3 turas: "A lygoje" favoritai barstė taškus © Eurofootball.lt
Sekmadienį sužaistos Lietuvos čempionato 3 turo rungtynės, po kurių neliko taškų nepraradusių komandų. Lygiosiomis svečiuose sužaidė lygos favoritai "Kaunas", "Ekranas" ir nesėkmę išvykoje prieš "Sūduvą" patyrusi "Vėtra", po dviejų pergalių "Žalgiris" nesugebėjo laimėti Šilutėje, o "Šiauliai" nesunkiai įveikė "Interą".

Nugalėtojų titulą ginantis "Kaunas" keliavo į sostinę ir [link="http://www.eurofootball.lt/index.php?page=news&id=9470"]susitiko[/link] su "Vilniumi". Permainingos rungtynės Vilniuje, kaip ir praėjusių metų 11-ojo turo tarpusavio dvikovoje, baigėsi lygiosiomis 2-2, o abu įvarčius vel pelnė vienas brazilas.

Šį kartą pirmieji į priekį išsiveržė šeimininkai, kurių gretose pasižymėjo puolėjas Kleyras, tačiau po pertraukos rezultatą aukštyn kojomis apvertė du kartus įmušęs ir rezultatyviausiu čempionato žaidėju tapęs "Kauno" puolėjas Ričardas Beniušis. Vis dėlto "Vilniaus" atakos davė vaisių ir likus aštuonioms minutėms tas pats Kleyras išlygino rezultatą bei padėjo savo komandai iškovoti pelnytas lygiąsias.

"Kauno" suklupimu nepasinaudojo iki tol taip pat kaip ir čempionai dvi pergales turėjęs Vilniaus "Žalgiris", kuris svečiuose nesugebėjo palaužti "Šilutės" futbolininkų pasipriešinimo ir turėjo tenkintis nulinėmis lygiosiomis.

Be traumuoto komandos lyderio Manto Savėno laimėti nepavyko ir Panevėžio "Ekranui". Šalies vicečempionai Klaipėdoje netgi atsilikinėjo po Luka Aničičiaus realizuoto 11 metrų baudinio, tačiau antrojo kėlinio viduryje rezultatą išlygino jaunasis "Ekrano" gynėjas Linas Klimavičius.

Rungtynės prasidėjo gana apylygiai. Be didesnės žvalgybos panevėžiečiai užgulė uostamiesčio ekipos vartus, tačiau pralaužti gynybos nesugebėjo ir greitu įvarčiu nepasižymėjo.

Klaipėdiečiai rungtyniaudami ne agresyviai, tačiau patikimai pamažu iškovojo vidurio aikštės pranašumą. Pavojingos progos tuomet kilo tiek pire vienų, tiek pire kitų vartų. Kelis kartus labai pavojingai smūgiavo Povilkas Lukšys, tačiau "Atlanto" vartininkas Arnas Lekevičius be didesnio vargo išlaikė savo vartus "sausus".

Tačiau 38 minutę suklydus "Ekrano" gynėjams į svečių baudos aikštelę pavojingai įsiveržęs Klaipėdos klubo atstovas buvo neleistinai sustabdytas ir rungtynių arbitras nedelsiant skyrė 11 metrų baudinį. 38 minutę panevėžiečius iš 11 metrų baudinio sėkmingai nukautavo legionierius iš Kroatijos Luka Aničičius, kuris ir išvedė "Atlantą" į priekį.

Po didžiosos pertraukos vaizdas aikštėje visiškai pakrypo į aikštės šeiminikų pusę. Vos vienas kitas tolimas smūgis leisdavo puolėjams perbegti į "Ekrano" aikštės pusę.

Prie klaipėdiečių vartų vienas po kito kilo aukšti perdavimai ir bandymai pralaužti gynybą "antrame" aukšte, tačiau gynėjai sėkmingai atsimušinėjo nuo atakų. Daugėjant kamuolio kontroliavimo persvarai didėjo ir šansai panevėžiečiams įmušti išlyginamąjį įvartį.

"Atlanto" gynėjai pradėjo daryti grubias klaidas, kuriomis pakankamai gerai naudojosi svečiai iš Panevėžio. Po dar vienos nesusižaidimo klaidos tarp gynėjų grandies ir vartininko A.Lekevičiaus buvo skirtas kampinis link "Atlanto" vartų. "Ekranas" tuo sėkimngai pasinaudojo ir 68 minutę Linas Klimavičuis įmušė išlyginamąj įvartį.

Po įvarčio svečiai šiek tiek prarado vidurio aikštės kontrolę, tačiau pirmą ir vienintelią pavojingą ataką antrajaem kelinyje "Atlantas" sukųrė 84 žaidimo minutę, po galingo veterano Rimanto Žvingilo smųgio.

Tai buvo pirmasis Klaipėdos "Atlanto" iškovotas taškas šiemetiniame A lygos čempionate, bei "Ekranui" jau antrosios lygiosios. Po trijų turų uostamiesčio futbolininkai su vienu tašku užima paskutinę 10 vietą, o panevėžiečiai su 5 taškais stovi ketvirti.

Pirmą nesėkmę šį sezoną patyrė Marijampolės "Sūduvos" pranašumą turėjusi pripažinti Vilniaus "Vėtra". Palaikomi gausios sirgalių minios marijampoliečiai, kurių gretose jau žaidė ekipos lyderis Darius Maciulevičius, [link="http://www.eurofootball.lt/index.php?page=news&id=9469"]rungtyniavo sėkmingiau[/link] ir nugalėjo po vienintelio Otavio Braga įvarčio 59 rungtynių minutę.

Tuo tarpu "Šiauliai" pirmose savo namų rungtynėse žaisdami prieš lygos naujoką Visagino "Interą" padovanojo šventę žiūrovams ir laimėjo rezultatu 4-1. Net tris įvarčius šiauliečiams pelnė legionierius iš Ukrainos Viktoras Raskovas, dar vieną pridėjo Vaidas Viktoravičius, o "Interui" paguodos įvartį nuo 11 metrų žymos įmušė Antonas Naumovas.

Ketvirtojo "A lygos" turo susitikimai bus žaidžiami trečiadienį.

3 turo rungtynių statistika

Šilutės miesto stadionas, 400 žiūrovų
Teisėjas - Saulius Atmanavičius
"%c00141" 0 - 0 "%c00032"

"Šilutė": Hertelendi; Šulkevičius (68' Valančius), Regelskis (62' Brezina), A.Sanajevas, Khubutia; T.Kijanskas, Zubavičius, Vičius, Bezykornovas, Kovačev; Podelis (88' Normantas).

"Žalgiris": Šetkus; Dubina (77' Mižigurskis), B.Ngapounou, I.Steško, Lukoševičius; Choruži, Lemežis, Vilėniškis, Bursuc; Poderis (55' Misiuk), Morinas

Marijampolės "Sūduvos" stadionas, 2400 žiūrovų
Teisėjas - Edmundas Gaigalas
59' [1 - 0] Otavio Augusto Braga

"Sūduva": S.Klevinskas; Sobol, Mikuckis, M.Skinderis, V.Slavickas; Maciulevičius (74' G.Klevinskas), Mačiulis (83' A.Milevskiy), Miklinevičius, Kozyuberda; Willer, Braga (77' G.Juška)

"Vėtra": Žutautas; Sulejmanovič, Jankauskas, Budimir, Skerla, Pedro; Panka, Raliukonis, Butrimavičius (70' Azizi); Severino (65' Juška), Stankevičius (81' Karčemarskas)

"%c00124" 1 - 1 "%c00033"
38' [1 - 0] Luka Aničič (11m.)
68' [1 - 1] Linas Klimavičius

"Atlantas": A.Lekevičius; Šarūnas, Ramonas, Gnedojus, Nesterenko; Navikas, Petreikis, Silič, Pokorn; Aničič, Daunoravičius

"Ekranas": Stefanovič; Rimavičius, Paulauskas, L.Klimavičius, Skroblas; Bička, Galkevičius, Tomkevičius, Kavaliauskas; Varnas, Lukšys.

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 500 žiūrovų
Teisėjas - Vijūnas Vasiliauskas
28' [1 - 0] Kleyr Vieira dos Santos
62' [1 - 1] Ričardas Beniušis
66' [1 - 2] Ričardas Beniušis
83' [2 - 2] Kleyr Vieira dos Santos

"Vilnius": Valius; Radavičius, Artiomovas, Rodnei, Freidgeimas; Paulinho, Andreson, Binho, Lukša (75' Rodolfo); Muller, Kleyr (88' Wasiu)

"Kaunas": Malinauskas; Kunevičius, Radžius, Bagužis, Mrowiec (86' Kšanavičius); Kvaratskhelia, Strakhanovic, Bartkus, Pehlič (68' Mendy); Ledesma (90' Činikas), Beniušis

Šiaulių savivaldybės stadionas, 2250 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Kancleris
31' [1 - 0] Viktor Raskov
47' [2 - 0] Viktor Raskov
70' [3 - 0] Viktor Raskov
75' [4 - 0] Vaidas Viktoravičius
85' [4 - 1] Anton Naumov (11m.)

"Šiauliai": Lukovičs; Kirchner (46' Kuklys), Žukauskas, Lunskis, Juodeikis; Butavičius (71' Viktoravičius), Strockis (65; D.Arlauskis), Zabara, Šilėnas; Raskov, Tsiganenko.

"Interas": Dubrovskij; Tučinskij, Stanaitis (46' Matulevičius), Grybauskas, Moroz; Macianskis (65' Papšys), Naumovas, G.Širmelis, Afanasenko; Krasnovskis (46' Slepakovas), Jeršovas