A lygos apžvalga: „Banga“ pasigerino situaciją turnyro lentelėje © alyga.lt nuotr.

„Optibet A lygos“ 17-asis turas išsiskyrė nerezultatyvumu – nė viename mače nebuvo pelnyta daugiau dviejų įvarčių.

Gynyba. Gargždų „Bangos“ futbolininkai dešimtiese žaidė beveik pusvalandį, tačiau net ir tai jiems nesutrukdė nugalėti Marijampolės „Sūduvos“ – 1:0.

Antrąją geltoną kortelę 62-ąją minutę užsidirbo Sigitas Urbys, savo ruožtu, gargždiškiai per pastarąsias šešerias rungtynes surinko net 11 taškų. Davido Afonso kariauna nepralaimi jau trijuose mačuose iš eilės, per kuriuos praleido vos vieną įvartį.

Serijos. „Sūdūva“ iki šio sezono dar nebuvo pralaimėjusi „Bangai“, tačiau šiais metais marijampoliečiai nuo gargždiškių krito jau antrą sykį.

Sūduviečiai nepasinaudojo proga įveikti mažumoje likusią „Bangos“ ekipą bei pralaimėjo antrą sykį iš eilės. Dovydo Lastausko komandoje nutrūko dvi serijos – iki šio mačo ekipa įvartį buvo pelniusi ketveriose oficialiose rungtynėse iš eilės, Aivarui Emsiui tą buvo pavykę padaryti sykiu mažiau.

Atsakas. Vilniaus „Riteriai“ įvartį į savus vartus praleido 23-iąją minutę, tačiau vos po 3 minučių surengė atsaką bei dvikovoje su „Kauno Žalgiriu“ atstatė lygybę – 1:1.

Francisco La Mantiai tai buvo pirmasis taiklus šūvis šiais metais, o sostinės ekipai tai jau aštuntos nelaimėtos „Optibet A lygos“ rungtynės iš eilės. Pergalę pasiekti vilniečiams šiame sezone pavyko vos du kartus – namuose prieš „Sūduvą“ bei išvykoje prieš Kauno rajono „Hegelmann“ ekipą.

Startas. Mačą nuo pradžių pirmą sykį pradėjo 17-metis Nidas Vosylius, kuris buvo vienas iš futbolininkų prisidėjęs prie Floriano Davido įvarčio.

Kauniečiai jau trečią kartą paeiliui „Optibet A lygos“ rungtynėse sužaidžia lygiosiomis, tad atstumas iki pirmojo trejeto – 12 taškų.

Bausmės. 17-ajame ture net trys žaidėjai prieš save išvydo dvi geltonas korteles, kurios konvertavosi į raudoną, o vienas iš šių futbolininkų yra Tomas Rapalavičius.

Telšių „Džiugas“ pastaruosius du mačus sužaidė su pirmojo ketverto komandomis bei iš abiejų atėmė taškus – šį kartą lygiosiomis 1:1 sužaista su FA „Šiauliai“.

Susilygino. Dar vienerios lygiosios „Šiaulių“ ekipai lėmė tai, jog Vilniaus „Žalgiris“ šiauliečius pavijo pagal taškus turnyro lentelėje.

Rungtynių pabaigoje Saulės miesto atstovai turėjo kelias geras progas bei netgi drebino vartų konstrukciją, tačiau pralaužti telšiškių gynybos taip ir nepavyko. Mindaugo Čepo auklėtiniams tai buvo jau 6-osios lygiosios šį sezoną.

Scenarijus. Alytaus DFK „Dainava“ namuose patyrė pralaimėjimą prieš „Panevėžį“ rezultatu 0:1, o rungtynių eiga priminė susitikimą išvykoje su „Kauno Žalgiriu“.

Kaip ir Kaune, taip ir Alytuje, dzūkai įvartį praleido pirmoje rungtynių pusėje, o antrame kėlinyje varžovams į atlapus kibę alytiškiai susikūrė nemažai progų, tačiau realizacija nespindėjo.

Suolas. „Panevėžys“ ant atsarginių žaidėjų suolelio, atmetus vartininką Igną Driomovą, turėjo vos keturis keitimus, iš kurių du – 2003 metų gimimo jaunuoliai.

Gino Lettieri visus šiuos futbolininkus išleido į aikštę bei išsaugojo pirmame kėlinyje susikurtą minimalią persvarą. „Sausų“ vartų grafoje vienvaldžiu lyderiu tapo vartininkas Vytautas Černiauskas, kuris kamuolio iš savo vartų netraukė per 12 rungtynių šiemet.

Išskirtinis. 17-asis turas turi savo tendenciją: nė viena komanda nepelnė daugiau nei vieno įvarčio, o per penkias įvykusias dvikovas užfiksuoti tik du skirtingi rezultatai – 1:1 arba 1:0.

Neišsiskyrė ir „Hegelmann“ bei „Žalgirio“ akistata, kurioje kauniečiai nusileido rezultatu 0:1. Mėlynai baltą aprangą vilkintys futbolininkai vis dar yra pelnę daugiausiai įvarčių lygoje, tačiau kamuolys varžovų vartų tinkle neatsidūrė dviejuose turuose iš eilės.

Atkaklumas. Kaune vykusioje nuožmioje akistatoje „Žalgiris“, rungtynėms einant į pabaigą, išplėšė pergalę, kuri vilniečiams leido pasivyti antroje vietoje esančią FA „Šiauliai“ – abi ekipos turi po 36 taškus.

Vėlyvus įvarčius sostinės komanda pelno jau trečiame ture iš eilės. Toks taiklus smūgis krito ir į „Hegelmann“ ekipos vartus – 89-ąją minutę rungtynių pabaigoje vėl išsiskyrė Jurijus Kendyšas. Beje, sostinės klubas šiuo laimėjimu džiaugėsi likęs mažumoje, kadangi jau 47-ąją minutę prieš save antrą geltoną kortelę išvydo Joelis Bopesu.