A lyga: rezultatyviame mače - "Spyrio" pergalė

Kauno „Spyrio“ futbolininkai nutraukė aštuonerių nelaimėtų rungtynių seriją, ketvirtą sykį šiame „SMScredit.lt A lygos“ sezone nugalėdami „Šiaulius“. Laimio Bičkausko treniruojama ekipa 29-ojo turo dvikovoje turnyro autsaiderius palaužė rezultatu 3:2 (1:1).

Laikinosios sostinės atstovai iškovojo dvyliktą pergalę ir atotrūkį nuo to paties miesto „Stumbro“ komandos padidino iki devynių taškų. Šiauliečiai pralaimėjo dvidešimt pirmą kartą ir šiuo metu savo sąskaitoje turi keturiolika taškų.

Dvikovos pradžioje nė viena vienuolikė nebuvo akivaizdžiai perėmusi iniciatyvos. Visgi kėliniui įpusėjus, kauniečiai prie „Šiaulių“ vartų surengė atakų škvalą, kurio metu pavyko pelnyti įvartį.

Nors po pakelto kampinio Rokas Krušnauskas smūgiavo į virpstą, tačiau jau netrukus „Spyrio“ sirgaliai galėjo džiaugtis savo numylėtinių sėkme. 20-ą minutę Dmitrijus Rekišas, būdamas baudos aikštelėje, sulaukė puikaus Karolio Šilkaičio perdavimo ir vienu lietimu pasiuntė kamuolį į vartus.

Kauniečiai galėjo padvigubinti rezultatą, tačiau tiek R. Krušnausko, tiek Jevgenijaus Morozo smūgiai tikslo nepasiekė. Į „Spyrį“ iš Klaipėdos „Atlanto“ sugrįžęs puolėjas mušė virš vartų, o J. Morozas smūgiavo tiesiai į vartininką Edgarą Mikšėną.

34-ą minutę svečiams pavyko nubausti oponentus už neišnaudotas progas. Edvardas Tamulevičius baudos aikštelėje išprovokavo Mariaus Miškinio pražangą, o prie vienuolikos metrų atžymos stojęs Aleksejus Godinas smūgiavo nepriekaištingai, nepalikdamas vartų sargui jokių vilčių.

Kėlinio pabaigoje teisėjas galėjo skirti dar vieną baudinį, kai Deividas Mikelionis nuvertė E. Tamulevičių. Vis dėlto antrą kartą arbitras tokio sprendimo priimti nesiryžo.

Po pertraukos pirmieji pavojingai varžovų vartams pagrasino šiauliečiai. Po savalaikio perdavimo iš kairiojo krašto A. Godinas smūgiavo visiškai laisvas, bet pasiuntė kamuolį šiek tiek virš vartų.

Savo ruožtu 62-ą minutę „Spyriui“ vėl pavyko išsiveržti į priekį. R. Krušnauskas pamatė link vartų įkertantį D. Rekišą, kuris perkėlė kamuolį per E. Mikšėną ir pelnė antrą įvartį šiame mače.

Tačiau kauniečiams ilgai pranašumo išlaikyti nepavyko: 72-ą minutę graži „Šiaulių“ ataka baigėsi puikiu Adomo Mikos smūgiu į artimąjį vartų kampą. Šiauliečiai atliko keletą tikslių perdavimų arti varžovų baudos aikštelės, o jaunąjį gynėją į puikią poziciją išvedė A. Godinas.

Visgi dar viena svečių klaida savo aikštės pusėje kainavo įvartį. „Šiaulių“ žaidėjai suteikė per daug laisvės Pauliui Daukšai, kuris nedelsdamas smūgiavo iš toli. Gynėjo spirtą kamuolį netoli savęs atmušė vartininkas, o šalia buvęs Lukas Sendžikas 78-ą minutę jį nukreipė į vartus.

Trečią kartą Saulės miesto futbolininkams išlyginti rezultato nepavyko – „Spyris“ dvikovos pabaigoje sužaidė užtikrintai ir šventė svarbią pergalę.