A lygos apžvalga: „Riterių“ problemos puolime tęsiasi © E. Žaldario nuotr.

„Optibet A lygos“ 6-ajame ture labiausiai nustebino FA „Šiauliai“, namuose patiesę titulą ginantį čempioną.

Neparankūs. FA „Šiauliai“ trečią kartą iš eilės nugalėjo namuose – šį sykį 1:0 buvo palaužtas Vilniaus „Žalgiris“.

Šiauliečiai su 13 taškų žengia antri ir gali pasigirti puikia tarpusavio rungtynių statistika su čempionu – iškovotos dvi pergalės, patirti du pralaimėjimai ir kartą sužaista lygiosiomis.

Savaitgalis. Antrą nesėkmę patyrusio „Žalgirio“ šeštadienį laukia sudėtingas išbandymas Panevėžyje.

Vilniečiai šiuo metu nuo čempionato lyderių atsilieka 8 taškais, be to, Aukštaitijos sostinėje nežais traumą patyręs Mathiasas Oyewusi. Tiesa, svarių netekčių turi ir panevėžiečiai.

Šešios. „Panėvėžio“ startas geresnis būti negalėjo – po 6 turų užtikrintai pirmaujama, iškovojus šešias pergales iš eilės bei turint visus 18 taškų.

Permainingoje dvikovoje su Kauno rajono „Hegelmann“ ekipa panevėžiečiai šventė pergalę rezultatu 4:2, o seriją pratęsė Ariagneris Smithas, kuris, įskaitant ir nacionalinės rinktinės rungtynes, pasžymėjo jau penkiuose mačuose ir eilės.

Nusivylimas. „Labai sunku priimti rungtynių rezultatą“, – po rungtynių teigė „Hegelmann“ komandos vyr. treneris Andrius Skerla.

Fortūna antrojo kėlinio pradžioje buvo apsivilkusi raudonus marškinėlius, kai šeimininkai neišnaudojo kelių nuostabių progų ir nepavertė rezultato 3:1. Su 13 įvarčių mėlynai balti yra gana ryškiai antra rezultatyviausia čempionato ekipa.

Atsikvėpė. Pirmą kartą šiemet Laikinojoje sostinėje žaidęs „Kauno Žalgiris“ rezultatu 3:1 nugalėjo Telšių „Džiugą“ – tai buvo antroji kauniečių pergalė šiais metais.

Žaliai balti netrumpą laiką vijosi varžovus, tačiau antrajame kėlinyje rungtynių eigą pakeitė Gratas Sirgėdas, kurio pelnytas dublis leido įšokti į rezultatyviausių žaidėjų gretas.

Neužsibuvo. 6-asis turas pasižymėjo išvarymais iš aikštės. Pirmiausia, pašalintas buvo Vilius Armalas, o trečiadienio rungtynėse toks likimas ištiko du žaidėjus – Srdžaną Spiridonovičių bei Braima Cande.

Pastarasis į kovą buvo mestas 90-ąją minutę, tačiau, kaip ir S. Spiridonovičius savo pasirodymą po susistumdymo baigė ketvirtą pridėto laiko minutę.

Sausra. Po rinktinių pertraukos Vilniaus „Riterių“ stovykloje kol kas nėra itin daug pozityvo – šį kartą namuose su Garžgdų „Banga“ sužaista 0:0.

Sostinės klubas pergalės dar nėra iškovojęs, įmušęs vos vieną įvartį ir su 3 taškais žengia 10-oje vietoje. Artimiausius mačus vilniečiai žais su „Kauno Žalgirio“ bei „Hegelmann“ ekipomis.

Rokiruotė. Po labai nesėkmingo mačo su „Hegelmann“ gargždiškių vyr. treneris Davidas Afonso atliko pokytį vartininko pozicijoje – vietoje blankiai pasirodžiusio Kornelijaus Smilingio aikštėje pasirodė Mantas Bertašius.

Pastarasis jau pirmuoju bandymu išlaikė vartus „sausus“, o „Banga“ turnyro lentelėje pavijo 4 taškus turintį „Džiugą“.

Nutrūko. Alytaus DFK „Dainava“ nepralaimėtų rungtynių serija baigėsi 6-ajame ture, kai išvykoje rezultatu 0:2 buvo nusileista Marijampolės „Sūduvai“.

Dzūkai buvo nepralaimėję keturių iš eilės susitikimų, tačiau vis dar stringa puolime – pelnyti vos 3 įvarčiai. Pirmąjį čempionato ratą dainaviečiai užbaigs su dabartinio pirmojo trejeto atstovais.

Pagryos. Jauniems futbolininkams šansų pasirodyti suteikiantis ir jais pasitikintis „Sūduvos“ vyr. treneris Dovydas Lastauskas atkreipė dėmesį į poroje mačų vidurio gynėju žaidusį Žygimantą Baltrūną.

„Jis vienas šokliausių, greičiausių ir ištvermingiausių žaidėjų komandoje. Jis Italijoje žaidė vidurio gynėju, tad tai jam nėra neįprasta pozicija“, – teigė antrą pergalę su „Sūduva“ iškovojęs strategas.