos mačus praėjusių metų čempionai sugebėjo įmušti vos vieną įvartį.

Nedaug pastaruoju metu muša ir "CSKA", tačiau D.Šembero ekipa padaro pakankamai pergalei pasiekti - šį kartą "armiečiai" išvykoje dėka vienintelio D.Carvalho įvarčio palaužė Permės "Amkar" ekipą, kurios gretose po ilgos pertraukos ir apskritai pirmą kartą šį sezoną rungtyniavo gynėjas iš Lietuvos A.Jankauskas.

Atsilikimą nuo "Lokomotiv" iki dviejų taškų sumažino trečioje pozicijoje esantis Maskvos "Spartak" su I.Dedura, namuose miesto derbyje minimalia persvara įveikę "Torpedo". Pergalingą įvartį įnirtingose rungtynėse A.Starkovo auklėtiniams 70 minutę pelnė M.Kaliničenko. Šis svarbus laimėjimas "Spartak" klubui reiškia, kad paskutiniame ture pergalės prieš "Lokomotiv" atveju jis turi realią progą užimti antrą vietą ir gauti kelialapį į Čempionų lygos turnyrą.

Pasivyti lyderius galimybių jau beveik nebeturi Sankt Peterburgo "Zenit", varžovų aikštėje nusileidę "Moskva" klubui ir taip netgi susikomplikavę savo padėtį dėl ketvirtosios vietos. Sostinės klubo gretose pirmajame ir antrajame kėliniuose pasižymėjo R.Rebeža ir D.Kiričenko. Pastarasis po šio įvarčio snaiperių sąraše aplenkė portugalą Derlejų ir su 14-a įvarčių dabar yra rezultatyviausias lygoje.

Vos tašku mažiau už "Zenit" turi Kazanės "Rubin" komanda, namuose nugalėjusi Samaros "Krylja Sovetov" vienuolikę. Šeimininkai pirmavo po greito V.Bairamovo įvarčio, įpusėjus kėliniui D.Vasiljevas pridėjo dar vieną tikslų smūgį, ir B.Adamu įvartis po pertraukos jau nebepadėjo svečiams išvengti pralaimėjimo, nustūmusio juos į keturioliktą vietą.

Pažeminimą savo aikštėje patyrė brangių legionierių perpildytas Maskvos "Dinamo", netikėtai rezultatu 0-1 nusileidęs iki tol paskutinėje vietoje buvusiam lygos naujokui Grozno "Terek". Nugalėtojų gretose 75 minutę pasižymėjo komandos atakų lyderis R.Adamovas.

Į dešimtą poziciją šoktelėjo Maskvos regiono "Saturn" su R.Džiaukštu, po vienintelio W.Parkso įvarčio laimėję prieš Jaroslavlio "Shinnik", o "Rostov" rezultatu 2-0 nugalėjo "Tom" klubą ir jau beveik gali džiaugtis išlikimu lygoje, nes prieš du autsaiderius turi įgijęs aštuonių taškų pranašumą.

Sekančiame ture "CSKA" laukia nesunkios rungtynės namuose prieš "Rostov", "Lokomotiv" rungtyniaus su taip pat ne itin daug motyvacijos turinčiu "Saturn", "Spartak" išvykoje susitiks su "Shinnik", o įdomiausiame susitikime kovoje dėl ketvirtosios vietos "Zenit" žais prieš "Rubin".

Turnyrinė lentelė

27 turo statistika

"%c00114" 1 - 0 "%c00112"
70` [1 - 0] Maxim Kalinichenko

I.Dedura ("Spartak") žaidė visas rungtynes, M.Samusiovas ("Torpedo") rungtynėms registruotas nebuvo

"%c00074" 2 - 1 "%c00113"
3` [1 - 0] Vladimir Bayramov
22` [2 - 0] Dmitriy Vasilev
51` [2 - 1] Baba Adamu

O.Buitkus ("Rubin") ir N.Barasa ("Krylja") rungtynėms registruoti nebuvo

"%c00120" 0 - 1 "%c00072"
40` [0 - 1] Daniel Carvalho

A.Jankauskas ("Amkar") ir D.Šemberas ("CSKA") žaidė visas rungtynes

"%c00110" 0 - 1 "%c00152"
78` [0 - 1] Roman Adamov

Ž.Karčemarskas ("Dinamo") aikštėje nepasirodė

"%c00117" 0 – 0 "%c00075"

D.Žutautas ("Alania") rungtynėms registruotas nebuvo

"%c00115" 2 - 0 "%c00221"
30` [1 - 0] Maksim Buznikin
55` [2 - 0] Omar Perez

A.Skerla ("Tom") žaidė iki 18-osios minutės, A.Gedgaudas ("Tom") aikštėje nepasirodė

"%c00118" 2 - 0 "%c00073"
21` [1 - 0] Radu Rebezha
72` [2 - 0] Dmitriy Kirichenko

R.Poškus ("Zenit") žaidė nuo 77-osios minutės

"%c00111" 1 - 0 "%c00076"
21` [1 - 0] Winston Parks