37 turas: "Barcelona" išleido titulą iš rankų © Eurofootball.lt
Šeštadienį Ispanijos stadionuose vyko dramatiški dalykai - tiesiogiai sekdami vieni kitų rungtynes trys lyderiai - "Real", "Barcelona" ir "Sevilla" - spėjo per kelias minutes ir pasidžiaugti čempionų titulu, ir jį taip pat greitai prarasti, o patys dramatiškiausi dalykai vyko paskutinėmis rungtynių minutėmis. Tačiau į prieš paskutinį turą viskas priklauso tik nuo "Real" - jiems užtenka pergalės tam, kad po ilgokos pertraukos iškovotų Ispanijos čempionų titulą, tuo tarpu "Barcelona" belieka kaltinti tik save - analogiškoje situacijoje prieš paskutinį turą galėjo atsidurti ir jie.

Pergalės Saragosoje ir "Barcelona" pralaimėjimo namuose atveju Madrido "Real" būtų užsitikrinęs čempionų titulą, tačiau jie pirmojo kėlinio viduryje atsidūrė besivejančių vaidmenyje, kai 11 metrų baudinį realizavo argentinietis Diego Milito.

Nors rezultatyviausias Ispanijos čempionato žaidėjas olandas Ruudas van Nistelrooy`us išlygino rezultatą antrojo kėlinio pradžioje, D.Milito atstatė vieno įvarčio pranašumą po įspūdingo tautiečio Pablo Aimaro reido "Real" aikštės pusėje. Tačiau rungtynių didvyriu vis tik tapo R.van Nistelrooy`us, pačioje dvikovos pabaigoje įmušęs išlyginamąjį įvartį, kuris olandui buvo 25-asis Ispanijos čempionate šiame sezone.

Čempionų titulą praktiškai užsitikrinti galėjo ir "Barcelona", tačiau to padaryti jiems nepavyko paskutinėmis rungtynių minutėmis padaryta klaida gynyboje, po kurios Raulis Tamudo išlygino rezultatą.

"Barcelona" nesėkmingai pradėjo rungtynes, kai pirmojo kėlinio viduryje Raulis Tamudo išvedė svečius į priekį, tačiau jaunoji Katalonijos superklubo žvaigždė Lionelis Messi ir toliau kartodamas garsiausius Diego Maradonos, su kuriuo yra nuolat lyginamas, veiksmus išlygino rezultatą. Prieš kelis mėnesius visą pasaulį nustebinęs D.Maradoną primenančiu reidu ir įvarčiu į "Levante" vartus, šįkart jaunasis argentinietis pakartojo garsiąją "Dievo ranką".

Antrajame kėlinyje L.Messi išvedė šeimininkus į priekį įmušdamas antrą įvartį ir atrodė, kad titulas jau beveik "Barcelona" rankose, kadangi tuo metu "Real" pralaiminėjo Saragosoje, tačiau klaida gynyboje "Barcelona" kainavo labai brangiai - R.Tamudo išlygino rezultatą, o R.van Nistelrooy`us įmušė išlyginamąjį įvartį į "Zaragoza" vartus.

Itin dramatiškos rungtynės vyko Valensijoje, kur buvo žaidžiamas šio miesto derbis. Labai įtemptose rungtynėse buvo įmušti šeši įvarčiai ir pašalinti net keturi žaidėjai, o "Levante" pergale užsitikrino išlikimą aukščiausioje Ispanijos lygoje.

"Levante" puikiai pradėjo rungtynes, kai trečią minutę Riga Mustapha įmušė pirmąjį dvikovos įvartį. Po šešių minučių buvęs Ispanijos rinktinės vartininkas Santiago Canizaresas tapo pirmuoju žaidėju, kuriam buvo parodyta raudona kortelė, kai baudos aikštelėje pargriovė "Levante" puolėją Salvą.

Vietoje veterano į vartus stojęs prancūzas L.Butelle atrėmė Salvos smūgį nuo 11 metrų žymos, tačiau jis pirmas suskubo prie atmušto kamuolio ir ištaisė savo klaidą. Tačiau dešimtyje likę svečiai nepasimetė ir jau po penkių minučių Ispanijos rinktinės lyderiai Davidas Villa ir Joaquinas sušvelnino rezultatą, kai pastarasis pasižymėjo po pirmojo perdavimo iš krašto.

Po įspūdingos rungtynių pradžios vaizdas aikštėje kiek aprimo ir pirmajame kėlinyje daugiau įvarčių pelnyta nebuvo. Nors po pertraukos antrą geltoną kortelę prieš save išvydo "Levante" saugas Olivieras Kapo, jie vėl puikiai pradėjo antrąjį kėlinį, kai R.Mustapha padidino šeimininkų persvarą.

Antrojo kėlinio viduryje rungtynių nugalėtojas tapo visiškai aiškus, kadangi "Valencia" liko žaisti aštuoniese: 53-ią minutę už pražangą prieš Jose Manuelį Serrano iš karto raudoną kortelę prieš save išvydo Argentinos rinktinės gynėjas Roberto Ayala, o po keturių minučių už antrą geltoną kortelę aikštę palikti priverstas buvo Ispanijos rinktinės gynėjas Carlosas Marchena.

Turėdami įspūdingą kiekybinę persvarą "Levante" įtvirtino pergalę, kai pasižymėjo Laurentas Courtois, o "Valencia" paguodos įvartį rungtynių pabaigoje dar įmušė saugas Rubenas Baraja.

Po šios pergalės "Levante" užsitikrino išlikimą "La Ligoje", tačiau paskutiniame ture dar vyks arši kova. Nors geresnes pozicijas išlikti turi Sevilijos "Betis" ir Bilbao "Athletic", vilčių vis dar nepraranda Vigo "Celta" ir San Sebastiano "Real Sociedad". Įdomu yra tai, kad iš šių keturių ekipų šeštadienį tik "Celta" iškovojo pergalę.

Statistika

Madrido "Atletico" 2 - 3 Vigo "Celta"
28` [1 - 0] Maxi Rodriguez
31` [1 - 1] Fernando Baiano (11 m.)
47` [1 - 2] Yago
67` [1 - 3] Fernando Baiano
70` [2 - 3] Maxi Rodriguez

65` iš aikštės pašalintas Peter Luccin ("Atletico")

"Barcelona" 2 - 2 Barselonos "Espanyol"
29` [0 - 1] Raul Tamudo
43` [1 - 1] Lionel Messi
57` [2 - 1] Lionel Messi
90` [2 - 2] Raul Tamudo

Valensijos "Levante" 4 - 2 "Valencia"
3` [1 - 0] Riga Mustapha
11` [2 - 0] Salva
16` [2 - 1] Joaquin
49` [3 - 1] Riga Mustapha
75` [4 - 1] Laurent Courtois
99` [4 - 2] Ruben Baraja

9` iš aikštės pašalintas Santiago Canizares ("Valencia")
46` iš aikštės pašalintas Olivier Kapo ("Levante")
53` iš aikštės pašalintas Roberto Ayala ("Valencia")
57` iš aikštės pašalintas Carlos Marchena ("Valencia")

"Mallorca" 0 - 0 "Sevilla"

73` iš aikštės pašalintas Ivica Dragutinovic ("Sevilla")

Sevilijos "Betis" 0 - 5 Pamplonos "Osasuna"
32` [0 - 1] Miguel Flano
62` [0 - 2] Pierre Webo
72` [0 - 3] Valdo
76` [0 - 4] Enrique Sola
88` [0 - 5] Enrique Sola

San Sebastiano "Real Sociedad" 0 - 0 Santandero "Racing"

88` iš aikštės pašalintas Felipe Melo ("Racing")
90` iš aikštės pašalintas Vitolo ("Racing")

"Zaragoza" 2 - 2 Madrido "Real"
32` [1 - 0] Diego Milito (11 m.)
57` [1 - 1] Ruud van Nistelrooy
64` [2 - 1] Diego Milito
89` [2 - 2] Ruud van Nistelrooy

"Villarreal" 3 - 1 Bilbao "Athletic"
22` [0 - 1] Andoni Iraole
37` [1 - 1] Diego Forlan (11 m.)
38` [2 - 1] Diego Forlan
52` [3 - 1] Ustaritz (į savus vartus)