A lygos turo apžvalga: dėkingi rezultatai „Panevėžiui“ ir staigmeną pateikusi „Banga“ © JumpStory nuotr.

„Optibet A lygos“ 8-ajame ture svarbias pergales iškovojo Gargždų, Panevėžio bei Telšių ekipos.

Emocijos. Praėjusios savaitės rungtynėse Gargžduose buvo parodytos net trys raudonos kortelės, tad kiekybinį pranašumą turėjusi Gargždų „Banga“ 3:1 nugalėjo „Kauno Žalgirį“. Šis laimėjimas gargždiškiams leido pakilti į 7-ąją vietą.

„Banga“ pirmą kartą „Optibet A lygoje“ namuose nugalėjo „Kauno Žalgirį“ – prie to prisidėjo gražų įvartį pelnęs Pijus Srėbalius ir 36-erių veteranas Robertas Vėževičius.

Scenarijus. Kauno klubas jau ne pirmą kartą rungtynes baigė su dviem pašalintais žaidėjais – pastarąjį sykį taip nutiko 2020 metų rugpjūčio 20 dieną, kai svečiuose 1:0 buvo įveiktas „Panevėžys“.

„Kauno Žalgiris“ po 8-ojo turo yra surinkęs 9 taškus ir žengia šeštas.

Atkarpa. Kauno rajono „Hegelmann“ ekipa sužaidė blankiausią kėlinį šiemet ir tai kainavo praleistą įvartį. Vis tik mėlynai balti dar kartą atsitiesė, likvidavo deficitą ir sužaidė lygiosiomis su Vilniaus „Riteriais“ – 1:1.

Sostinės komanda ir toliau negali iškovoti pergalės prieš šiuos varžovus Lietuvos čempionate – visi penki mačai baigėsi lygiosiomis arba pralaimėjimais.

Septynetas. „Hegelmann“ klubo serbas Lazaras Sajčičius ir „Riterių“ puolėjas Gytis Paulauskas pelnė savo trečiuosius įvarčius. Šiuo metu po tiek sykių „Optibet A lygoje“ yra pasižymėję septyni futbolininkai.

Prabilo. Septynerias rungtynes tylėjęs „Panevėžio“ puolėjas Nasko Milevas pastarajame mače pasižymėjo pirmuoju įvarčiu. N. Milevo, Elivelto ir Ariagnerio Smitho taiklūs smūgiai įtvirtino panevėžiečių pergalę 3:0 prieš FA „Šiauliai“ ekipą.

Vos vieną įvartį praleidęs „Panevėžys“ su 20 taškų žengia pirmas ir padidino pranašumą net nuo penkių artimiausių varžovų turnyro lentelėje.

Klaidos. Šiauliečiai sužaidė prasčiausią sezono mačą, per kurį praleido tris įvarčius. Šį sykį puikiai organizuota čempionato debiutantų gynyba pirmą kartą kapituliavo standartinės padėties metu, o antrame kėlinyje FA „Šiauliai“ žaidėjas grubiai suklydo baudos aikštelėje.

Be to, dvikovą starto sudėtyje pirmą kartą šiemet pradėjo Davidas Aršakianas, kuriam tai buvo antrasis mačas šiame sezone.

Asistentas. Diskvalifikuotą Telšių „Džiugo“ vyr. trenerį Marių Šlutą pakeitęs Rolandas Leščius atvedė komandą į pergalę akistatoje prieš „Jonavą“. Po antrame kėlinyje Jorge Eduardo pelnyto įvarčio džiugiečiai 1:0 įveikė čempionato autsaiderius.

Tai buvo pirmasis Telšių komandos laimėjimas šiame sezone ir vos antrasis išvykoje per visą žaidimą „Optibet A lygoje“.

Papildymai. „Jonavos“ sudėtis šiuo metu atrodo skaitlinga ir pilnai pasiruošusi siekti vytis artimiausius konkurentus. Pastarosiose rungtynėse debiutavo du ukraniečiai – Orestas Kostykas ir Denysas Vasinas, taip pat į Lietuvos čempionatą sugrįžo Benas Spietinis bei Gytis Vasylius.

Gynyba. Su naujuoju vyr. treneriu Migueliu Moreira Marijampolės „Sūduva“ pasiekė pozityvų rezultatą – sužaista lygiosiomis 0:0 svečiuose su Vilniaus „Žalgiriu“. Naujoje komandoje debiutavo ne tik futbolo specialistas iš Portugalijos, taip pat pirmąsias minutes „Optibet A lygoje“ sužaidė krašto gynėjas Žygimantas Baltrūnas.

Artimiausias trejas rungtynes „Sūduva“ žais su Jonavos, Šiaulių ir Gargždų ekipomis, tad iškovojus tris pergales marijampoliečiai galėtų grįžti į pirmąjį penketą.

Praradimas. Tris įvarčius šiame „Optibet A lygos“ sezone pelnęs Mantas Kuklys praleido pirmąsias rungtynes šiemet. „Žalgiriui“ to trūko: Lietuvos čempionai nepagrasino oponentams standartinių padėčių metu ir per visas rungtynes susikūrė vos vieną labai pavojingą progą akistatos pabaigoje.

Po šio mačo žalgiriečiai nuo „Panevėžio“ atsilieka 4 taškais, o ratą užbaigs susidūrimu su „Hegelmann“ ekipa.