30 turas: "Žalgiris" išplėšė lygiasias Kaune © Eurofootball.lt
Šeštadienį jau buvo sužaistos trejos "A Lygos" 30-ojo turo rungtynės, kuriose "Kaunas" paskutinę rungtynių minutę išleido pergalę iš rankų dvikovoje su "Žalgiriu" ir turėjęs pasitenkinti lygiosiomis leido priartėti čempionų titulą ginančiam "Ekranui", labai svarbią pergalę kovoje dėl medalių prieš "Atlantą" iškovojo "Sūduva", o "Vėtra" sutriuškino čempionato autsaiderę "Šilutę".

Klaipėdoje vykusiame mače "Atlantas" priemė turnyrinės lentelės kaimynę Marijampolės "Sūduvą", kuriai savaitės viduryje jau nusileido LFF taurės varžybose. Šį kartą sėkmė vėl šypsojosi svečiams ir jie nugalėjo po vienintelio įvarčio 17 minutę, kurį pelnęs Darius Maciulevičius įmušė 100-ąjį kartą per savo karjerą Lietuvos čempionatuose ir leido "Sūduvai" įsitvirtinti ketvirtoje vietoje.

"Dvejas rungtynes iš eilės, prieš tą pačią komandą, laimėti yra sunku. Tačiau vyrai buvo nusiteikę kovai. Situacija mūsų neleidžia atsipalaiduoti. "Atlantas" dėjo visas pastangas, ypač pirmajame kėlinyje, mes stengėmės kontratakuoti, ir viena iš kontratakų buvo rezultatyvi. Tai šiek tiek sulėtino priešininkų žaidimo tempą. Rungtynės parodė, kad komanda gali žaisti, kovoti. Trūksta puolimo, puolimo grandyje žaidėjai nedemonstruoja gero žaidimo", - po mačo teigė "Sūduvos" strategas Algimantas Gabrys.

Skaudų pralaimėjimą praėjusiame ture pavykęs "Žalgiris" šį kartą keliavo į Kauną ir susitiko su čempionate pirmaujančia vietos komanda. Tačiau pastaruoju metu gerokai "nukraujavę" kauniečiai žaidė gana neįprastos sudėties ir tuo pasinaudojęs "Žalgiris" išsiveržė į priekį 53 minutę po Raimondo Vilėniškio įvarčio.

Praleistas įvartis kiek pabudino "Kauno" komandą ir sužaidus kiek daugiau nei valandą rezultatą išlygino Ričardas Beniušis, o 76 minutę šeimininkai jau pirmavo pasižymėjus Arkadiušui Klimekui. Visgi šią savaitę fortūna jau nusišypsojo žalgiriečiams ir paskutinę susitikimo minutę lygiąsias Vilniaus klubui išplėšė Valerijus Mižigurskis.

[imgcr]http://www.eurofootball.lt/img/news/siauliai-ekranas.jpg[comment]"Šiaulių" ir "Ekrano" dvikova. (Viliaus Kadžio nuotr.)[/comment]Vienodai taškų su "Žalgiriu" ir "Atlantu" vis dar turi "Šiauliai", kurie savo aikštėje pusantro tūkstančio žiūrovų akivaizdoje turėjo pripažinti Panevėžio "Ekrano" pranašumą. Svečius į priekį 37 minutę išvedė pastaruosius pora mėnesių rezultatyviai žaidžiantis Vitalijus Kavaliauskas, ir nors šiauliečių atakų lyderis Ilja Galiūza netrukus atstatė lygiąsias, po pertraukos tas pats V.Kavaliauskas dar kartą nubaudė varžovus, o susitikimo pabaigoje "Ekranui" pergalę įtvirtino Manto Savėno realizuotas 11 metrų baudinys.

"Šiaulių" treneris Saulius Vertelis teigė, kad pralaimėjimą lėmė klaidos gynyboje: "Truputį nusisuko ir laimė. Pirmas kėlinys gal ir nebuvo toks blogas. Sužaidėm lygiosiomis 1-1, tai yra teigiamas rezultatas. Antrajame kėlinyje antras įvartis išmušė iš vėžių, praleidome tokį įvartį, kurio praleisti neturėtume - patyręs žaidėjas nepataikė į kamuolį. Po to jau aišku buvo sunku, persiorganizavome žaidimą, bandėme išlyginti rezultatą ir to pasekoje praleidome dar kartą - jaunas žaidėjas neleistinai suklydo vidurio zonoje ir patyrusi komanda mus nubaudė. Klystant teigiamo rezultato sulaukti sunku."

Tuo tarpu "Ekrano" strategas Virginijus Liubšys pripažino, kad rungtynės buvo sunkios ir pagyręs varžovus džiaugėsi savo komandos pasirodymu: "Žinojome, kad bus nelengva - pirmajame rate pralaimėjome "Šiauliams" pirmą kėlinį žaisdami gerai. Jų komanda turi tikrai aktyvus ir puikius žaidėjus kaip A.Šidlauskas ar I.Galiūza, taip pat žaidė keletas rusų, jie puikiai kontratakuoja atidavę iniciatyvą. Tačiau šiandien sužaidėme gerai ir nugalėjome pelnytai, esu patenkintas vyrų žaidimu, ypač antrajame kėlinyje."

Paskutiniai į aikštę šeštadienį išbėgo galimybę dar labiau atitolti nuo trijų pralaimėjusių varžovų gavusi Vilniaus "Vėtra" ir lygos autsaiderė "Šilutė". "Vėtros" stadiono šeimininkai nuo pat rungtynių pradžios užgulė varžovų vartus ir jau pirmajame kėlinyje susikrovė nemažą persvarą.

Pirmas įvartis į "Šilutės" vartus krito jau 9 minutę, kai po pakelto baudos smūgio, Nerijus Sasnauskas galva nukreipė kamuolį į vartus, o 21 minutę "Vėtra" surengė puikią kombinaciją, po kurios vienas prieš vartininką iššokęs Dejanas Miloševskis padvigubino persvarą.

"Vėtros" atakos tęsėsi ir sužaidus pusvalandį po pakelto kampinio laisvas likęs Julius Raliukonis iš pusės metro atstumo galva įmušė trečią įvartį, tačiau vilniečiams atsipalaidavus 38 minutę "Šilutės" puolėjui Mindaugui Grigalevičiui pavyko sušvelninti skirtumą iki 1-3.

Po pertraukos "Vėtrai" ilgą laiką nepavyko pasižymėti, tačiau likus šešioms minutėms iš aikštės buvo pašalintas antrą geltoną kortelę gavęs "Šilutės" žaidėjas Tomas Vyšniauskas, ir pačioje susitikimo pabaigoje į aikštę po keitimo išbėgę Maksutas Azizi bei Rolandas Karčemarskas įmušė dar du įvarčius.

Po triuškinančios pergalės "Vėtros" žaidėjai teigė, kad tai buvo geras pasiruošimas artėjančioms rungtynėms su Klaipėdos "Atlantu".

"Kontroliavom žaidimą, demonstravom kombinaciją futbolą ir pasiekėm pelnytą pergalę dideliu skirtumu, kuris galėjo būti dar didesnis, jei būtume išnaudoję daugiau progų. Tai buvo gera repeticija prieš antradienį vyksiančias rungtynes su „Atlantu", – sakė "Vėtros" kapitonas Julius Raliukonis.

"Rimtai nusiteikėm kovai nuo pirmų minučių. Įvykdėm savo užduotį – įmušėm greitą įvartį ir užtikrintai laimėjom. Aišku, įgiję trijų įvarčių persvarą, atsipalaidavome. Dėl to prastai sužaidėme antrą kėlinį. Turint tokį aiškų pranašumą, sunku susikaupti", – teigė pirmą įvartį į "Šilutės" vartus įmušęs Nerijus Sasnauskas.

Vienintelė likusi turo dvikova tarp "Vilniaus" ir Kėdainių "Nevėžio" bus žaidžiama sekmadienį sostinėje.

Šeštadienio rungtynių statistika

Klaipėdos "Žalgirio" stadionas, 200 žiūrovų
Teisėjas - Viktoras Chileckis
"%c00124" 0 - 1 "%c00125"
17` [0 - 1] Darius Maciulevičius

"Atlantas": Valius; D.Žutautas, E.Žukauskas, Begič, Lukoševičius; Gedgaudas (76' Petreikis), Žvingilas, Mockus, Navikas (59' Danilyuk); Vraneševič (63' Kocherga), Karalius

"Sūduva": S.Klevinskas; Mikuckis, G.Grigas, Gvildys, D.Čigladze; Miklinevičius, Jasaitis, Mačiulis, B.Čigladze (58' G.Klevinskas); Maciulevičius (70' G.Slavickas), Abramenko (64' Urbšys)

Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadionas
Teisėjas - Audrius Žuta
"%c00030" 2 - 2 "%c00032"
53` [0 - 1] Raimondas Vilėniškis
61` [1 - 1] Ričardas Beniušis
76` [2 - 1] Arkadiusz Klimek
90` [2 - 2] Valerijus Mižigurskis

"Kaunas": Hertelendi; Kančelskis, Kunevičius (39' Gnedojus), Kijanskas, Radžius; Barevičius (55' Rafael), Kvaratskhelia, Bartkus, Kšanavičius (78' Bajrami); Beniušis, Klimek

"Žalgiris": Šetkus; Choruži, Ngapunu, I.Steško, Krukovski; Morinas, Vilėniškis, Ostap, Bursuc (46' Lemežis); Poderis, Labukas (Mižigurskis)

Šiaulių miesto stadionas, 1525 žiūrovai
Teisėjas: Paulius Malžinskas
"%c00222" 1 - 3 Panevėžio "%c00033"
37` [0 - 1] Vitalijus Kavaliauskas
40` [1 - 1] Ilja Galyuza
56` [1 - 2] Vitalijus Kavaliauskas
85` [1 - 3] Mantas Savėnas (11m.)

"Šiauliai": G.Arlauskis; Oriol, Lunskis, Milevski, Strockis; Afanasenka, I.Galyuza, Juodeikis, Šidlauskas; Ščekotilin (82' Monakov), Butavičius (78' Viktoravičius)

"Ekranas": Grybauskas; Klimavičius, Banevičius, Skroblas; Petrauskas, Savėnas (90' Šlekys), Kučys (76' Varnas), Tomkevičius, Mihalčuks; Kavaliauskas, Pogreban

Vilniaus "Vėtros" stadionas, 500 žiūrovų
Teisėjas - Audrius Kancleris
Vilniaus "%c00123" 5 - 1 "%c00141"
9` [1 - 0] Nerijus Sasnauskas
21` [2 - 0] Dejanas Milošeskis
30` [3 - 0] Julius Raliukonis
38` [3 - 1] Mindaugas Grigalevičius
90` [4 - 1] Maksut Azizi
90` [5 - 1] Rolandas Karčemarskas

84' Tomas Vyšniauskas ("Šilutė") pašalintas iš aikštės

"Vėtra": Kacinkevičius; Sasnauskas, Raliukonis, Žudys, Barmoš; Talancev (64' Šernas), Preikšaitis, Miloševski (84' R.Karčemarskas), Vėževičius; Juška (75' Azizi), Kuznecov

"Šilutė": Kilijonas; Deveika, Nesterenko, Užkuraitis (56' H.Grigas), Žigutis; Vyšniauskas, Z.Butkus (46' Šulkevičius), Gražys, Papečkys; Podelis (77' Zubavičius), Grigalevičius