A lyga: "Žalgiris" nugalėjo "Sūduvą" ir iškovojo septintą pergalę iš eilės (VIDEO)

Rezultatyvus Marijampolės „Sūduvos“ puolimas sostinėje buvo bėjėgis. Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai pratęsė pergalių seriją ir aštuntojo „SMScredit.lt A lygos“ turo akistatoje 2:0 (2:0) palaužė Suvalkijos klubo pasipriešinimą. Valdo Dambrausko treniruojama ekipa jau ketvirtame mače iš eilės nepraleido įvarčio, o iš viso savo vartus „sausus“ išlaikė net šešiose akistatose iš septynių.

Pirmasis varžovų vartams pavojingiau pagrasino Algis Jankauskas. Gynėjas po Jakubo Wilko aukšto perdavimo smūgiavo galva, bet kamuolys skriejo tiesiai į Džiugą Bartkų. Vartų sargas antruoju bandymu likvidavo pavojų.

Vis tik 11-ą minutę tas pats „Žalgirio“ duetas sukūrė pirmąjį rungtynių įvartį. Po lenko pakelto kampinio A.Jankauskas vėl laimėjo oro dvikovą bei galva smūgiavo į vartus. „Sūduvos“ gynėjas Marko Živkovičius dar siekė išmušti kamuolį nuo linijos, bet tą padarė nesėkmingai.

Po praleisto įvarčio svečiai perėmė iniciatyvą ir įsikūrė „Žalgirio“ aikštės pusėje. Gerą galimybę išlyginti rezultatą turėjo Tomas Radzinevičius, bet paskutinę akimirką Andro Švrljuga pasiaukojančiu šuoliu blokavo puolėjo smūgį.

<iframe width="500" height="323" src="https://www.youtube.com/embed/gtgJx-D-qbU" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

Ilgą laiką komandoms nepavyko sukurti aštresnių momentų. Vis tik žalgiriečiai sulaukė svečių klaidos ir padvigubino rezultatą.

40-ą minutę D.Bartkus nesėkmingai išmušė kamuolį, J.Wilkas netrukus surado Mantą Kuklį, kuris pajautė, jog šalia buvo Elivelto. Brazilas atsidūrė vienas prieš vartus ir stipriu smūgiu pelnė penktąjį savo įvartį šiame sezone.

Antroji rungtynių dalis gerbėjų aštriais epizodais nepalepino. Šeimininkai atkarpomis atiduodavo kamuolio kontrolę marijampoliečiams, tačiau demonstravo užtrikintą gynybą ir nesuteikė „Sūduvai“ jokių vilčių.

Kėlinio viduryje Jurijus Kendyšas galingai smūgiavo iš toli vienu lietimu, priversdamas paplušėti D.Bartkų. Vartininkas nukreipė kamuolį į kampinį. Netrukus baltarusis dar kartą pagrasino „Sūduvos“ vartams – šį kartą saugas netiksliai mušė galva.

Marijampoliečių puolimo mašina Vilniuje buvo visiškai sustabdyta. Šeimininkų gynybinio plano žaidėjai puikiai įvykdė savo funkcijas ir neutralizavo tiek T.Radzinevičių, tiek kitus rezultatyvaus puolėjo komandos draugus.

„Sūduva“ stengėsi ir kovojo iki paskutinės rungtynių minutės, tačiau Vilniuje marijampoliečiams teko šokti pagal čempionų dūdelę.