36 turas: "Gimnastic" iškrito iš lygos © Eurofootball.lt
Sekmadienį įvyko tai, kas buvo aišku jau gana ilgai - pirmąja ekipa, kuri iškrito į žemesniąją Ispanijos lygą. Tai paaiškėjo sužaidus 36-ojo turo susitikimus. Tuo tarpu beveik aiškios ir kitos ekipos, kurioms greičiausiai teks palikti "La Ligą": sekmadienį savo rungtynes laimėjus Bilbao "Athletic" ir "Levante", skirtumas iki "nedegančios" septynioliktos vietos likus dviems turams tapo keturi taškai, todėl "Celta" ir "Real Sociedad" gali padėti tik stebuklas.

Pastarajai ekipai belieka kaltinti tik save, kadangi jie sekmadienį galėjo išsaugoti labai nemenkas viltis išlikti aukščiausioje lygoje, jei būtų svečiuose įveikę Pamplonos "Osasuna", tačiau šią svarbią dvikovą pralaimėjo 0-2.

Tuo tarpu labai kontraversiškai savo dvikovą laimėjo Vigo "Celta": namuose rungtyniaudami su Sevilijos "Betis" jie nuo pirmojo kėlinio vidurio atsilikinėjo 0-1, tačiau pirmojo kėlinio pabaigoje jiems pavyko išlyginti rezultatą, o dar prieš pertrauką teisėjas iš aikštės išvarė svečių saugą Capi. Turint kiekybinę persvarą "Celta" niekaip nesugebėjo įmušti įvarčio, kol galiausiai penktą pridėtinio rungtynių laiko minutę buvo skirtas vienuolikos metrų baudinys į "Betis" vartus ir šį sėkmingai realizavo Fernando Baiano.

Priešingoje turnyrinės lentelės pusėje "Sevilla" išsilaikė kovoje dėl titulo sekmadienį laimėjusi labai svarbias rungtynes su "Zaragoza" 3-1. Šeimininkai pirmavo po brazilo Luiso Fabiano įvarčio, tačiau Fredericas Kanoute nerealizavo 11 metrų baudinio ir likus žaisti kiek daugiau nei 15 minučių Andresas D`Alessandro išlygino rezultatą. Tačiau iki rungtynių pabaigos "Sevilla" pelnė du įvarčius, kai pasižymėjo Aleksandras Keržakovas ir F.Kanoute. Jau per pridėtinį laiką iš aikštės pašalintas buvo "Zaragoza" gynėjas Carlosas Diogo.

36-ajame ture nugalėjus visoms lyderių trejeto ekipoms situacija kovoje dėl titulo nepasikeitė: ir toliau pirmauja "Real", dėl prastesnio tarpusavio rungtynių santykio su tiek pat taškų antra žengia "Barcelona", o nuo šių ekipų dviem taškais atsilieka "Sevilla".

36 turo statistika

Bilbao "Athletic" 1 - 0 "Mallorca"
64` [1 - 0] Ismael Urzaiz (11 m.)

Vigo "Celta" 2 - 1 Sevilijos "Betis"
30` [0 - 1] Robert
42` [1 - 1] Gustavo Lopez
90+5` [2 - 1] Fernando Baiano (11 m.)

45` iš aikštės pašalintas Capi ("Betis")

Pamplonos "Osasuna" 2 - 0 San Sebastiano "Real Sociedad"
26` [1 - 0] David Lopez
33` [2 - 0] Javad Nekounam

Santandero "Racing" 2 - 3 Valensijos "Levante"
12` [0 - 1] Djah Felix Ettien
33` [1 - 1] Nikola Zigic
38` [1 - 2] Riga Mustapha
73` [1 - 3] Riga Mustapha
78` [2 - 3] Felipe Melo

Huelvos "Recreativo" 0 - 1 Barselonos "Espanyol"
82` [0 - 1] Raul Tamudo

76` iš aikštės pašalintas Juan Merino ("Recreativo")

Taragonos "Gimnastic" 0 - 2 Madrido "Atletico"
11` [0 - 1] Fernando Torres
54` [0 - 2] Fernando Torres (11 m.)

90` iš aikštės pašalintas Ariza Makukula

"Sevilla" 3 - 1 "Zaragoza"
27` [1 - 0] Luis Fabiano
74` [1 - 1] Andres D`Alessandro
83` [2 - 1] Alexander Kerzhakov
90+4` [3 - 1] Frederic Kanoute

90+1` iš aikštės pašalintas Carlos Diogo ("Zaragoza")