A lygos lyderių mūšyje - "Žalgirio" pergalė

XXII-asis „SMScredit.lt A lygos“ turas patiekė Lietuvos futbolo gurmanams neretą desertą. Nors „Trakai“ išplėšė ir 11 metrų baudinį, ir išprovokavo Elivelto raudoną kortelę, tačiau galiausiai juos ir galbūt jų viltis šiemet dar kovoti dėl aukso paskandino du Andrija Kaludjerovičiaus įvarčiai. Rungtynės baigėsi septinta iš eilės žalgiriečių pergale rezultatu 2:1 (1:0).

Rungtynių pradžioje žalgiriečius spausti bandę varžovai patikimos vilniečių gynybos pralaužti nepajėgė, nors netoli tikslo buvo baudos smūgio metu į Saulių Klevinską pataikęs Aleksandras Byčenokas. Žalgiriečiai pirmąją pavojingą ataką surengė 13-ąją minutę, kuomet po tolimo Manto Kuklio perdavimo šalia vartų atsidūrė Andrija Kaludjerovičiaus. Tiesa, serbo smūgis buvo labiau panašus į perdavimą, o Bahrudino Atajičiaus bandymas jį pataisyti taip pat nebuvo sėkmingas.

18-ąją minutę sunerimti „Žalgirio“ gynėjus privertė Nerijus Valskis, po kurio perdavimo į baudos aikštelę įsivertė Deividas Česnauskis. Tiesa, „Trakų“ kapitonas dėkinga situacija nepasinaudojo, o vos iš kelių metrų atstumo smūgiavo pro šalį.

Ilgai puoę, bet nieko iš to nepešę varžovai netrukus buvo priversti traukti kamuolį iš savų vartų tinklo. Atakos smaigalyje atsidūręs A. Kaludjerovičius atliko perdavimą B. Atajičiui, kuris nepagailėjo perdavimo atgal puolėjui. Nors serbas smūgiavo iš aštraus kampo, tai darė taikliai. Dešimtasis A. Kaludjerovičiaus įvartis išvedė žalgiriečius į priekį – 1:0.

Net ir pelnę įvartį vilniečiai neatsipalaidavo ir atakavo toliau. 26-ąją minutę Vytautas Lukša atliko pavojingą perdavimą vartų link, tačiau šalia kamolio praskriejo ir į vartus jo nenukreipė nei A. Kaludjerovičius, nei Linas Pilibaitis. Vos po minutės serbas smūgiavo iš tolimos distancijos, o jo šūvį jaunasis vartininkas Ignas Plūkas buvo priverstas mušti į užribį.

Kiek vėliau komandos rinkosi labiau pozicinį žaidimą, kurio metu sunkiai sekėsi kurti pavojingas progas. Visgi pačioje kėlinio pabaigoje „Žalgirio“ vartininką privertė paprakaituoti Nerijus Valskis. Vienas rezultatyviausių „SMScredit.lt A lygos“ žaidėjų po komandos draugo perdavimo atsidūrė baudos aikštelėje, tačiau net ir vadinamojoje aklojoje zonoje atsidūręs vartininkas Saulius Klevinskas sugebėjo laiku sureaguoti ir atremti trakiškio šūvį.

Antrasis kėlinys prasidėjo pavojinga „Žalgirio“ ataka. 48-ąją minutę B. Atajičius perėmė kamuolį aikštės viduryje, o jis iškart atsidūrė į priekį skubėjusio A. Kaludjerovičiaus žinioje. Tiesa, serbas nepagailėjo perdavimo patogesnėje pozicijoje buvusiam V. Lukšai, tačiau saugas smūgiavo virš vartų.

50-ąją minutę tiesiog skrajojantis A. Kaludjerovičius pratęsė savo šou. Sulaukęs aštraus M. Kuklio perdavimo per beveik pusę aikštės, puolėjas lengvu smūgiu prakišo kamuolį tarp I. Plūko kojų ir pelnė antrąjį įvartį.

58-ąją minutę varžovų gynybą ir vėl patikrino A. Kaludjerovičius. Tiesa, jo smūgis galva skriejo šalia vartų. 65-ąją minutę serbas privertė vartininką ir vėl paplušėti. Po keitimo aikštėje pasirodęs Saulius Mikoliūnas kaip žaibas įsiveržė į baudos aikštelę ir perdavė kamuolį puolėjui, kuriam pritrūko vos kelių centimetrų iki hetriko – jo smūgį pirštų galais atlaikė I. Plūkas.

Vos po kelių akimirkų S. Mikoliūnas persistengė besigindamas ir po susidūrimo su vienu iš „Trakų“ žaidėjų uždirbo varžovams 11 metrų baudinį. Prie kamuolio stojo N. Valskis, kuris užtikrintai pasiuntė kamuolį į vartus bei sušvelnino rezultatą – 2:1.

Viltį atgavę varžovai stengėsi atakuoti toliau, o jau 70-ąją minutę N. Valskis smūgiavo, bet jo šūvis skriejo šalia vartų. 74-ąją minutę laimę pabandė ir Deividas Česnauskis, tačiau „Trakų“ kapitonas taip pat nebuvo taiklus.

75-ąją minutę geltoną kortelę jau turėjęs Arūnas Klimavičius kibo į kaklą A. Kaludjerovičiui, tačiau po susistumdymo liko nenubaustas. Teisėjas Robertas Valikonis iš aikštės išsiuntė po keitimo pasirodžiusį Elivelto.

Net ir būdami be vieno žaidėjo žalgiriečiai nepasidavė ir neapleido puolimo. 80-ąją minutę tolimą smūgį atliko M. Kuklys, tačiau kamuolys skriejo tiesiai į vartininką.

Mobilizuotai gynyboje žaidę žalgiriečiai daug pavojingų progų varžovams nesuteikė, o jiems nepadėjo ir pridėto laiko metu atlikti net keturi smūgiai nuo kampinio gairelės iš eilės. Žalgiriečiai iškovojo jau septintą pergalę iš eilės ir dar labiau įsitvirtino pirmoje turnyro lentelės pozicijoje.

FK „Trakai“ – Vilniaus „Žalgiris“ 1:2 (0:1)