30 turas: "P.S.G" įveikė "Lens" ir pakilo iš iškritimo zonos © Eurofootball.lt
Sekmadienį Prancūzijos "Ligue 1" pirmenybėse buvo žaidžiami 30-ojo turo susitikimai, kuriuose netrūko netikėtumų - Paryžiaus "P.S.G" klubas išvykoje įveikė antroje vietoje esantį "Lens" ir pakilo iš iškritimo zonos, o pergales iškovojusios "Sochaux" ir "Toulouse" ekipos sugrįžo į kovą dėl antrosios vietos.

Lane vykusiame mače svečiai į priekį išsiveržė jau 2-ąją rungtynių minutę, kuomet įvartį pelnė Amara Diane. Antrajame kėlinyje sužaidus kiek daugiau nei 5 minutes rezultatas tapo lygus - paryžietis Davidas Rozehnalis pasiuntė kamuolį į savo vartų tinklą. Vis tik šį žaidėjo klaida nepalaužė Paryžiaus klubo ir iki mačo pabaigos likus 20 minučių Sylvainas Armandas pasiuntė kamuolį į "Lens" vartus, taip iškovodamas savo ekipai labai svarbius 3 taškus. Dabar sostinės ekipa su 31 tašku po 30-ies turų užima 17-ąją poziciją ir vienu tašku lenkia iškritimo zonoje esančius "Sedan" ir "Troyes" klubus.

Netikėtą pralaimėjimą sekmadienį patyrė ir "Lille" ekipa, kovojanti dėl vietos kito sezono UEFA Čempionų Lygoje. Namuose žaidę Lilio futbolininkai priėmė naujoką "Valenciennes" ir savo žiūrovų akivaizdoje turėjo pripažinti varžovų pranašumą rezultatu 0-2. Abu įvarčius "Valenciennes" pelnė rungtynikų pabaigoje, kai atitinkamai 78-ąją ir 90-ąją minutėmis pasižymėjo Geoffrey Doumengas ir Ericas Hassli.

Šiomis "Lens" ir "Lille" nesėkmėmis puikiai pasinaudojo minimalias pergales iškovoję "Sochaux" ir "Toulouse" klubai. Sošo ekipa išvykoje rezultatu 0-1 po 32-ąją minutę pelnyto Romaino Pitau įvarčio palaužė autsaiderio "Troyes" pasipriešinimą, o tuo tarpu "Toulouse" namuose svarbiame mače tokiu pačiu rezultatu įveikė "Saint-Etienne" ekipą. Vienintelį šių rungtynių įvartį 72-ąją minutę pelnė Švedijos nacionalinės rinktinės puolėjas Johanas Elmanderis.

30-ojo turo rezultatai:

"%c00066" 0 - 1 "%c00307"
60` [0 - 1] David Ducourtioux

"%c00255" 0 - 1 "%c00065"
32` [0 - 1] Romain Pitau

90` Demetrius Ferreira ("Troyes") ir Philippe Brunel ("Sochaux") pašalinti iš aikštės

"%c00090" 1 - 1 "%c00036"
11` [1 - 0] Lilian Laslandes
79` [1 - 1] Jaroslav Plasil

55` Cyril Rool ("Nice") pašalintas iš aikštės

"%c00098" 2 - 2 "%c00025"
46` [1 - 0] Ismael Bangoura
51` [2 - 0] Tulio De Melo
65` [2 - 1] Kanga Akale
71` [2 - 2] Younes Kaboul

"%c00092" 1 - 0 "%c00146"
72` [1 - 0] Johan Elmander

"%c00094" 0 - 2 "%c00306"
78` [0 - 1] Geoffrey Doumeng
90` [0 - 2] Eric Hassli

"%c00093" 1 - 2 "%c00023"
2` [0 - 1] Amara Diane
52` [1 - 1] David Rozehnal (į savo vartus)
70` [1 - 2] Sylvain Armand