Pasibaigė Europos čempionato A grupės varžybos. Iš šios grupės į ketvirtfinalį pateko turnyro šeimininkė Portugalija, vieno įvarčio persvara palaužusi Ispaniją, bei čempionato staigmena Graikija, kuri nepaisant pralaimėjimo Rusijai liko antroje vietoje.

Portugalija - Ispanija 1 - 0
57' %p02817 [1 - 0]

Čempionato šeimininkams reikėjo pergalės ir jie pradėjo pirmą kėlinį spausdami varžovus, o pastarieji žaidimą grindė kontratakomis. Tačiau ispanams pavykdavo apsiginti nuo pavojingų portugalų išpuolių. Geriausią progą kėlinio pabaigoje turėjo jaunasis Ronaldo, bet jo smūgis galva skriejo pro šalį.

Po pertraukos Portugalijos treneris į aikštę vietoj neaktyvaus Pauletos išleido Nuno Gomesą, ir tai, kaip paaiškėjo veliau, buvo lemiamas sprendimas. Ispanai nežaidė dėl lygiųjų ir perėjo į puolimą, tačiau įvartį įmušė portugalai - Nuno Gomesas gavo kamuolį šalia baudos aikštelės, apsisuko ir iš maždaug 20 metrų smūgiavo į apatinį vartų kampą.

Be abejo ispanų toks rezultatas netenkino, taigi jie užspaudė varžovus. 62 minutę kamuolį prieš vartus gavo Torresas, tačiau jo smūgis pataikė į virpstą. Spaudimas tęsėsi, ir po keturiolikos minučių nuo Luque bandymo permesti vartininką apsigynė gynėjas Carvalho, po to sekė kampinis ir Juanito smūgis galva atšoko nuo skersinio viršaus.

Netrukus Ispanijos treneris Inaki Saezas išleido į aikštę ketvirtą puolėją, ir toks pajėgų perskirstymas atsiliepė gynybai: Maniche iš pradžių galva neišnaudojo progos, po kelių akimirkų visiškai laisvas į vartus iš kelių metrų galva nepataikė Costinha. Vėliau, jau einant pridėtiniam laikui, Maniche apsivarė vartininką ir smūgiavo į tuščius vartus, bet kamuolį išmušė gynėjas Raulis Bravo.

Portugalija šventė sunkią pergalę, ir su šešiais
taškais laimėjo A grupę. Savo varžovą jie sužinos tik rytoj, o pagal dabartinę situaciją tai būtų Anglijos komanda.


Rusija - Graikija 2 - 1
2' %p02871 [1 - 0]
17' %p02894 [2 - 0]
44' %p02848 [2 - 1]

Rungtynės graikams prasidėjo tragiškai - jau antrą minutę po gynėjo Konstantino Katsouranio klaidos kamuolį į graikų vartų tinklą pasiuntė Kiričenko. Tai buvo greičiausias įvartis per visą Europos čempionatų istoriją.

Po pirmo įvarčio rusai nesiliovė spausti graikų ir tai davė rezultatą 17-ąją minutę. Po Gusevo pakelto kampinio netrukdomas galva pasižymėjo Dmitrijus Bulykinas.

Graikai sugebėjo rezultatą sušvelninti 44-ąją minutę, kai po Papadopoulo perdavimo ivartį galva įmušė Vryzas. Rungtynių pabaigoje galėjo pasižymėti ir graikai, ir rusai, tačiau smūgiai buvo netikslūs.

Kadangi graikai įmušė daugiau įvarčių negu ispanai, jie pirmą kartą patenka į Europos čempionato ketvirtfinalį, kuriame teks kautis su pirmąja B grupės komanda.
Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...

Kitos naujienos