36 turas: "Valencia" eliminuota iš kovos dėl titulo © Eurofootball.lt
Šeštadienį Ispanijos čempionato 36-ojo turo rungtynėse užfiksuotos lygos lyderių pergalės - čempionate pirmaujantis Madrido "Real" namuose 3-1 įveikė La Korunijos "Deportivo", o "Barcelona" minimalia persvara laimėjo prieš "Getafe". Tuo tarpu ketvirtą vietą užimanti "Valencia" namuose 2-3 pralaimėjo prieš "Villarreal" ir prarado viltis pakovoti dėl čempionų titulo.

"Santiago Bernabeu" stadione vykusiose rungtynėse "Real" į priekį išsiveržė pirmojo kėlinio viduryje, kai pasižymėjo Sergio Ramosas - iš pradžių Davidas Beckhamas atliko puikų perdavimą iš dešiniojo krašto, kamuolį toliau pasiuntė Ruudas van Nistelrooy`us, Raulio smūgis buvo blokuotas, tačiau gynėjas pasiuntė kamuolį į vartus.

Antrajame kėlinyje sužaidus dešimt minučių Ikeras Casillasas puikiai atrėmė du varžovų smūgius, tačiau galiausiai su kamuoliu atsidūręs Sergio atliko perdavimą Joanui Capdevilai, kuris laisvas prie artimojo virpsto išlygino rezultatą.

Tačiau rezultatas buvo lygus vos kelias minutes, kadangi netrukus po D.Beckhamo perdavimo iš krašto laisvas galva pasižymėjo Raulis, atstatęs vieno įvarčio pranašumą.

Iki rungtynių pabaigos likus penkiolikai minučių baudos aikštelėje pargriautas buvo Robinho, tačiau pirmas prie kamuolio suskubęs R.van Nistelrooy`us įtvirtino "Real" pergalę.

"Barcelona" pergalę atnešė rungtynių pradžioje po Samuelio Eto`o perdavimo brazilo Ronaldinho įmuštas įvartis. Tiesa, Katalonijos superklubui daugiau nei pusę rungtynių teko žaisti dešimtyje, kadangi pirmojo kėlinio pabaigoje už pražangą prieš Davidą Belenguerą iš aikštės išvarytas buvo vienintelio įvarčio autorius.

Nors rungtynių pabaigoje abi ekipos turėjo progų pakeisti rezultatą, "Barcelona" išsaugojo persvarą ir toliau spaudžia pirmoje vietoje žengiantį "Real".

Tuo tarpu rungtynių Valensijoje didvyriu tapo danas Jonas Dahlis Tomassonas. "Valencia" išsiveržė į priekį po Davido Villa`os realizuoto savo paties uždirbto vienuolikos metrų baudinio, tačiau po Guillermo Franco perdavimo į baudos aikštelę įsiveržęs Diego Forlanas išlygino rezultatą.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo "Villarreal", tačiau "Valencia" greitai perėmė iniciatyvą, bet galiausiai pergalę šventė svečiai - tik ką po keitimo aikštėje pasirodęs J.D.Tomassonas iš pradžių pats pergudravo "Valencia" gynybą ir išvedė svečius į priekį, o po beveik dešimties minučių danas atliko rezultatyvų perdavimą D.Forlanui, kuris įmušė savo antrą įvartį šiose rungtynėse.

Nors per pridėtinį laiką D.Villa baudos smūgiu sušvelnino rezultatą, "Valencia" nepavyko iškovoti bent taško. Dėl šio pralaimėjimo "Valencia" gali kaltinti tik save, kadangi neišnaudojo daugybės progų - kartą Miguelis Angulo net nepataikė į tuščius vartus.

Statistika

Madrido "Real" 3 - 1 La Korunijos "Deportivo"
29` [1 - 0] Sergio Ramos
55` [1 - 1] Joan Capdevila
57` [2 - 1] Raul
75` [3 - 1] Ruud van Nistelrooy

"Valencia" 2 - 3 "Villarreal"
21` [1 - 0] David Villa (11 m.)
35` [1 - 1] Diego Forlan
79` [1 - 2] Jon Dahl Tomasson
87` [1 - 3] Diego Forlan
90+1` [2 - 3] David Villa

"Barcelona" 1 - 0 "Getafe"
2' [1 - 0] Ronaldinho

40' Ronaldinho ("Barcelona") pašalintas iš aikštės