A lyga: Marijampolėje 90-ąją minutę savo žodį tarė žalgirietis S.Kerla (VIDEO)

Dviejuose iš eilės „SMScredit.lt A lygos“ mačuose pergalės skonio nepatyrę Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai septynioliktojo turo akistatoje nutraukė šią nesėkmingą seriją. Čempionai išvykoje po itin atkaklios kovos ir puikaus Semiro Kerlos įvarčio rungtynių pabaigoje rezultatu 2:1 (1:0) nugalėjo antrą nesėkmę iš eilės patyrusią Marijampolės „Sūduvą“.

Po šių rungtynių vilniečiai tapo vienvaldžiais pirmenybių lyderiais, o Aleksandro Veselinovičiaus treniruojama ekipa nukrito į penktą turnyro lentelės poziciją, kadangi pergalę iškovojęs Kauno „Spyris“ marijampoliečius paliko už nugaros.

Gausiai „Arvi“ arenoje susirinkę sirgaliai turėjo progą pamatyti net keturis pajėgius naujokus: Nerminą Jamaką ir Admirą Kecapą iš „Sūduvos“ bei Jorgę Chulą ir Lucasą Gaucho iš „Žalgirio“.

Dvikovos pradžioje aktyvesni buvo šeimininkai: vilniečiai leido suvalkiečiams kontroliuoti kamuolį savo aikštės pusėje ir rungtyniavo didesnį dėmesį skirdami savo vartų saugumui. „Sūduvos“ futbolininkai ne kartą privertė iš peties pasidarbuoti čempionų gynėjus, kurie tik paskutinėmis akimirkomis likviduodavo susidariusį pavojų.

Savo ruožtu „Žalgirio“ žaidimo planas 17-ąją minutę suveikė idealiai. Elivelto pabėgo nuo varžovo ir surado naujoką J.Chulą, kuris pasinaudojo tuo, jog Džiugas Bartkus paliko vartus bei meistriškai perkėlė kamuolį per vartininką. Portugalas debiutinėje akistatoje pasižymėjo puikiu įvarčiu.

Kuriam laikui svečiai perėmė iniciatyvą, o šeimininkų išpuoliai tapo vis retesni. Kairiajame krašte Vytautas Lukša puikiai suklaidino oponentą ir perdavė kamuolį į baudos aikštelę, tačiau ten L.Gaucho smūgis buvo blokuotas.

Kėlinio pabaigoje marijampoliečiai keletą sykių atakavo pavojingai. Tomo Radzinevičius tolimą ir stiprų smūgį už galinės linijos nukreipė Armantas Vitkauskas, o netrukus vartų sargas vėl sužaidė patikimai, kai sugavo Ernesto Veliulio muštą kamuolį. Savo galimybę turėjo ir Karolis Chvedukas, tačiau Lietuvos rinktinės saugas galva smūgiavo virš vartų.

Po pertraukos žalgiriečiai gana užtikrintai laikė žaidimo gijas savo rankose ir kartą buvo arti antrojo įvarčio. Linas Pilibaitis, būdamas baudos aikštelėje, smūgiavo pavojingai, bet D.Bartkus sėkmingai apgynė artimąjį ginamų vartų kampą.

Nors marijampoliečiai aštriais išpuoliais neišsiskyrė, tačiau 65-ąją minutę jiems pavyko atstatyti pusiausvyrą. Marko Živkovičius iš dešiniojo krašto tiksliai perdavė kamuolį link po keitimo aikštėje pasirodžiusio Mariaus Šoblinsko, kuris galva mušė nepriekaištingai.

Rungtynių pabaiga buvo karšta: emocijos virė tiek aikštėje, tiek už jos ribų, o pasiekti pergalę norėjo abu klubai.

88-ąją minutę T.Radzinevičius parodė kovingumą ir, perėmęs kamuolį iš varžovo, efektingu tolimu smūgiu sudrebino vartų skersinį. A.Vitkauskas tame epizode buvo bejėgis ir komandai niekuo nebūtų pagelbėjęs.

Jau atrodė, kad žalgiriečiai trečią sykį iš eilės liks be pergalės, tačiau 90-ąją minutę savo žodį tarė gynėjas S.Kerla. Bosnis pasinaudojo puikiu Manto Kuklio perdavimu ir standartinės padėties metu tiksliai smūgiavo galva.

Paskutinėmis dvikovos akimirkomis svečiai galėjo įtvirtinti savo persvarą, bet tiek Serge‘o Nyuiadzi, tiek Vytauto Lukšos smūgiai iš dėkingų padėčių buvo netikslūs.