A lyga: "Sūduva" Klaipėdoje surado pamestą pergalių kelią (VIDEO)

Dvi nesėkmes paeiliui patyrusi Marijampolės „Sūduva“ sugrįžo į pergalių kelią. Pirmoji praleidusi įvartį ir daug progų neišnaudojusi Suvalkijos komanda svečiuose palaužė „Klaipėdos granitą“, pralaimėjusį trečiąsyk per ketverias paskutines rungtynes – 2:1 (1:1). Rezultatyviausių futbolininkų sąrašo viršuje esantis Tomas Radzinevičius prie komandos pergalės prisidėjo rezultatyviu perdavimu.

Svečiai mačą pradėjo labai aktyviai ir jau 7-ą minutę kamuolys atsidūrė „Klaipėdos granito“ vartuose, taikliai smūgiavus Karoliui Chvedukui, tačiau įvartis nebuvo įskaitytas, kadangi T.Radzinevičius perdavimą komandos draugui atliko būdamas nuošalėje.

Atidavusi kamuolio kontrolę varžovui uostamiesčio komanda laukė progų greitiems išpuoliams. 12-ą minutę po svečių kampinio klaipėdiečiai surengė žaibišką ataką. Titas Vitukynas tolimu perdavimu prieš vartus išvedė Marių Papšį. Saugas griuvo baudos aikštelėje po kontakto su jį pasivijusiu Vilmantu Bagdanavičiumi. Teisėjas reikalauto baudinio neskyrė bei ištraukė geltoną kortelę už pražangos simuliaciją.

Įvartis į „Sūduvos“ vartus krito dar po keturių minučių. Grubiai suklydus V.Bagdanavičiui, Karolis Laukžemis perėmė kamuolį ir iššoko prieš vartus. Išvengęs Džiugo Bartkaus, jis savo šansą išnaudojo ir išvedė aikštės šeimininkus į priekį.

Kėlinio viduryje stadione susirinkę žiūrovai liko labai nepatenkinti teisėjo sprendimu už vaidybą nerodyti geltonos kortelės K.Chvedukui, kuris griuvo baudos aikštelėje ir tikėjosi skirto baudinio.

<iframe width="500" height="323" src="https://www.youtube.com/embed/jpA_PxC11yM" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

33-ą minutę „Klaipėdos granitas“ sukūrė dar vieną gerą progą įvarčiui įmušti. T.Vitukynas tiksliai įmetė kamuolį į baudos aikštelę laisvam K.Laukžemiui, tačiau šįkart futbolininkui nepavyko pergudrauti jį pasitikusio D.Bartkaus, smūgis į vartus buvo netikslus.

Suvalkiečiai atsakė pavojinga ataka, po kurios kamuolys antrą kartą atsidūrė aikštės šeimininkų vartuose, tačiau ir vėl teisėjas užfiksavo nuošalę T.Radzinevičiui, kurį tiksliu perdavimu surado K.Chvedukas.

Trečias kartas „Sūduvai“ nemelavo 40-ą minutę. Ernestas Veliulis prasimetė kamuolį gilyn link baudos aikštelės. Jo smūgiuotas kamuolys po rikošeto pakeitė skriejimo kryptį, tačiau  puikią reakciją pademonstravęs Tadas Simaitis sugebėjo smūgį atremti viena ranka. Tai komandos neišgelbėjo, nes pirmasis prie vartų atsidūrė Valentinas Baranovskis ir pasiuntė kamuolį į tinklą.

Po pertraukos sužaidus vos 9-ias minutes, nuolat atakavusi „Sūduva“ išsiveržė į priekį. V.Bagdanavičius metimu iš užribio į baudos aikštelę pradėjo svečių ataką, kurią tiksliu smūgiu pažeme į tolimą vartų kampą užbaigė E.Veliulis po T.Radzinevičiaus perdavimo.

Prieš vėją antrajame kėlinyje žaidusi uostamiesčio komanda vis labiau klydo Netrukus puikią progas padidinti persvarą turėjo K.Chvedukas, kurio smūgį atrėmė fantastiškai sužaidęs T.Simaitis. Vėliau privalėjo įmušti prieš vartus ne kartą iššokę T.Radzinevičius ir E.Veliulis, bet savo progų neišnaudojo.

„Sūduvos“ gerbėjai galėjo lengviau atsikvėpti 82-ą minutę, kai puikiai su dviem gynėjais susitvarkiusio K.Laukžemio šūvį šuoliu atrėmė D.Bartkus. Vartininkas kamuolį atmušė prieš save, bet galėjusių pakartoti smūgį varžovų arti nebuvo.

Rungtynėms baigiantis, „Klaipėdos granitas“ užgulė svečių vartus, tačiau grėsmės suvalkiečių vartams nekilo.