30 turas: "Empoli" pasinaudojo konkurentų lygiosiomis © Eurofootball.lt
Sekmadienį Italijos čempionate buvo sužaistos likusios 30 turo rungtynės. „Inter“ dar labiau atitrūko nuo varžovų, „Fiorentina“ iššvaistė dviejų įvarčių pranašumą, „Palermo“ pratęsė nelaimėtų rungtynių seriją, tuo pasinaudojo rungtynes laimėjęs „Empoli“, pergalingai prie „Livorno“ vairo debiutavo nujasis ekipos treneris Fernando Orsi.

Čempionate lyderis „Inter“ namuose priėmė dėl išlikimo lygoje kovojantį „Parma“ ir gana lengvai laimėjo rungtynes rezultatu 2-0.

„Inter“ į priekį išsiveržė dėka puikių Maxwello asmeninių veiksmų. Brazilas puikiai išsaugojo į užribį lekiantį kamuolį, tuo pačiu susklaidindamas ir prasiverždamas pro savo varžovą, tuomet perdavė kamuolį Hernanui Crespo. Argentinietis tuomet sugrąžino kamuolį į baudos aikštelę įsiveržusiam Maxwellui ir šis, pergudravęs du gynėjus, nuginklavo varžovų vartininką.

Po penkiolikos minučių H.Crespo sudalyvavo dar vienoje įvartį atnešusioje kombinacijoje - puolėjas išvedė Adriano vieną prieš vartininką, pastarasis atsikratė dviejų jam bandžiusių sutrukdyti gynėjų ir sugrąžino kamuolį dešinėje pusėje spurtavusiam H.Crespo, kuriam beliko įmušti kamuolį į tuščius vartus.

Likus dešimčiai minučių iki rungtynių pabaigos Adriano pritrūko labai nedaug, kad būtų pasiektas trečiasis „Inter“ įvartis. „Parma“ vartininkas Luca Bucci išbėgo iš vartų bandydamas išmušti kamuolį, tačiau jį greičiu įveikė Adriano ir brazilas smūgiavo galva į vartus, tačiau kamuolys atsimušė į vidinę skersinio dalį ir nusileidęs ant vartų linijos, atšoko nuo vartų.

Dėl vietos Čempionų lygoje kovoti viltis prarandantis „Fiorentina“ ir toliau barsto taškus – šįkart Florencijos klubas, kuris Bergame pirmavo 2-0 prieš „Atalanta“, rungtynes baigė lygiosiomis 2-2.

Svečiai į priekį išsiveržė 27 minutę. Reginaldo atsidūrė kontraatakos smaigalyje ir puikiu smūgiu į vartų kampą išvedė savo komandą į priekį. Už šešių minučių „Atalanta“ gynėjas Simone Loria pastūmė varžovą Martiną Jorgenseną savo baudos aikštelėje ir teisėjas paskyrė 11 metrų baudinį į šeimininkų vartus. Jį sėkmingai realizavo ir skirtumą tarp komandų padvigubino Giampaolo Pazzini.

Tačiau S.Loria dar po šešių minučių reabilitavosi savo fanų akyse. Žaidėjas taikliu smūgiu galva sušvelnino skirtumą tarp komandų. 66 minutę buvo paskirtas dar vienas 11 metrų baudinys, šįkart į svečių vartus. „Fiorentina“ gynėjas Alessandro Gamberini laikė varžovą Riccardo Zampagna už marškinėlių. Baudinio mušti atsistojęs Cristiano Doni pasiuntė kamuolį po skersiniu ir išlygino rezultatą.

Turine vykusiame susitikime vietos „Torino“ sužaidė lygiosiomis 0-0 su varžovais iš Sicilijos „Palermo“. Abi komandos turėjo keletą progų pasižymėti tačiau be priekaištų rungtyniavo abu vartininkai Christianas Abbiati ir Alberto Fontana ir komandoms teko tenkintis lygiosiomis.

Didžiausia šio sezono staigmena „Empoli“ pasinaudojo pagrindinių konkurentų lygiosiomis ir dėka pergalės namuose 4-1 prieš „Ascoli“ dar labiau pagerino savo padėti turnyrinėje lentelėje.

„Empoli“ pergalę nulėmė du pastaruoju metu puikiai žaidžiantys Nicola Pozzi bei Luca Saudati. Abu šie žaidėjai pelnė du įvarčius, nulemdami dar vieną savo komandos pergalę.

Fernando Orsi debiutas prie „Livorno“ vairo buvo sėkmingas – jo vadovaujamas klubas namuose 4-1 laimėjo prieš „Catania“, nors svečiai ir buvo išsiveržę į priekį. Šeimininkų pergalę nulėme Cristiano Lucarelli „hat-trick`as“.

Šiek tiek labiau nuo iškritimo zonos pavyko atitrūkti „Chievo“ ekipai, namie sužaidusiai 1-1 su dėl vietos UEFA taurėje kovojančiai „Sampdoria“.

„Sampdoria“ į priekį išsiveržė po vieno iš įspūdingiausių šio sezono įvarčių - Italijos rinktinėje trečiadienį debiutavęs Fabio Quagliarella stovėdamas 40 metrų nuo vartų ir atsisukęs į juos nugara, persimetė kamuolį į priekį ir dar nenusileidusį jį galingu smūgiu pasiuntė po vartų skersiniu.

Visgi „Chievo“ paprastesniu įvarčiu sugebėjo išlyginti rezultatą. Erjono Bogdani galva smūgiuotas kamuolys pataikė į vartų skersinį, tačiau tuomet atšoko pas Matteo Brighi ir šis pasiuntė kamuolį nuo virpsto į vartus.

Tiesioginėje kovoje dėl išlikimo „Cagliari“ pelnė itin svarbią pergalę, namuose 2-0 įveikęs taškus sunkiai renkantį „Messina“ klubą.

Paskutinėse turo rungtynėse „Lazio“ svečiuose įveikė „Udinese“ klubą rezultatu 4-2. Tai buvo jau septintoji Romos klubo pergalė iš eilės Italijos čempionate ir tai padėjo klubui iki keturių taškų padidinti savo persvarą prieš artimiausią persekiotoją „Palermo“.

Sekmadienio rungtynių rezultatai:

„%c00037“ 2 – 0 „%c00029“
56` [1 – 0] Maxwell
70` [2 – 0] Hernan Crespo

„%c00215“ 2 – 2 „%c00143“
27` [0 – 1] Reginaldo
33` [0 – 2] Giampaolo Pazzini (11m)
39` [1 – 2] Simone Loria
66` [2 – 2] Cristiano Doni (11m)

„%c00251“ 0 – 0 „%c00200“

„%c00085“ 4 – 1 „%c00262“
44` [1 – 0] Nicola Pozzi
49` [1 – 1] Andrea Soncin
52` [2 – 1] Luca Saudati
71` [3 – 1] Luca Saudati
74` [4 – 1] Nicola Pozzi

„%c00213“ 4 – 1 „%c00318“
14` [0 – 1] Andrea Sottil
20` [1 – 1] Cristiano Lucarelli
45` [2 – 1] Stefano Fiore
82` [3 – 1] Cristiano Lucarelli (11m)
90` [4 – 1] Cristiano Lucarelli

„%c00068“ 1 – 1 „%c00070“
27` [0 – 1] Fabio Quagliarella
32` [1 – 1] Matteo Brighi

„%c00216“ 2 – 0 „%c00214“
12` [1 – 0] Davide Biondini
24` [2 – 0] Alessandro Budel

„%c00063“ 2 - 4 „%c00019“
18` [0 - 1] Guglielo Stendardo
50` [0 - 2] Stefano Mauri
51` [0 - 3] Valon Behrami
58` [1 - 3] Antonio Di Natale (11m)
60` [1 - 4] Tommaso Rocchi (11m)
90` [2 - 4] Vincenzo Iaquinta

Luca Saudati („Empoli“) – 9.

Pastaba: dėl korupcijos skandalo iš "Fiorentina" atimta 15, iš "Reggina" - 11, iš "Milan" - 8, iš "Lazio" - 3 taškai. Dėl finansinių priežasčių iš "Siena" atimtas 1 taškas.