A lygos anonsas: karštis labiausiai kamuos "Sūduvos" ir "Šiaulių" žaidėjus

Pakruojo "Kruoja" - Alytaus "Dainava". Rugpjūčio 1 dieną 18 val. Pakruojis, miesto stadionas. Iki šiol čempionate - 4:0, 5:0.

"Kruoja", vasarą atsisveikinusi su keliais žaidėjais bei pridėjusi prie savo sąrašo porą naujų legionierių, po atostogų startavo smagiai - "Šiauliai" išvykoje buvo sumušti 5:1. Tai leidžia manyti, kad naujajam "Dainavos" legionui Pakruojyje bus nelengva.

Praėjusio turo rungtynėse su Panevėžio "Ekranu" alytiškių treneriai į aikštę metė šešis užsieniečius - daugiau jų vienu metu aikštėje negali būti pagal "SMScredit.lt A lygos" nuostatus. Galima tik spėlioti, ar Marco Ragini rinksis tą pačią sudėtį, kuri pralaimėjo panevėžiečiams, nes oficialiai įregistruotų dzūkų komandos žaidėjų sąrašas gali keistis kiekvieną dieną, galutinai sutvarkius vieno ar kito futbolininko dokumentus.

Šiaip ar taip, "Kruoja" turės pranašumą - geresnį nei varžovų susižaidimą. Juolab kad jo stygius "Dainavos" žaidime praėjusiame ture dar buvo aiškiai pastebimas.

Marijampolės "Sūduva" - "Šiauliai". Rugpjūčio 2 dieną 12 val. Marijampolė, "Arvi" stadionas. Iki šiol čempionate - 2:0, 4:1.

"Šiauliai" - viena iš trijų "SMScredit.lt A lygos" komandų, kurias "Sūduva" šiemet įveikė dukart. Tačiau ne vien ši statistika skatina laikyti marijampoliečius rungtynių favoritais.

Kitaip nei "Šiauliai", Dariaus Gvildžio treniruojama komanda praėjusiame ture papildė pasitikėjimo savimi atsargas Vilniuje, kur pasidalijo po tašką su "Žalgiriu". Šįkart "Sūduvai" teks verstis be kortelių prisirinkusių abiejų pagrindinių vidurio gynėjų - Dariaus Isodos bei Maximiliano Ugge, bet Marijampolės komandos suolas pakankamai ilgas, kad šios spragos būtų užkaišytos.

Šiauliečių treneriams dvikova su "Kruoja" atnešė skausmingą galvosūkį. Pagrindiniu komandos vartininku turėjęs tapti Andrei Stinca patyrė traumą, o jo šešiolikmečiam dubleriui Edgarui Mikšėnui debiutas lygoje drąsos ir gerų emocijų tikrai nepridėjo - jaunas futbolininkas per kiek daugiau nei valandą praleido penkis įvarčius.

Panevėžio "Ekranas" - "Klaipėdos granitas". Rugpjūčio 3 dieną 17 val. Panevėžys, "Aukštaitijos" stadionas. Iki šiol čempionate - 1:1, 3:1.

Panevėžiečiams kiekvienos rungtynės - naujas karas. Po mūšio su "Dainavos" futbolininkais "Ekranas" paliko aikštę nugalėjęs, dabar į svečius pas Aukštaitijos komandą atvyksta dar vienas varžovas iš apatinės turnyro lentelės dalies.

Prieš panevėžiečius turėtų stoti gynėjas Rytis Pilotas ir saugas Edgaras Baranauskas, dar prieš mėnesį rungtyniavę "Ekrane". Situacija tampa įprasta - Alytuje panevėžiečiai mušė įvarčius į buvusio savo vartininko Kornelijaus Timofejevo saugomus vartus.

Uostamiesčio komandai dėl nuobaudų negalės padėti Olegas Dmitrenka ir vienas pavojingiausių atakuojančių futbolininkų Ernestas Veliulis. Žaidžiančiam "Klaipėdos granito" treneriui Robertui Poškui teks palaužyti galvą, kuo pakeisti iš rikuotės iškritusius lyderius.

"Trakai" - Vilniaus "Žalgiris". Rugpjūčio 3 dieną 18.45 val. Vilnius, LFF stadionas. Iki šiol čempionate - 1:1, 1:1.

Senosios sostinės riteriai tęsi pažadus. Prieš sezoną "Trakų" vadovai kalbėjo apie ambicingą tikslą būti pirmajame trejete, o dabar, sezonui persiritus į antrą pusę, septynias pergales iš eilės pastaruoju metu iškovojusi komanda yra antra ir prieš trečią lygos ekipą turi penkių taškų rezervą.

"Žalgiris" ir "Trakai" šiemet LFF stadiono aikštėje susidurs penktą kartą. Iki šiol "SMScredit.lt A lygoje" buvo užfiksuotos dvejos lygiosios, o iš LFF taurės turnyro žaliai balti artimiausius geografinius kaimynus eliminavo, per dvejas pusfinalio rungtynes įmušę vienintelį įvartį.

Šįkart kova ir vėl turėtų būti atkakli. Juolab kad "Trakai" praėjusiame ture Gargžduose sutriuškino "Bangą", o būsimoji lyderių dvikova yra proga sumažinti "Žalgirio" persvarą turnyro lentelėje iki minimumo. Kita vertus, deguto šaukštą medaus statinėje "Trakai" turi jau prieš rungtynes - dėl kortelių negalės žaisti Gargžduose du rezultatyvius perdavimus atlikęs Tadas Labukas.

Klaipėdos "Atlantas" - Gargždų "Banga". Rugpjūčio 4 dieną 19 val. Klaipėda, centrinis stadionas. Iki šiol čempionate - 0:0, 2:0.

Abi komandos vasarą žaidė Europos lygos atrankos varžybose, bet ir ten, ir Lietuvoje "Atlantas" rezultatais yra nepalyginamai pranašesnis su gargždiškius. Klaipėdiečiai iš žemyno turnyro pasitraukė po antrojo etapo, "Banga" suklupo ties pirmuoju barjeru. "Atlantas" išsiskapstė iš nesėkmių ruožo "SMScredit.lt A lygoje", o praėjusiame ture 3:0 sumušė "Klaipėdos granitą". Gargždų komanda šalies pirmenybėse laimėjo tik vienerias iš pastarųjų 12 rungtynių.

Vakarų Lietuvos derbiai, kuriuos žaidžia šios komandos, tradiciškai yra labai atkaklūs. Galima prisiminti, kad pernai "Atlantui" iškovoti auksą sutrukdė ir svarbūs taškai, kuriuos iš jo sezono pabaigoje atėmė "Banga".

Tačiau šįkart gargždiškiai, ir šiaip negalintys pasigirti gausiu žaidėjų pasirinkimu, turės lopyti dar vieną spragą. Rungtynes praleis diskvalifikuotas gynėjas Artiomas Stiožka.

Nerijus Kesminas

Straipsnio įvertinimas: 1 1
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
Peticijos.lt

Kitos naujienos