A lyga: "Šiauliai" nepasipriešino "Uteniui", "Trakai" pranoko "Spyrį" (VIDEO)

Aštuntojo „SMScredit.lt A lygos“ turo akistatoje Šiauliuose futbolo buvo nedaug. „Šiaulių“ ir Utenos „Utenio“ vienuolikės nuožmiai kovojo ir tarpusavyje, ir su stipriu vėju. Matyt, ši gamtos stichija yra labiau paranki Mindaugo Čepo treniruojamai ekipai, kuri išvykoje 2:0 (0:0) nugalėjo turnyro lentelės dugne esančius varžovus.

„Utenis“ iškovojo antrąją pergalę šiame sezone, pagal surinktus taškus aplenkė Kauno „Spyrį“ ir prisivijo aukščiau turnyro lentelėje buvusias komandas. Šiauliečiams vis dar nepavyksta iškovoti pirmosios pergalės.

Kiek greičiau prie sudėtingų oro sąlygų pavyko prisitaikyti pavėjui rungtyniavusiems svečiams. Po greitų atakų dešiniuoju kraštu buvo sukurti pavojingiausi „Utenio“ epizodai. Mykolas Krasnovskis smūgiavo virš vartų, o Dariaus Kazubovičiaus smūgį iš arti atrėmė Povilas Valinčius.

Traumų kamuojamai Saulės miesto komandai – dar vienas skaudus smūgis. Pirmojo kėlinio pabaigoje susižeidęs kapitonas Ramūnas Radavičius buvo priverstas palikti aikštę.

Po pertraukos vaizdas šiek tiek pasikeitė, šiauliečiai, žaidę pavėjui, pradėjo atakuoti aštriau ir dažniau. Kairiajame krašte rungtyniavęs Sergejus Ševčiukas iš baudos aikštelės prieigų stipriai smūgiavo į tolimąjį vartų kampą, tačiau uteniškius išgelbėjo patikimas Pavelo Leuso žaidimas. Patyręs vartininkas debiutavo šio sezono „SMScredit.lt A lygoje“, pakeitęs Igną Plūką, kuris į Šiaulius atvyko su pakilusia temperatūra.

Vis dėlto perėmę iniciatyvą šeimininkai prarado budrumą gynyboje ir buvo nubausti. 59-ą minutę „Utenio“ kontratakos metu Edgaras Mastianica perdavė kamuolį į baudos aikštelę įkirtusiam D.Kazubovičiui. Jaunasis puolėjas nesuklydo ir pelnė įvartį antrame mače iš eilės, išvesdamas savo komandą į priekį.

Tomo Ražanausko kariauna siekė išlyginti rezultatą, tačiau patikimai rungtyniavę varžovų gynėjai ir stiprus bei neprognozuojamas vėjas neleido pavojingiau pagrasinti P.Leuso ginamiems vartams.

Rezultatą padvigubinti galėjo Mindaugas Grigaravičius, bet saugo smūgiuotą kamuolį atrėmė P.Valinčius. Vis tik vartų sargas buvo bejėgis 79-ą minutę, kai svečiai surengė įvarčiu pasibaigusį greitą išpuolį.

Ilja Tračynskis prasiveržė dešiniuoju kraštu ir perdavė kamuolį į baudos aikštelę, kur nuo oponento pabėgęs M.Krasnovskis smūgiavo nepriekaištingai.

Dvikovos pabaigoje šiauliečiams sušvelninti rezultato nepavyko. Vėjo mūšyje šį kartą buvo stipresnė Utenos ekipa.

Antrą kartą iš eilės nepraleidę įvarčio „Trakai“ pratęsė puikią pergalių seriją iki šešių laimėtų rungtynių. Rezultatyviausia lygos komanda antrajame kėlinyje įmušė dusyk, palauždama „SMScredit.lt A lygos“ debiutanto Kauno „Spyrio“ pasipriešinimą rezultatu 2:0 (0:0), ir pakilo į turnyro lentelės viršų, aplenkdama dvejomis rungtynėmis mažiau sužaidusį Vilniaus „Žalgirį“.

Nors pirmajame kėlinyje didesnę laiko dalį kamuolį kontroliavo „Trakai“, tačiau savo komandą gelbėti dažniau turėjo būtent aikštės šeimininkų vartininkas Marius Rapalis. Jo dėka 31-ą minutę rezultatas išliko nepakitęs, kai vienas prieš vartus atsidūrė Dmitrijus Rekišas, po trakiškių gynėjų klaidos išvengęs nuošalės. Tačiau kiek per toli kamuolį pasispyrusio baltarusio smūgį M.Rapalis sugebėjo atremti.

Atsargiai pradėję dvikovą „Spyrio“ futbolininkai po šio momento įsidrąsino ir netrukus „Trakų“ vartų sargui darsyk teko pademonstruoti reakciją ir šuoliu atmuši to paties D.Rekišo labai pavojingą šūvį. Saugas stipriu ir gražiu smūgiu pabandė įsukti kamuolį į tolimą vartų kampą.

Labai rezultatyviai pastaruoju metu čempionate rungtyniavę aikštės šeimininkai didelių žygdarbių pirmoje rungtynių pusėje nenuveikė. Deividui Mikelioniui kartą teko palikti vartus ir kojomis išmušti kamuolį, nutraukiant pavojingą Aleksandro Byčianoko perdavimą Davidui Aršakianui.

<iframe width="500" height="323" src="https://www.youtube.com/embed/N2vUyR8gWFA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Prieš pat pertrauką legionierius iš Rusijos galėjo įmušti smūgiu galva, tačiau kampinio metu laimėjęs oro dvikovą puolėjas pasiuntė kamuolį virš vartų.

Antrą kėlinį „Trakai“ pradėjo kur kas aktyviau ir netrukus sukūrė pavojingą momentą. Po perdavimo į kraštą visiškai laisvam Deividui Česnauskiui, šis vienu lietimu nusiuntė kamuolį Lukui Kochanauskui, tačiau puolėją pavedė technika ir jis iš puikios situacijos pataikyti į vartus nesugebėjo.

Atlaikiusi dar keletą aštrių varžovų atakų, „Spyrio“ gynyba grubiai suklydo 60-ą minutę ir iš karto buvo nubausta. Po pražangos ir perdavimo link vartų gynėjai kamuolį atmušė tiesiai D.Česnauskiui. Trakiškis nedelsdamas pasiuntė jį link vartų, kur visiškai laisvas L.Klimavičius labai stipriu smūgiu vienu lietimu nepaliko D.Mikelioniui jokių vilčių.

Po šios nesėkmės nespėję atsigauti kauniečiai darsyk buvo priversti išimti kamuolį iš savo vartų tinklo. D.Aršakianas perdavimu į baudos aikštelę surado J.Mamajevą, kuris ramiai susistabdė kamuolį, išvengė šalia buvusio gynėjo ir neatremiamu smūgiu į tolimą kampą padvigubino rezultatą.

Aikštėje pasirodęs R.Solominas vėl pagyvino jau aprimusias rungtynes. Po jo perdavimų įmušti galėjo ir D.Aršakianas, ir Artiomas Gurenka, bet pirmojo smūgį sugavo vartininkas, antrojo bandymą paskutinę akimirką krisdamas suspėjo blokuoti gynėjas.

Pačioje dvikovos pabaigoje „Trakai“ surengė dar keletą laibai pavojingų išpuolių. 89-ą minutę labai gražų įvartį galėjo pelnyti Eugenas Zasavičis. Pamatęs, kad D.Mikelionis kiek per toli išėjo į priekį, legionierius labai tolimu šūviu pasiųsti kamuolį į vartus, bet vartininkas spėjo šuoliu nukreipti kamuolį už galinės linijos.

Per arbitro pridėtą laiką R.Solomino nepasisekė perdavimo baudos aikštelėje sulaukusiam D.Aršakianui. Gruzinas smūgiu pažeme bandė pataikyti į vartų kampą. Jei ne kamuolį šiek tiek lietęs ir jo trajektoriją nežymiai pakeitęs varžovas, būtų įmuštas trečiasis rungtynių įvartis.