A lygos apžvalga: į kovą klubai metė tris dešimtis naujokų

Pirmadienį Lietuvos futbolo A lygoje baigėsi 20-asis turas. Jis buvo sėkmingesnis svečių ekipoms, o du taškus išbarstė čempionato lyderis Vilniaus „Žalgirio“ klubas.

Permainos. Po sezono vidurio atostogų sirgaliai turėjo pirmą galimybę įvertinti naujus komandų pirkinius. Į kovą klubai metė tris dešimtis naujokų. Nė viena komanda neišsivertė be naujo futbolininko aikštėje, o Alytaus „Dainavoje" debiutavo net aštuoni žaidėjai.

Karštis. Lietuvą užliejusi kaitros banga turėjo įtakos ir futbolo rungtynių eigai – teisėjams dieną vykusiose dvikovose šįkart teko skelbti vandens pertraukėles.

Svetingi. Namuose rungtyniavusios komandos surinko vos tašką – tai dvikovoje su Marijampolės „Sūduva" padarė „SMScredit.lt A lygos" čempionas bei šio sezono lyderis Vilniaus "Žalgiris". Iš kitų keturių aikščių pergales išsivežė atvykėliai. Tiesa, Klaipėdos „Atlantas" laimėjo savo mieste ir savo stadione, bet nominalus aikštės šeimininkas rungtynėse su šia komanda buvo „Klaipėdos granitas".

Priartėjo. Pasinaudoję „Žalgirio" ir „Sūduvos" lygiosiomis 0:0, antrąją vietą užimantys „Trakai" sumažino lyderių persvarą prieš save iki keturių taškų.

Uraganas. Trakiškiai šalies stadionuose nesulaikomi jau du su puse mėnesio. Senosios sostinės riteriai „SMScredit.lt A lygoje" iškovojo jau septintą pergalę iš eilės.

Atomazga. Dvejose rungtynėse buvo užfiksuoti triuškinami rezultatai, nors po pirmojo kėlinio jų švieslentėse degė nuliai. „Atlantas" sumušė „Klaipėdos granitą" 3:0, o „Trakai" Gargždų „Bangą" – net 4:0. 

Duobė. „Banga" per pastaruosius šešis turus surinko vos tašką, įmušė vieną įvartį, o praleido 11. 

Išvada. „Jei neįmuši, trijų taškų negausi", – liko ištarti „Žalgirio" strategui Marekui Zubui po lygiųjų su „Sūduva". Treneriui pritarė ir vilniečių saugas Mantas Kuklys: „Neįmušėme, todėl ir lygiosios".

Legionas. Sudėtį drastiškai atnaujinusioje Alytaus „Dainavoje" debiutavo šeši užsieniečiai iš Italijos, Prancūzijos ir Senegalo. Permainos kol kas nepadėjo – alytiškiai namuose 1:2 pralaimėjo Panevėžio „Ekranui", kuris per vasaros atostogas prarado kone pusę savo pagrindinės sudėties žaidėjų.

Įvarčiai. Panevėžiečiai kamuolį siuntė į vartininko, kuris dar prieš mėnesį žaidė jų komandoje, vartus – Kornelijus Timofejevas į Alytų persikėlė iš „Ekrano".

Europa. „Ekranas" ir „Atlantas" – vienintelės „SMScredit.lt A lygos" komandos, į šalies čempionatą pergalingai grįžusios po kovų Europos turnyruose. Kitos dvi – „Žalgiris" ir „Banga" – šįsyk pergalių neiškovojo. Sustabdyti „Atlanto" uostamiesčio derbyje nesugebėjo sudėtį buvusiais „Ekrano" lyderiais Ryčiu Pilotu ir Edgaru Baranausku, iš Latvijos grįžusiu Arnu Riboku bei Lietuvos jaunimo rinktinės vartininku Luku Lidakevičiumi sustiprinęs „Klaipėdos granitas".

Lūžis. Pergalę svečiuose iškovojo ir Pakruojo „Kruoja", 5:1 nugalėjusi „Šiaulius". Svarbiausiu rungtynių epizodu tapo 35-oji minutė, kai sunkią traumą patyrė šiauliečių vartininkas iš Moldovos Andrei Stinca. Jo vietą vartuose užėmęs šešiolikmetis Edgaras Mikšėnas per likusį laiką kamuolį iš savo vartų tinklo ėmė penkis sykius.

Nerijus Kesminas

Straipsnio įvertinimas: 0 0
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
    Komentarų šiame straipsnyje kol kas nėra...
Peticijos.lt

Kitos naujienos