8 turas: netikėtas "Valencia" pralaimėjimas (papildyta) © Eurofootball.lt
Šeštadienį Ispanijoje 8-ojo turo rungtynes žaidė "La Ligos" lyderiai. Čempionate pirmaujantys "Barcelona" futbolininkai namuose 3-0 sutriuškino Huelvos "Recreativo" vienuolikę, tuo tarpu itin netikėtą pralaimėjimą svečiuose patyrė antra žengianti "Valencia", 0-1 nusileidusi "Racing Santander" futbolininkams. Paskutinėse šeštadienio rungtynėse "Real" atsitiesė po pirmajame kėlinyje praleisto įvarčio ir šventė pergalę 3-1 prieš Taragonos "Gimnastic".

"%c00006" 3 - 0 Huelvos "%c00294"
28` [1 - 0] Ronaldinho (11 m.)
58` [2 - 0] Ronaldinho
60` [3 - 0] Xavi Hernandez

Barselonoje vykusias rungtynes kiek geriau pradėjo svečiai, turėję keletą įspūdingų progų įvarčiui, tačiau 30 minutę teisėjas skyrė vienuolikos metrų baudinį už tai, kad buvęs "Barcelona" gynėjas Mario baudos aikštelėje pargriovė islandą Eidurą Gudjohnseną. Stipriai ir tiksliai baudinį smūgiavęs Ronaldinho išvedė šeimininkus į priekį.

Nors "Barcelona" nedemonstravo sau įprasto žaidimo, dar iki pirmojo kėlinio pabaigos pasižymėti galėjo iš Ronaldinho perdavimo sulaukęs Rafaelis Marquezas bei po puikaus Xavi perdavimo prieš vartus atsidūręs E.Gudjohnsenas, kuris permetė vartininką, tačiau nepataikė į vartus.

Antrajame kėlinyje "Barcelona" futbolininkams vėl prireikė laiko įsižaisti, tačiau rungtynių baigtis tapo aiški 58 minutę, kai "Nou Camp" susirinkę sirgaliai pamatė tai, kas įvyksta labai retai - Ronaldinho įvartį galva. Brazilas, sulaukęs puikaus tautiečio Sylvinho perdavimo iš kairiojo krašto, baudos aikštelėje iššoko aukščiau visų ir nepaliko jokių vilčių varžovų vartininkui.

Po dar kelių minučių rezultatas tapo triuškinamu - laisvas dešiniajame krašte buvęs Julianas Belletti pastebėjo į baudos aikštelę įkertantį Xavį Hernandezą ir puikiai skersavo kamuolį, o ispanas taip pat sau kiek neįprastu smūgiu galva į tolimąjį kampą nuginklavo Bertrandą Laquaitą.

Antrojo kėlinio viduryje vietoje santūriomis ovacijomis iš aikštės išlydėto E.Gudjohnseno pasirodžiusį argentinietį Javierą Saviolą daugiau nei 72 tūkstančiai sirgalių pasitiko aistringomis ovacijomis. Turėdami įtikinamą persvarą "Barcelona" futbolininkai pradėjo daugiau žaisti aikštės viduryje, rečiau atakuodami varžovų vartus.

Likus žaisti mažiau nei 20 minučių vos "hattrick`o" nepelnė Ronaldinho, tačiau jo stiprų baudos smūgį sėkmingai atrėmė vartininkas, o po dešimties minučių "Recreativo" vos nesušvelnino rezultato, kai po grubios Victoro Valdeso klaidos kamuolį nuo vartų linijos atmušė J.Bellettis.

Vis tik paskutinę progą šiose rungtynėse turėjo šeimininkai: jau per pridėtinį laiką puikiai žaidęs Ludovicas Giuly baudos vartininko aikštelėje pastebėjo J.Saviolą, tačiau argentinietis smūgiavo tiesiai į vartininką.

"%c00005" 1 - 0 "%c00004"
57`[1 - 0] Pedro Munitis

90` iš aikštės pašalintas Mario Regueiro ("Valencia")

Rūko apgaubtame Santandere vykusios rungtynės prasidėjo gan vangiai ir pirmą realią progą pasižymėti sužaidus apie 20 minučių turėjo "Valencia", kai Fernando Morienteso smūgį iš maždaug 10 metrų sėkmingai atmušė Antonio Tono.

Nei viena komanda pirmajame kėlinyje neįgijo žaidybinio pranašumo, todėl tapo aišku, kad viską gali pakeisti vienintelis įvartis. Jau per pridėtinį pirmojo kėlinio laiką dvi progas įvarčiui turėjo šeimininkai, tačiau puikiai vartus gynė Santiago Canizaresas.

Antrajį kėlinį aktyviau pradėjo "Racing Santander", kai Pedro Munitiso baudos smūgis praskriejo visai greta virpsto.

Vienintelį rungtynių įvartį 57 minutę įmušė šeimininkai, kai po milžino iš Serbijos Nikola Žigičiaus 50 metrų siekusio perdavimo iš kairiojo krašto smūgiu galva pasižymėjo P.Munitis.

"Valencia" į tokį išsišokimą atsakė pavojingomis Mario Regueiro ir Joaquino atakomis, tačiau taip ir neįgijo aiškaus žaidybinio pranašumo.

Likus žaisti apie penkiolika minučių po Davido Villos pakelto kampinio iš už baudos aikštelės ribų stipriai smūgiavo Miguelis Pallardo, tačiau kamuolys skriejo virš skersinio.

Rungtynes "Valencia" baigė dešimtyje, kadangi jau per pridėtinį laiką antrą geltoną kortelę gavo rungtynių pradžioje traumą patyrusį Jaime Gavilaną pakeitęs urugvajietis Mario Regueiro.

Nors šiose rungtynėse "Valencia" turėjo verstis be komandos lyderių kapitono Davido Albeldos, jo partnerio aikštės viduryje Rubeno Barajos ir Ispanijos rinktinės kairiojo krašto saugo Vicente Rodriguezo, šis netikėtas pralaimėjimas gali padaryti nemažai žalos komandos kovoje dėl titulo.

Taragonos "%c00317" 1 - 3 Madrido "%c00003"
30' [1 - 0] Abel Buades (11m.)
44' [1 - 1] Roberto Carlos
50' [1 - 2] Ivan Helguera
85' [1 - 3] Robinho

Rungtynes Taragonoje aktyviau pradėjo šeimininkai ir jau ketvirtą minutę tik puiki Ikero Casillaso reakcija apsaugojo "Real" vartus nuo Goncalveso Gilo smūgio. Po kelių minučių puikią progą turėjo Ariza Makukula.

Būtent po šio Kongo rinktinės puolėjo reido į baudos aikštelę prasižengė italas Fabio Cannavaro ir teisėjas skyrė vienuolikos metrų baudinį, kurį sėkmingai realizavo Abelis Buadesas.

Vis tik šis įvartis tarsi pažadino Karališkojo klubo žaidėjus ir "Real" pradėjo dominuoti aikštėje. Prieš pat rungtynių pertrauką baudos aikštelės prieigose Juanas Diazas Prendesas pargriovė ispaną Guti, o skirtą baudos smūgį stipriai tiesiai per žaidėjų "sienelę" smūgiavęs brazilas Roberto Carlosas išlygino rezultatą.

Antrajame kėlinyje "Real" atrodė atsipalaidavę ir jiems lengvai sekėsi žaisti. Sužaidus apie penkias minutes po Guti pakelto kampinio aukščiau visų baudos aikštelėje iššokęs gynėjas Ivanas Helguera galva nukreipė kamuolį į vartus.

Ir toliau aikštėje dominavę "Real" futbolininkai pergalę įtvirtino 85 minutę, kai surengė pavyzdingą ataką: dešiniuoju kraštu prasiveržęs komandos kapitonas Raulis atidavė kamuolį brazilui Robinho, kuris vienu lietimu atliko perdavimą saugui Mahamadou Diarra. Šis pagrasinęs smūgiu perdavė kamuolį dešiniajame krašte buvusiam Sergio Ramosui, kuris pastebėjo prie tolimojo virpsto atsidūrusį Robinho skersavo kamuolį, o brazilas įspūdingu smūgiu griūdamas vienu lietimu pasiuntė kamuolį į tolimąjį vartų kampą.