9-ojo A lygos turo apžvalga: lyderis neįveikė autsaiderio, "Atlantas" pirmą kartą suklupo namie

​„Trakams“ nesugebėjus laimėti, pirmą ir ketvirtą lygos komandas skiria tik penki taškai.

Sausi. Marius Rapalis „SMScredit.lt A lygoje“ nepraleidžia jau 590 minučių, bet šeštasis iš eilės „sausainis“ kažin ar galėjo nudžiuginti „Trakų“ vartininką. Riteriai Vilniuje sužaidė 0:0 su autsaideriu „Kauno Žalgiriu“ ir devintajame ture leido prie savęs priartėti dviem iš trijų pagrindinių konkurentų – Vilniaus „Žalgiriui“ bei Marijampolės „Sūduvai“.

Proga. Lyderiams rungtynės galėjo baigtis dar blogiau. Antrajame kėlinyje penktą kompensuoto laiko minutę M.Rapalis stebuklingai nukreipė kamuolį į virpstą po Roko Krušnausko smūgio.

Dievai. „Kauno Žalgiris“ nepraleido įvarčio nepaisant to, kad iki tol visi varžovai jiems per rungtynes mušė bent po dukart, ir to, kad dėl traumų nežaidė abu pagrindiniai vidurio gynėjai – Ignas Dedura bei Mantas Fridrikas. „Žaidėjai šiandien atidavė visą širdį, turbūt todėl ir futbolo dievai buvo mūsų pusėje“, – pasvarstė kauniečių treneris Laimis Bičkauskas.

Įsibėgėjo. Sezono pradžioje taškus  barsčiusi „Sūduva“ Klaipėdoje 2:1 įveikė „Atlantą“ ir laimėjo ketvirtą kartą per penkerias rungtynes. Vos viena iš tų dvikovų baigėsi lygiosiomis, o ketvirtąją vietą turnyro lentelėje užimantys marijampoliečiai nuo lyderių „Trakų“ atsilieka tik penkiais taškais.

Nuomonė. „Apmaudu pralaimėti tokias rungtynes, nes, vertinant žaidimą, manau, turėjome nugalėti“, – teigė „Atlanto“ treneris Konstantinas Sarsanija, kurio auklėtiniai namie šiemet prarado pirmus taškus. Klaipėdiečių vairininko nuomone, nesėkmę lėmė koncentracijos stoka antrojo kėlinio  viduryje, kai per porą minučių „Sūduva“ įmušė abu savo įvarčius.

Vėl. „Atlanto“ legionierius Maksimas Maksimovas įmušė ketveriose iš penkerių pastarųjų rungtynių. Dvikovoje su „Sūduva“ realizuotas 11 metrų baudinys buvo šeštas „SMScredit.lt A lygos“ snaiperių sąrašo lyderio tikslus smūgis šiame čempionate.

Žudikas. „Matyt, radau savo varžovą“, – šyptelėjo „Žalgirio“ saugas Vytautas Lukša po pergalės 2:0 prieš Kauno „Stumbrą“. Komandos tarpusavyje žaidė antrą kartą per keturias dienas, o V.Lukša prisidėjo prie visų keturių tų dvikovų įvarčių – triskart įmušė ir uždirbo 11 metrų baudinį. Po pergalės „Žalgiris“ grįžo į antrą turnyro lentelės vietą.

Debiutas. Jonavos „Lietava“ stipriausios šalies lygos futbolą į savo miestą atvežė pirmą kartą nuo Nepriklausomybės atkūrimo. Jonaviškių dvikova su Utenos „Uteniu“ buvo ir pirmoji šiemet, kuri vyko ant gyvos žolės. Emocingai savo sirgalių palaikoma „Lietava“ iškovojo pergalę 1:0.

Akrobatika. Pergalingą įvartį „Lietavos“ saugas Arnas Paškevičius palydėjo įspūdingu dvigubu saltu.

Saviplaka. „Šventės Jonavoje, kad ir kaip būtų gaila, nesugadinome“, – konstatavo „Utenio“ treneris Mindaugas Čepas. „Padarėme iš „Lietavos“ brazilus“, – susierzinimo dėl prasto savo ir komandos draugų žaidimo neslėpė uteniškių gynėjas Lukas Artimavičius.

Ankšta. Turnyro lentelės viršutinėje pusėje „Trakai“ pirmauja prieš „Žalgirį“ trimis, „Atlantą“ – keturiais, „Sūduvą“ – penkiais taškais. Apatinėje dalyje – spūstis: tris paskutines vietas užimantys „Utenis“ bei abi Kauno komandos turi po šešis taškus.

Nerijus Kesminas

Europos futbolo čempionatas 2024 spėlionė