Aštuonios didžiausios intrigos prieš pasaulio čempionatą © Eurofootball.lt iliustracija – Scanpix nuotr.

Lapkričio 20 dieną prasideda didžiausia ketverių metų futbolo šventė – pasaulio čempionatas. Pirmąsyk rudenį prasidedantis čempionatas vyks Katare, kur 32 rinktinės kovos dėl vieno tikslo – pasaulio taurės.

Ta proga „Eurofootball.lt“ portalas išskiria aštuonis intriguojančius klausimus.

1. Kiek pavyks Thomasui Mulleriui priartėti prie pasaulio čempionato rekordų?

Thomasas Mulleris žais ketvirtajame savo pasaulio čempionate, tačiau jau dabar galima jį vadinti šio turnyro legenda. 2010 metų čempionate atsiskleidęs vokietis yra ganėtinai arti dviejų rimtų rekordų. Visų pirma, atakuojantis „Bayern“ saugas šiuo metu turi 6 rezultatyvius perdavimus per 3 čempionatas, o rekordas priklauso legendiniam Pele, kurio sąskaitoje – 10 rez. perdavimų. Įmuštų įvarčių grafoje (10) T. Mulleriui galima priartėti prie savo buvusio komandos draugo Miroslavo Klose, kurio neįtikėtinas rekordas siekia 16 įvarčių per pasaulio čempionatų istoriją. Antroje vietoje yra brazilas Ronaldo su 15 įvarčių, o trečioje Thomaso bendrapavardis Gerdas Mulleris, kuris yra pasižymėjęs 14 kartų šiame turnyre. Įdomu, kad T. Mulleriui yra 33 metai, todėl realu, kad tai dar nėra paskutinis jo čempionatas. 

2. Kaip seksis prancūzams ginti pasaulio čempionų titulą?

Prancūzijos sėkmė šiame čempionate intriguoja. Po triumfo 2018 metais „Les Blues“ patyrė fiasko Europos čempionate, tačiau ir sėkmę Tautų lygoje. Šiuo metu daugiausiai abejonių kelia komandos gynyba ir aikštelės vidurys. Komandos sudėtyje – 8 gynėjai, tarp kurių – po traumos į rikiuotę grįžtantis R. Varane'as, bei vos 2 tikri krašto gynėjai, iš kurių mažai praktikos pastaruoju metu turėjęs B. Pavardas bei mažai parties tokiose turnyruose turintis W. Saliba, A. Disasi bei I. Konate. Tuo tarpu, 2018 metų aikštės vidurio vedliai N'Golo Kante ir Paulis Pogba šiame čempionate nepasirodys dėl traumų. Tai yra didelės netektys dėl kurių Didier Deschampsui teks ieškoti išeičių. Ar išeitis pavyks rasti? Nuo to viskas priklausys, ar pavyks apginti čempionų titulą ir įvykdyti neįtikėtiną pasiekimą, nematytą nuo 1962 metų. Puolime irgi yra keletas klaustukų: pastovumo neatrandantis Griezmannas, ne pačios geriausios formos esantis Benzema, keli žaidėjai neatvykę dėl traumų, tačiau bent jau čia Kylianas Mbappe viską gali drąsiai pasiimti ant savo pečių. 

3. Ar Cristiano Ronaldo pavyks pasižymėti penktajame pasaulio čempionate iš eilės?

Portugalas žvalgosi į sunkiai pasiekiamą rekordą. 2016 m. Europos čempionų lyderis taikosi tapti pirmuoju žaidėju, kuris sugebėjo pasižymėti penkiuose pasaulio čempionatuose iš eilės. Jei C. Ronaldo įridentų bent vieną įvartį Katare, jis sau už nugaros paliktų Pele, Miroslavą Klose ir Uwe Seelerį. Žinant, kad puolėjas yra pagrindinis kandidatas rinktinėje mušti 11 m baudinius, o portugalų grupėje laukia tokie varžovai kaip Pietų Korėja, Gana ar Urugvajus, tikimybė snaiperio rekordui tampa kaip niekada reali.

4. Ar Lionelis Messi taps daugiausiai rungtynių pasaulio čempionatuose sužaidusiu futbolininku?

Šiuo metu legendinis puolėjas pirmauja tarp aktyvių žaidėjų pagal PČ sužaistas rungtynes (19). Ar jis taps visų laikų lyderiu? Norint pasiekti tokį tikslą, Argentinai reiktų su L. Messi nukeliauti iki pat PČ finalo (7 rungtynės) ir tuomet snaiperis aplenktų vokietį Lottharą Matthausą (25). Be to, argentinietis šiame čempionate turi daug misijų – jis gali tapti pirmuoju žaidėju, kuris dukart laimėjo „Auksinį kamuolį“ (pirmasis kartas buvo 2014 metais) bei pirmąsyk pasižymėti pasaulio čempionato atkrintamosiose. Sunku patikėti, bet 35-erių puolėjas dar nėra to padaręs. Galiausiai, visiems suprantamas bei svarbiausias Lionelio Messi tikslas – laimėti Argentinai pasaulio čempionų titulą.

5. Koks bus turnyro lankomumas?

Futbolo rungtynių lankomumas didžiausiose pasaulio futbolo turnyruose pastaruoju metu yra ganėtinai aktuali tema. EURO 2020 lankomumas buvo ganėtinai nestabilus dėl suprantamų priežasčių: tuo metu COVID-19 taisyklės kai kur buvo griežtesnės, kai kur – atlaidesnės. Visgi kiekvienam futbolo sirgaliui norisi turnyrą stebėti su kuo įmanoma didesniu lankomumu ir gera atmosfera stadione. Čia galima paminėti Azerbaidžano sostinės Baku pavyzdį. Šio miesto olimpiniame stadione vyko kelios Europos čempionato rungtynės ir 2019 metų Europos lygos finalas, kuriame susitiko „Arsenal“ ir „Chelsea“. Rungtynių lankomumas visais atvejais buvo ganėtinai skurdus, nepaisant gražaus stadiono. Šiuo atveju Azerbaidžanas ir Kataras yra kažkuo panašūs – tai valstybės, kurios iš principo nėra labiau patrauklios. Matėme, kad į Katarą atvyks daugiau nei 20 tūkst. Argentinos fanų. Su tokiu kiekvienos rinktinės fanų užsivedimu viliamasi, kad lankomumas turnyre bus aukštas.

6. Kuris savo paskutiniame pasaulio čempionate bus rezultatyvesnis: Messi ar Ronaldo?

Viskas yra ganėtinai aišku – dviem iš geriausių visų laikų pasaulio futbolininkų Messi ir Ronaldo tai yra paskutinis pasaulio futbolo čempionatas. Jie šio turnyro metu gali būti lyginami, kaip niekada anksčiau. Visą karjerą įmuštų įvarčių statistikoje lenktyniaujantys puolėjai bandys savo kelią baigti su pasaulio čempionato titulu. Žinoma, šiems futbolininkams komandos sėkmė yra žymiai svarbesnė, nei jų invidualūs pasiekimai, tačiau vienam ar kitam būti rezultatyvesniam paskutiniam PČ turėtų būti smagus pasiekimas. Galiausiai, futbolo bendruomenė šiuos skaičius tikrai įamžins ir atsimins. 

7. Ar K. Mbappe viename turnyre susižers daugiausiai MOTM apdovanojimų per visą čempionatų istoriją?

2014 m. PČ Argentinos rinktinės puolėjas L. Messi pasiekė puikų rekordą – net 4 kartus buvo pripažintas geriausiu rungtynių žaidėju. Ar 2022 m. pirmenybėse Katare atsiras nors vienas futbolininkas, kuris galės kėsintis į tokį pasiekimą? Vienas iš retų kandidatų – Prancuzijos snaiperis Kylianas Mbappe. Pasaulio čempiono laukia dvikovos prieš Tunisą, Australiją ir Daniją, o tai reiškia, kad įsismarkavęs puolėjas gali dar grupių etape surinkti tris tokius pasiekimus. 

8. Kas laimės Auksinį batelį?

Nemirštanti intriga, kuri yra keliama prieš kiekvieną čempionatą. „Eurofootball.lt“ prieš Europos čempionatą prognozavo, kad Romelu Lukaku taps būtent Senojo žemyno čempionato rezultatyviausiu žaidėju.

Dabar prognozuoti šio prestižinio titulo laimėtoją yra dar sunkiau. Normalu, kad po nepasisekusio Europos čempionato Kylianas Mbappe norės atsitiesti planetos pirmenybėse. Harry Kane'as tikrai nėra prastesnis žaidėjas, nei prieš 4 metus, kuomet būtent jis nugvelbė šį prizą. Paminėti Ronaldo su Messi irgi yra rimti pretendentai. Taip pat tarp favoritų galime išskirti Neymarą, Karimą Benzemą, Lautaro Martinezą bei netgi Richarlisoną, kuris žiba Brazilijos rinktinėje. 

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...

    Komentarų kol kas nėra...