A. Al-Jassasi įvartis nuo pralaimėjimo "Stumbro" neišgelbėjo

Ketvirtadienį Turkijos Sidės mieste paskutinį draugišką mačą prieš naująjį futbolo sezoną sužaidė Kauno „Stumbro“ komanda. Atvirose, įtemptose ir nesuprantamais teisėjų sprendimais pažymėtose rungtynėse 3:1 (1:0) laimėjo „Mariupol“.

Abi komandos į aikštę išleido praktiškai optimalias sudėtis. „Stumbrui“ vis dar dėl traumos negali padėti Jardelis Nazare, tad kairiajame gynybos krašte susitikimą pradėjo Kgaogelo Sekgota. Daugiau jokių permainų neįvyko – žaidė įprastu praktiškai tapęs 11-ukas.

Dvikova prasidėjo be didesnės žvalgybos, abi ekipos demonstravo aukštą žaidimo spartą, o kamuolys aikštės viduryje neužsibūdavo. „Stumbras“ nuo pat mačo pradžios aktyviai presingavo ukrainiečius, o tai šiuos išmušė iš vėžių. Aktyvaus spaudimo dėka „Stumbrui“ pavyko perimti ne vieną kamuolį itin pavojingose zonose varžovų aikštės pusėje bei surengti pavojingus išpuolius.
Iš labai palankios pozicijos į vartų plotą nepataikė Vilius Armanavičius, baudos aikštelėje keletą kartų labai nedaug pritrūko Nasro Boucharebui. Taip pat „Stumbras“ iki pertraukos atliko du baudos smūgius iš maždaug 20 metrų, tačiau Levanui Matčarašviliui pergudrauti vartininko nepavyko, šis abu kartus kamuolį sugavo.

Apskritai pirmasis rungtynių kėlinys „Stumbro“ žaidimo kokybės prasme buvo vienas geriausių visos stovyklos metu, tačiau šaukštas deguto sugadino visą statinę medaus. Pirmas 45 žaidimo minutes tikrą šou aikštėje kūrė arbitrai, kurių sprendimai vertė stebėtis, sarkastiškai juoktis ir bejėgiškai skėsčioti rankomis.

Baudos aikštelėje akivaizdžiai pargriovus Lucasą Villelą teisėjo švilpukas tylėjo. Jis taip pat tylėjo ir kitame epizode, kai ties baudos aikštelės riba buvo ne mažiau akivaizdžiai nugriautas varžovą išmaudęs Fabio Lopesas. Lyg to neužtektų, nebuvo užfiksuotos kelios labai atviros pražangos prieš Lucasą Vilellą ir L. Matčarašvilį, kuriuos varžovai laikė rankomis šiems jau pabėgus nuo persekiotojų. Po kai kurių iš šių momentų šypsojosi ir galvą kraipė net patys varžovai.

Visiškai kitaip teisėjas situacijas traktavo atakuojant „Mariupol“ futbolininkams ir sužaidus pusvalandį skyrė nesuprantamą 11 metrų baudinį į „Stumbro“ vartus, kurį varžovai užtikrintai realizavo – 0:1.

Pirmąjį kėlinį vainikavo dar vienas keistas teisėjo sprendimas. „Stumbras“ dar karta gavo šansą atlikti baudos smūgį iš 20-25 metrų, tačiau smūgio metu nuaidėjo švilpukas, fiksuojantis neaiškų taisyklių pažeidimą. Pasibaigus kėliniui „Stumbro“ vyriausiasis treneris Mariano Barreto turėjo ką pasakyti mačo arbitrams. Visos stovyklos metu jokių pretenzijų teisėjams neturėjęs portugalas šį kartą tylėti tiesiog negalėjo.

Kiek aprimus aistroms antrąjį rungtynių kėlinį kur kas aktyviau pradėjo „Mariupol“. Varžovai pirmas dešimt minučių vertė „Stumbrą“ žaisti be kamuolio, maža to, dėl patirtos traumos aikštę teko palikti L. Matčarašviliui.

50-ąją minutę rezultatas tapo jau 0:2. Po gražios atakos varžovų žaidėjas padvigubino persvarą įspūdingai sužaidęs baudos aikštelėje.

„Stumbras“ nebuvo pasiruošęs anksčiau laiko nuleisti rankų ir išlygino mačo eigą bei keletą kartų buvo labai arti įvarčio. Nedaug trūko Antonio Belo, aktyviai į žaidimą įsiliejo Mohammedas Sheriffas, aštrus buvo ir N. Boucharebas.

Deja, 80-ąją minutę retą išpuolį surengę ukrainiečiai įmušė gražų įvartį po standartinės situacijos – 0:3.

Tiesa, jau po kelių minučių kauniečiai galėjo ir privalėjo sušvelninti atsilikimą, tačiau A. Belo uždirbus 11 metrų baudinį šio nerealizavo K. Sekgota, pataikęs į vartininką. Beje, šis 11 metrų baudinys toli gražu nebuvo toks įtikinamas kaip momentai pirmajame kėlinyje.

Pačioje dvikovos pabaigoje po tobulo K. Sekgotos perdavimo visiškai vienas prieš vartus buvęs M. Sheriffas pataikė į vartininką, tačiau be įvarčio „Stumbras“ vis tik neliko. 89-ąją minutę baudos aikštelės prieigose kamuolį gavęs Amranas Al-Jassasi kaire koja išvalė vartų voratinklius – 1:3.

Nors patirtas dar vienas pralaimėjimas, tačiau žaidimo prasme tai buvo vienos geriausių komandos rungtynių Turkijoje. Sekantį mačą „Stumbras“ žais jau Lietuvoje, kai vasario 17 d. Marijampolėje kovos dėl LFF Supertaurės.

„Stumbro“ startinė sudėtis: Josviaki, Sekgota, Junior, Almeida, Sadauskas, Agostinho, Lopes, Armanavičius, Matcharashvili, Villela, Bouchareb.

Po keitimų aikštėje pasirodė: Belo, Sheriff, Silva, Bondo, Galkevičius.