A lygos turo apžvalga: lyderių lenktynėse – dar vienas lūžis © alyga.lt nuotr.

„Optibet A lygos“ 34-ajame ture praėjusią savaitę buvo sužaistos ketverios rungtynės, po kurių antra komanda sužinojo savo galutinę poziciją – Vilniaus „Riteriai“ pirmenybes jau tikrai užbaigs 6-oje vietoje.

Atsilaikė. Septyneriose iš eilės rungtynėse pergalės neiškovojęs „Panevėžys“ aštuntuoju bandymu pasiekė tikslą – svečiuose 2:1 buvo nugalėti „Riteriai“, kuriuos pavyko įveikti pirmą sykį šiame sezone.

Abu sykius pasižymėjo Jorge Eliasas, jo sąskaitoje šiuo metu yra 10 įvarčių, tad „Panevėžio“ puolėjas šiemet po gero mačo įšoko į rezultatyviausių žaidėjų dešimtuką.

Įvartis. „Riterių“ kairiojo krašto gynėjui Aleksandrui Levšinui pastarasis mačas įsimins. Iš Visagino kilęs futbolininkas pelnė savo pirmą įvartį „Optibet A lygoje“.

Nuo debiutinių 2016 metų A. Levšinas atstovavo Utenos „Uteniui“, Klaipėdos „Atlantui“ bei „Riteriams“ ir iš viso Lietuvos čempionate yra sužaidęs 93-ejas rungtynes.

Trylika. Būtent tiek sekundžių prireikė „Kauno Žalgiriui“, kad išsiveržtų į priekį dvikovoje su Telšių „Džiugu“. Kauniečiai nugalėjo 5:1, iškovojo vieną didžiausių šių metų pergalių ir toliau išlaiko 6 taškų pranašumą prieš „Panevėžį“.

Vis dėlto Divine'o Naah pelnytas įvartis nebuvo greičiausias – jo komandos draugas Gratas Sirgėdas dar šiemet pasiuntė kamuolį į Marijampolės „Sūduvos“ vartus 12-ąją sekundę.

Akcentai. Rungtynėse Telšiuose debiutavo 17-metis „Kauno Žalgirio“ saugas Denis Ževžikovas, „Džiugas“ patyrė didžiausią sezono pralaimėjimą, o Michaelas Thuique'as su 13 rezultatyvių perdavimų pavijo Vilniaus „Žalgirio“ prancūzą Hugo Videmontą.

Atomazga. Kauno rajono „Hegelmann Litauen“ komandos bei Marijampolės „Sūduvos“ mačo paskutinės atakos buvo itin įsimintinos. Alexandros Gargalatzidis turėjo fantastišką progą ketvirtą pridėto laiko minutę išplėšti pergalę, tačiau jo smūgį puikiai atrėmė Ignas Plūkas, o po keliolikos sekundžių Kyle'as Spence'as pasiuntė kamuolį į sūduviečių vartus.

Antras iš eilės čempionato debiutantų laimėjimas tarpusavio akistatose intrigą kovoje dėl čempiono titulo sumažino iki minimumo.

Intriga. Nors atrodė, kad iki rinktinių pertraukos bus aiškios visos keturios kito sezono UEFA turnyruose dalyvausiančios komandos, „Hegelmann Litauen“ klubas vis dar išlaikė klausimą dėl 4-osios pozicijos. Kauno rajono klubas turi 51 tašką, „Panevėžys“ – 56 taškus, tiesa, pastarajai ekipai dar likęs mačas atsargoje, be to, teks žaisti dar su Kėdainių „Nevėžiu“.

Taip pat Andriui Skerlai teko atlikti priverstinį keitimą: traumą patyrusį Vilių Armalą pakeitė Matas Dedura, kuriam tai buvo pirmasis pasirodymas „Optibet A lygoje“ nuo liepos 31 dienos.

Formalumas. „Žalgiriui“ svečiuose 2:0 nugalėjus Alytaus DFK „Dainava“ futbolininkus, iki antrojo iš eilės bei devintojo iš viso „Optibet A lygos“ titulo vilniečiams trūksta vos 2 taškų.

Devintasis trofėjus taptų rekordiniu, o iki tol rezultatyviausiu čempionato žaidėju buvusį Saidą Hamuličių su 15 įvarčių pavijęs H. Videmontas pretenduoja patekti į istoriją – dar nė vienas legionierius snaiperių klasifikacijos lyderiu netapo du sezonus iš eilės.

Laukimas. „Dainavai“ iki pirmenybių finišo liko sužaisti dar dvejas rungtynes, o šiuo metu prieš dvikova mažiau sužaidusią Gargždų „Bangą“ vis dar pirmaujama 2 taškais, tiesa, pastarosios komandos tvarkaraštis yra lengvesnis.

Po rinktinių pertraukos į kovą iš karto stos būtent Gargždų bei Alytaus ekipos. Jei šiuo metu „Banga“ neturi daug traumas patyrusių žaidėjų, tai „Dainavos“ gynybos ramstis Linas Klimavičius vis dar yra iškritęs iš rikiuotės – jo sugrįžimo labai laukiama iki lapkričio 19 dienos.

Rungtynės. Vienas „Optibet A lygos“ 34-ojo turo mačas buvo atidėtas ir bus sužaistas po rinktinių pertraukos. Dėl galimo COVID-19 židinio Kėdainių klube „Nevėžio“ bei „Bangos“ akistata įvyks tarp 35-ojo ir 36-ojo turo.