28 turas: "Moskva" artėja link bronzos medalių © Eurofootball.lt
Šeštadienį Rusijos „Premier“ lygos čempionate buvo sužaistos ketverios 28-ojo turo varžybos. Jose triuškinamą pergalę iškovojo „Khimki“, „Moskva“ įtikinamai nugalėjo „Amkar“, o taip pat dviejuose mačuose laimėtojas taip ir nepaaiškėjo.

Pirmosiose šios dienos rungtynėse į aikštę išbėgo „Khimki“ ir Vladivostoko „Luch-Energia“ futbolininkai. Šiame mače pergalę triuškinančiu rezultatu 3-0 šventę aikštės šeimininkai beveik užsitikrino saugią ribą ir išvengs iškritimo į žemesniąją lygą.

21-ąją minutę už žaidimą ranka „Luch-Energia“ baudos aikštelėje buvo paskirtas 11 metrų baudinys, kurį sėkmingai realizavo „Khimki“ klubo kapitonas, buvęs Maskvos „Spartak“ puolėjas Andrejus Tichonovas.

38 ir 69 minutėmis du įvarčius į svečių vartus įmušė jaunas puolėjas iš Serbijos Draganas Mrdja, kuris į „Khimki“ komandą atvyko praėjusių metų vasarą iš Belgijos klubo.

Kitame mače sostinės „Moskva“ klubas surėmė ginklus su Permės „Amkar“ ekipa. Trims įvarčiais šiame susitikime pasižymėjo šeimininkų puolėjas iš Argentinos Maxi Lopezas. Futbolininkas, kuris už 2 milijonus eurų atvyko iš „Barcelona“ klubo, Rusijos čempionate yra įmušęs jau šeši įvarčiai.

29-ąją minutę „Moskva“ į priekį išvedė M.Lopezas, kuris po Stanislavo Ivanovo perdavimo tiksliai mušė į pačią vartų „devyniukę“. Bet prabėgus dešimčiai minučių svečiai puikiai įžaidė kamuolį po baudos smūgio ir rezultatą išlygino Ivanas Čerenčikovas.

Artėjant pirmajam kėliniui prie pabaigos M.Lopezas po antro S.Ivanovo rezultatyvaus perdavimo nuginklavo „Amkar“ vartų sargą Ivaną Levencą. Tuo tarpu 64-ąją minutę po kapitono Sergejaus Semako perdavimo „hat-tricku“ pasižymėjo M.Lopezas.

Po pergalės rezultatu 3-1 „Moskva“ futbolininkai iki čempionato pabaigos likus dviems turams su 49 taškais užima trečiąją poziciją ir turi labai gerus šansus pirmą kartą klubo istorijoje iškovoti bronzos medalius.

Absoliučių lygos autsaiderių „Rostov“ ir rimtų pretenzijų pakovoti dėl medalių neprarandantis sostinės Maskvos „Dinamo“ klubas sužaidė lygiosiomis 0-0. Šios lygiosios kiek sukomplikavo „Dinamo“ šansus kitąmet dalyvauti UEFA Taurės turnyre. Realiausią progą turėjo svečių saugas iš Portugalijos Danni, bet 87 minutę po jo smūgio kamuolys atsimušė į virpstą.

Paskutinėse šeštadienio rungtynėse Kazanės „Rubin“ namuose sugebėjo išplėšti lygiąsias su Krasnodaro „Kuban“ ekipa. Du kartus šiame mače pirmavę „Kuban“ futbolininkai vis tik neišlaikė iniciatyvos ir prarado du svarbius taškus.

38-ąją minutę baudos smūgį realizavęs „Kuban“ legionierius iš Latvijos Jurijus Laizanas išvedė savo ekipą į priekį. Bet po pertraukos „Rubin“ gruzinas Hasanas Kabze atsidūrė vienas priešais vartininką Vladimirą Gabulovą ir jo koja šioje situacijoje nesudrebėjo - rezultatas tapo lygus 1-1.

Bet netrukus Krasnorado vienuolikę vėl į priekį išvedė legionierius iš Nigerijos Emmanuelis Okoduwa. Tačiau 76-ąją minutę po įžaisto kampinio pasižymėjo Vladimiras Djadiunas, taip padėjęs išsaugoti trijų taškų persvarą nuo „Kuban“.