9 turas: "Villarreal" ir "Valencia" nesėkmės svečiuose © Eurofootball.lt
Iki šiol antroje vietoje Ispanijos čempionate žengęs "Villarreal" klubas sekmadienį devintojo turo rungtynėse svečiuose patyrė triuškinantį pralaimėjimą 1-4 "Zaragoza" vienuolikei, tuo tarpu "Valencia" išvykoje turėjo pripažinti įtikinamą "Sevilla" persvarą. Tuo pasinaudojo ir į antrą poziciją pakilo "Barcelona", bei Madrido "Real", kuris sutvirtino savo pozicijas pirmojoje vietoje.

Karališkasis klubas "Santiago Bernabeu" stadione buvo netikėtai užkluptas nepasiruošęs jau pirmą minutę, kai po tolimo vartininko Dudu Aouate perdavimo "Deportivo" saugas Verdu nuo galinės linijos sėkmingai skersavo kamuolį į baudos aikštelę, kur Xisco pergudravo Cristophą Metzelderį ir nuginklavo Ikerą Casillasą.

Vis dėlto svečiai persvara džiaugėsi vos šešias minutes, kai už pražangą prieš Ruudą van Nistelrooy`ų buvo skirtas 11 metrų baudinys, kurį sėkmingai realizavo pats olandas, įmušęs trečią įvartį Ispanijos čempionate šiame sezone.

Tačiau rezultatui išsilyginus žaidimas taip pat buvo lygus - nei vienai ekipai nesisekė perimti iniciatyvos. Galiausiai "Real" pavyko išsiverži į priekį likus žaisti apie dešimt minučių, kai po keitimo aikštėje pasirodęs Raulis pasižymėjo smūgiu iš arti - po puikaus Guti perdavimo ispanas apsikeitė perdavimais su Ruudu van Nistelrooy`umi ir nesunkiai nuginklavo D.Aouate.

Paskutinę rungtynių minutę pergalę įtvirtino Robinho, po dar vieno puikaus Guti perdavimo pergudravęs du gynėjus ir D.Aouate bei pasiuntęs kamuolį į vartus.

Daug lengvesnės rungtynės buvo ilgamečiams "Real" varžovams "Barcelona" futbolininkams - nuo pat rungtynių pradžios ne kartą "Almeria" vartams grasinę katalonai į priekį išsiveržė 37-ą minutę, kai po puikaus jaunojo Geovani dos Santoso žaidimo prancūzui Thierry Henry beliko pasiųsti kamuolį į tuščius vartus.

Šeimininkai ir toliau visiškai dominavo aikštėje, kol rungtynėms artėjant į pabaigą padvigubino persvarą - dar kartą sužibėjo jaunasis meksikietis G.dos Santosas, kairiajame baudos aikštelės krašte suklaidinęs Bruno ir uždirbęs 11 metrų baudinį. Jį sėkmingai realizavo po keitimo aikštėje pasirodęs kitas jaunasis talentas Lionelis Messi.

Negana to, per paskutiniąsias penkias minutes "Barcelona" galėjo dar padidinti persvarą, tačiau savo progų neišnaudojo G.dos Santosas ir T.Henry. Vis tik to užteko "Barcos" pergalei rezultatu 2-0.

Sevilijoje naujojo trenerio Manolo Jimenezo vadovaujama vietos komanda pademonstravo, kad nejaučia stratego Juande Ramoso netekties ir sutriuškino "Valencia" klubą.

Neįprastos sudėties žaidę "Valencia" futbolininkai jau devintą minutę praleido įvartį - po perdavimo iš krašto Raulis Albiolis nesėkmingai pataikė į kamuolį ir šis atiteko maliečiui Freddie Kanoute, kuris atsidūręs tiesiai prieš vartus nesuklydo ir pelnė savo 11 įvartį per 11 rungtynių.

Šeimininkai dominavo rungtynėse, tačiau pergalę užsitikrino tik 73 minutę, kai po Diego Capelo perdavimo Luisas Fabiano numetė kamuolį krūtine ir danų saugas Christianas Poulsenas iš baudos aikštelės krašto smūgiavo tiksliai į svečių vartų kamputį.

Mačo pabaigoje trečią įvartį "Sevilla" ekipai sukūrė brazilai - Dani Alvesas perdavė kamuolį Renato, pastarasis permetė toliau į priekį Luisui Fabiano, ir puolėjas permetė kamuolį per "Valencia" vartininką Timo Hildebrandą.

"Valencia" ekipai tai buvo jau ketvirtasis pralaimėjimas per paskutines penkerias rungtynes visuose turnyruose, tuo tarpu "Sevilla" iškovojo trečią pergalę iš eilės ir turnyrinėje lentelėje šoktelejo į dešimtą vietą.

Vienodai taškų su "Valencia" vis dar turi "Villarreal", kuris išvykoje nesugebėjo rimčiau pasipriešinti "Zaragoza" ekipai. Į penktąją poziciją pakilo svečiuose po vienintelio Diego Forlano įvarčio prieš "Levante" laimėjęs "Atletico", aštuntas žengia namuose "Getafe" įveikęs "Racing Santander", trečią pergalę pasiekė "Murcia", o "Valladollid" svečiuose nesugebėjo išsaugoti dviejų įvarčių persvaros mače su "Osasuna".

9 turo sekmadienio rungtynių statistika

Valensijos "Levante" 0 - 1 Madrido "Atletico"
27` [0 - 1] Diego Forlan

"Barcelona" 2 - 0 "Almeria"
37` [1 - 0] Thierry Henry
81` [2 - 0] Lionel Messi (11 m.)

Pamplonos "Osasuna" 2 - 2 "Valladolid"
36` [0 - 1] Alvaro Rubio
52` [0 - 2] Jonathan Sesma
72` [1 - 2] Dady
78` [2 - 2] Dady

80` iš aikštės pašalintas Enrique Corrales ("Osasuna")

Santandero "Racing" 2 - 0 Madrido "Getafe"
39` [1 - 0] Oscar Serrano
74` [2 - 0] Jorge Lopez

Madrido "Real" 3 - 1 La Korunijos "Deportivo"
1` [0 - 1] Xisco
7` [1 - 1] Ruud van Nistelrooy
79` [2 - 1] Raul
89` [3 - 1] Robinho

80` iš aikštės pašalintas Sergio ("Deportivo")

"Murcia" 1 - 0 Huelvos "Recreativo"
46` [1 - 0] Mario Regueiro

"Zaragoza" 4 - 1 "Villarreal"
37` [1 - 0] Ricardo Oliveira
49` [2 - 0] Oscar
66` [3 - 0] Diego Milito (11 m.)
78` [4 - 0] Sergio Garcia
81` [4 - 1] Robert Pires

88` iš aikštės pašalintas Francisco Pavon ("Zaragoza")

"Sevilla" 3 - 0 "Valencia"
9' [1 - 0] Frederic Kanoute
73' [2 - 0] Christian Poulsen
86' [3 - 0] Luis Fabiano