8 turas: "Chievo" kyla aukštyn © Eurofootball.lt
Savaitgalį Italijos "Serie A" pirmenybėse vyko 8-ojo turo susitikimai. Pergales iškovojo visi čempionato favoritai ir ketvirtą vietą užimanti "Fiorentina", o iš vidutiniokų savo puikią sezono pradžią pratęsė "Chievo" ir "Livorno" klubai, įsirašę į savo sąskaitą po ketvirtą laimėjimą.

Savo geriausią sezono pradžią per paskutinius 20 metų pakartojo čempionų titulą ginantis Turino "Juventus", išvykoje sutriuškinęs "Lecce" ekipą ir pasiekęs aštuntą pergalę iš tiek pat galimų. Įvarčius lyderiams pelnė puolėjų trejetas - Z.Ibrahimovičius, A.Mutu ir M.Zalayeta.

Penkiais taškais nuo Turino klubo atsilieka vicečempionas "Milan", savo aikštėje sugebėjęs atsitiesti po praleisto "Palermo" žaidėjo A.Caracciolo įvarčio, ir nugalėjęs dėka G.Gattuso bei po ilgą laiką kamavusių traumų į aikštę sugrįžusio F.Inzaghi įvarčių. Beje, pastarajam tai buvo pirmasis įvartis lygoje nuo praėjusių metų kovo.

Intriguojančios rungtynės vyko Udinėje - ten "Udinese" namuose priemė neseniai Čempionų lygoje nesėkmę patyrusį Milano "Inter" klubą. Vienintelį ir pergalingą įvartį šiose rungtynėse pelnė gerai sezoną pradėjęs argentinietis J.Cruzas, kuris pasižymėjo po to, kai pirmajame kėlinyje pakeitė traumą patyrusį brazilą Adriano.

Į ketvirtą vietą grįžo "Fiorentina", nepalikusi didesnių vilčių "Parma" komandai ir sutriuškinusi ją rezultatu 4-1. "Hat-triką" nugalėtojų ekipoje atliko jos atakų lyderis L.Toni, kartą pasižymėjo S.Fiore, o svečiams paguodos įvartį antro kėlinio viduryje pelnė V.Grella.

Puikią formą demonstruoja Veronos "Chievo", po dviejų greitų įvarčių 71 ir 73 minutėmis nugalėjęs "Cagliari" komandą ir šoktelėjęs į penktą poziciją, kurią dalinasi su "Livorno" ekipa, dėka vėlyvo C.Lucarelli įvarčio dramatiškoje kovoje palaužusia "Reggina" pasipriešinimą.

Permainingiausias ir gražiausias susitikimas vyko Genujoje - ten "Sampdoria" žaidė prieš "Siena" komandą ir nors šeimininkai du kartus pirmavo, svečiai sugebėjo ne tik išlyginti, bet vėliau varžovams likus dešimtyje ir persverti rezultatą. Vis dėlto paskutinę pridėtinio laiko minutę į "Siena" vienuolikės vartus buvo skirtas 11 metrų baudinys, ir jį realizavęs S.Volpi išplėšė "Sampdoria" ekipai lygiąsias.

Tašką paskutinėmis akimirkomis išplėšė ir "Ascoli", išvykoje išsigelbėjęs nuo pralaimėjimo prieš "Messina". Tuo tarpu lygos naujokas "Empoli" atsidūrė turnyrinės lentelės viduryje po pergalės Trevize prieš vietos komandą, kuriai tai buvo pirmosios rungtynės savo namų stadione, nes iš pradžių jame buvo neleista rungtyniauti dėl galiojojusių smurto prevencijos taisyklių.

Centriniame turo susitikime sekmadienio vakarą, vienoje iš įnirtingiausių ir įtempčiausių pasaulio futbolų dvikovų, Amžinojo miesto Italijos sostinės Romos derbyje, susitiks "Roma" ir "Lazio" klubai.

8 turo rezultatai

"Messina 1 - 1 "Ascoli"
28` [1 - 0] Riccardo Zampagna (11m.)
90` [1 - 1] Gianluca Comotto

87` Maurizio Domizzi ("Ascoli") pašalintas iš aikštės

"Fiorentina" 4 - 1 "Parma"
2` [1 - 0] Luca Toni
24` [2 - 0] Luca Toni
36` [3 - 0] Stefano Fiore
60` [4 - 0] Luca Toni
66` [4 - 1] Vincenzo Grella

"Milan" 2 - 1 "Palermo"
28` [0 - 1] Andrea Caracciolo
30` [1 - 1] Gennaro Gattuso
77` [2 - 1] Filippo Inzaghi

"Sampdoria 3 - 3 "Siena"
38` [1 - 0] Francesco Flachi (11m.)
48` [1 - 1] Tomas Locatelli
54` [2 - 1] Sergio Volpi
70` [2 - 2] Enrico Chiesa (11m.)
82` [2 - 3] Simone Vergassola
90` [3 - 3] Sergio Volpi (11m.)

80` Francesco Flachi ("Sampdoria") pašalintas iš aikštės

"Udinese" 0 - 1 "Inter"
36` [0 - 1] Julio Cruz

"Lecce" 0 - 3 "Juventus"
9` [0 - 1] Zlatan Ibrahimovic
81` [0 - 2] Adrian Mutu
90` [0 - 3] Marcelo Zalayeta

"Livorno 1 - 0 "Reggina"
88` [1 - 0] Christian Lucarelli

29` Stefano Morrone ("Livorno"), 77` Giandomenico Mesto ("Reggina") pašalinti iš aikštės

"Chievo" 2 - 1 "Cagliari"
71` [1 - 0] Lorenzo D`Anna
73` [2 - 0] Victor Obinna
90` [2 - 1] David Suazo

"Treviso 1 - 2 "Empoli"
25` [0 - 1] Sergio Almiron
78` [1 - 1] Dino Fava
80` [1 - 2] Francesco Tavano