A lygos apžvalga: properša, pastaba ir rokiruotė

Po Vilniaus „Žalgirio“ pergalės prieš „Trakus“ lyderį nuo trečios komandos skiria vos du taškai.

Ankšta. „Žalgiris“ prieš riterius laimėjo 3:1 ir sumažino jų pranašumą prieš save iki minimumo. Pergalingo ritmo nepametė ir Klaipėdos „Atlantas“, 2:0 įveikęs Kauno „Stumbrą“. Uostamiesčio futbolininkus nuo trakiškių ir toliau skiria du taškai.

Properša. Iš pirmojo ketverto komandų nelaimėjo tik Marijampolės „Sūduva“, Jonavoje sužaidusi su „Lietava“ 1:1. Nepaisant to, atskirtis tarp ketvirtos ir penktos vietos dar padidėjo – marijampoliečiai prieš „Stumbrą“ pirmauja jau 12 taškų. Tarp „Atlanto“ ir „Sūduvos“ – 4 taškai.

Greitai. Kartu su tėvynainiu Andrija Kaludžerovičiumi „Žalgiryje“ debiutavęs serbas Matija Ljujičius prisistatė Lietuvai griausmingai. Pasirodęs aikštėje antrojo kėlinio viduryje, jis po penkių minučių pamatė prieš save geltoną kortelę, bet jau kitoje čempionų atakoje pasiuntė kamuolį į „Trakų“ vartus. Dar mažiau laiko tam, kad įmuštų, prireikė Kirilui Levšinui iš Utenos „Utenio“. Aikštėje pasirodęs 87-ąją minutę, jis pasižymėjo sekundmačiui vos pradėjus skaičiuoti teisėjo pridėtą laiką. Šis smūgis „Uteniui“ atnešė pergalę 2:1 prieš „Kauno Žalgirį“.

Dažnai. Tame pačiame stadione namų rungtynes žaidžiančių „Trakų“ ir „Žalgirio“ keliai šį sezoną susikerta kone kas antrą savaitę – komandos tarpusavyje žaidė jau penktą kartą. Vilniečiai iškovojo ketvirtą pergalę. Kita vertus, dvejose rungtynėse jų – mūšyje dėl supertaurės ir LFF taurės turnyro finale – „Žalgiris“ pranašumą įrodė tik per pratęsimą.

Grįžo. 363 dienos. Po tokios pertraukos į „SMScredit.lt A lygą“ grįžo „Trakų“ puolėjas Lukas Kochanauskas, beveik metus nerungtyniavęs po to, kai pernai vasarą per Europos lygos atrankos rungtynes jam lūžo koja.

Nutrūko. Nesėkmę Klaipėdoje „Stumbras“ patyrė po penkerių iš eilės nepralaimėtų čempionato rungtynių. „Apmaudu, bet viskam ateina laikas“, – filosofiškai apie nutrūkusią seriją kalbėjo Kauno komandos žaidėjas Tomas Snapkauskas.

Antrąsyk. „Sūduva“ Jonavoje su „Lietava“ žaidė dukart per keturias dienas. Prieš tai vykusioje LFF taurės turnyro trečiojo etapo dvikovoje pergalę marijampoliečiams atnešė tik 11 metrų baudinių serija. Šįsyk nelaimėjo niekas.

Pastaba. „Jie tuo tašku labai džiaugiasi, o mes juo esame labai nepatenkinti“, – savo ir varžovų situaciją palygino „Sūduvos“ treneris Aleksandaras Veselinovičius, pabrėžęs, kad šios rungtynės turi tapti pamoka komandai.

Rokiruotė. „Utenis“ po ilgokos pertraukos pasišalino iš paskutinės turnyro lentelės vietos. Aukštaitijos komanda į dugną nustūmė „Kauno Žalgirį“, pergalės skonio neragavusį jau 14 kartų iš eilės – nuo pat pirmojo turo.

Džiaugsmas. „Pagaliau atėjo diena, kai su pergale galiu sveikinti ne varžovus, o savo komandą ir sirgalius“, – pasitenkinimo neslėpė prieš tai šešis pralaimėjimus iš eilės patyrusių uteniškių treneris Olegas Boičyšinas.

Turgus. Atėjo vasara – laikas, kai komandos gali perrikiuoti gretas. „Žalgiris“ išbandė naujus legionierius, „Utenis“ pasirašė sutartį su ukrainiečiu Vitalijumi Polianskiu, „Sūduva“ paskelbė, kad į Marijampolę iš Lenkijos grįžta saugas Povilas Leimonas. „Stumbras“ kol kas retina savo gretas, – klubas atsisveikino su Audriumi Račkumi, Luku Čerkausku ir japonu Hayato Wakino, – bet treneris Mariano Barreto žada, kad netrukus komandą papildys dar vienas naujokų desantas.