4 turas: "Barca" ir "Valencia" sužaidė lygiosiomis © Eurofootball.lt
Sekmadienį vakare dvikova tarp "Barcelona" ir "Valencia" pasibaigė Ispanijos čempionato 4-asis turas. Rungtynės "Nou Camp" stadione pasibaigė lygiosiomis 1-1, tačiau abi ekipos išliko Ispanijos čempionato lyderėmis kartu su "Real", kadangi "Sevilla" svečiuose pralaimėjo Madrido "Atletico".

Pagrindinė turo dvikova 75 tūkstančių žiūrovų akivaizdoje vyko "Nou Camp" stadione. "Valencia" aktyviai pradėjo rungtynes su "Barcelona", nemažai atakavo ir sužaidus kiek daugiau nei penkiolika minučių po komandos naujoko Joaquino perdavimo iš centro į dešinįjį kraštą jame buvęs Miguelis sėkmingai skersavo kamuolį į baudos aikštelę, kur prie tolimojo virpsto visus aplenkęs atsidūrė "Valencia" atakų lyderis Davidas Villa, griūdamas nuginklavęs Victorą Valdesą.

Būtent D.Villa pirmojo kėlinio pabaigoje galėjo padvigubinti rezultatą, tačiau jo pro V.Valdesą smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą.

"Barcelona" strategas Frankas Rijkaardas per rungtynių pertrauką vietoje brazilo Edmilsono į aikštę išleido Andresą Iniestą. Šis keitimas pasirodė lemiamas - antrajame kėlinyje sužaidus vos keturias minutes Ronaldinho pakėlė kamuolį į baudos aikštelę, kur Samuelis Eto`o galva sėkmingai kamuolį atmetė į baudos aikštelę įkirtusiam A.Iniestai, o nuo pastarojo rikošetu kamuolys įskriejo į Santiago Canizareso vartus.

Būtent S.Canizaresą galima laikyti vienu geriausių rungtynių žaidėjų, kadangi tik jo dėka "Valencia" pavyko išsaugoti lygiąsias. Antrajame rungtynių kėlinyje, atrodė, jog aikštėje tėra viena komanda - "Barcelona", ir tik fantastiškas S.Canizareso žaidimas neleido Europos čempionams švęsti pergalės.

D.Villa tapo žaidėju, kuris įmušė keturis paskutiniuosius įvarčius į "Barcelona" vartus. Praėjusiame sezone jis du kartus pasižymėjo "Nou Camp" stadione 2-2 pasibaigusiose rungtynėse, o paskui "Mestalla" stadione įmušė vienintelį rungtynių įvartį.

12 "Sevilla" pergalių visuose turnyruose iš eilės seriją nutraukė vasarą smarkiai išlaidavęs Madrido "Atletico", namie dviejų Argentinos rinktinės saugo Maxi Rodriguezo įvarčių dėka šventęs pergalę 2-1.

"Sevilla" pirmavo po pirmojo kėlinio pabaigoje brazilo Renato įmušto įvarčio, tačiau rungtynių eigą smarkiai pakeitė gynėjų Julieno Escude ir Javi Navarro išvarymas antrajame kėlinyje. Tai leido M.Rodriguezui per paskutiniąsias dešimt minučių įmušti du įvarčius: iš pradžių jis nuginklavo vartininką tolimu smūgiu iš maždaug 20 metrų, o paskui pasižymėjo iš arti po puikaus Fernando Torreso žaidimo.

Pirmuosius taškus iškovojo Santandero "Racing", svečiuose sužaidęs 2-2 su Taragonos "Gimnastic". Tai padaryti jiems leido puikus Serbijos rinktinės milžino Nikola Žigičio įvarčiai antrajame kėlinyje.

Pirmą pergalę šiame sezone šventė "Mallorca", minimaliu rezultatu namuose įveikę Barselonos "Espanyol". Vienintelį įvartį rungtynių pabaigoje po Diego Tristano smūgio-perdavimo įmušė buvęs "Barcelona" puolėjas Maxi Lopezas.

Dramatišką pergalę svečiuose švenė Huelvos "Recreativo". Kai atrodė, jog dvikova su San Sebastiano "Real Sociedad" pasibaigs lygiosiomis 2-2, ketvirtą pridėtinio laiko minutę pergalingą įvartį įmušė komandos naujokas Florentas Sinama-Pongolle.

Pirmą pergalę iškovojo ir praėjusio sezono UEFA Čempionų lygos pusfinalininkai "Villarreal". Nors "Zaragoza" pirmavo po komandos naujoko Pablo Aimaro įvarčio, tačiau pirmojo kėlinio viduryje buvęs "Zaragoza" saugas Cani išlygino rezultatą, o antrojo kėlinio viduryje "Villarreal" į priekį išvedė urugvajietis Diego Forlanas.

"Geltonųjų submarinų" pergalę 80 rungtynių minutę įtvirtino neseniai iš Argentinos rinktinės pasitraukęs Juanas Romanas Riquelme, realizavęs už Gabrielio Milito žaidimą ranka skirtą vienuolikos metrų baudinį, todėl gynėjo Gerardo Pique įvartis jau per pridėtinį laiką tik sušvelnino rezultatą.

Statistika

"Barcelona" 1 - 1 "Valencia"
17` [0 - 1] David Villa
49` [1 - 1] Andres Iniesta

Vigo "Celta" 0 - 2 Pamplonos "Osasuna"
35` [0 - 1] Valdo
90` [0 - 2] JuanFran

74` iš aikštės pašalintas Angel ("Celta")

Madrido "Getafe" 0 - 0 "Athletic Bilbao"

42` iš aikštės pašalintas Aduriz ("Athletic Bilbao")
51` iš aikštės pašalintas Cosmin Contra ("Getafe")
85` iš aikštės pašalintas Ander Murillo ("Athletic Bilbao")

Taragonos "Gimnastic" 2 - 2 "Racing Santander"
37` [1 - 0] David Cuellar
48` [1 - 1] Nikola Zigic
66` [2 - 1] Javier Portillo
90` [2 - 2] Nikola Zigic

Valensijos "Levante" 2 - 0 La Korunijos "Deportivo"
18` [1 - 0] Olivier Kapo
76` [2 - 0] Olivier Kapo

52` iš aikštės pašalintas Mathieu Berson ("Levante")
80` iš aikštės pašalintas Fabian Estoyanoff ("Deportivo")

"Mallorca" 1 - 0 Barselonos "Espanyol"
77` [1 - 0] Maxi Lopez

79` iš aikštės pašalintas Albert Riera ("Espanyol")

San Sebastiano "Real Sociedad" 2 - 3 Huelvos "Recreativo"
39` [0 - 1] Calle
49` [0 - 2] Calle
65` [1 - 2] Gari Uranga
76` [2 - 2] Alvaro Novo (11 m.)
90` [2 - 3] Florent Sinama Pongolle

"Villarreal" 3 - 2 "Zaragoza"
23` [0 - 1] Pablo Aimar
49` [1 - 1] Cani
60` [2 - 1] Diego Forlan
80` [3 - 1] Juan Roman Riquelme (11 m.)
90` [3 - 2] Gerard Pique

78` iš aikštės pašalintas Gabriel Milito ("Zaragoza")

Madrido "Atletico" 2 - 1 "Sevilla"
40` [0 - 1] Renato
85` [1 - 1] Maxi Rodriguez
89` [2 - 1] Maxi Rodriguez

47` iš aikštės pašalintas Julien Escude ("Sevilla")
66` iš aikštės pašalintas Javi Navaro ("Sevilla")