A lygos turo apžvalga: padidėjęs atotrūkis viršūnėje © „Hegelmann“ nuotr.

„Optibet A lygoje“ buvo sužaistos 24-ojo turo rungtynės, po kurių savo poziciją dar labiau pagerino titulą ginantis čempionas.

Nutraukė. Vilniaus „Riteriai“ užnugaryje paliko trijų pralaimėjimų seriją, iškovodami sudėtingą pergalę prieš Gargždų „Bangą“. Pergalingą įvartį svečiams pelnė serbas Dejanas Miličevičius.

Sostinės klubas į Gargždus išvyko turėdamas vos šešis atsarginius žaidėjus, iš kurių pusė vaidina svarbesnį vaidmenį „Riterių B“ komandoje.

Specialistas. „Bangos“ vartininkas Mantas Bertašius per pastarąjį mėnesį puikiai tvarkosi su baudiniais – per šią atkarpą jų atrėmė net tris. M. Bertašius tokiu būdu išgelbėjo savo komandą mačuose su Telšių „Džiugu“, Marijampolės „Sūduva“ bei „Riteriais“.

Dublis. Marijampolės „Sūduva“ nepralaimėtų rungtynių seriją pratęsė iki septynių. Strategas Miguelis Moreira su sūduviečiais vis dar yra pralaimėjęs tik kartą – šį sykį vicečemponai 2:0 nugalėjo „Jonavą“.

Dviem įvarčiais pirmame kėlinyje pasižymėjo Kule Mbombo, kurio kraityje jau 11 taiklių smūgių. Tokį patį rezultatą yra pasiekęs ir rezultatyviausiu čempionato žaidėju buvęs Renanas Oliveira.

Legionas. „Jonavos“ gretose praėjusiame mače debiutavus jaunajam vartininkui Artiomui Fastovui, šioje komandoje žaidė dar septyni futbolininkai iš Ukrainos – Jehoras Glušačius, Andrijus Slinkinas, Artiomas Radčenka, Ernestas Astachovas, Vadymas Maščenka, Nazaras Mocykas ir Andrijus Spivakovas.

„Sūduvoje“ pasirodė du futbolininkai – Danilas Kondrakovas bei Jevgenas Protasovas.

Sentimentai. Jų „Panevėžio“ puolėjas Nasko Milevas savo buvusiai komandai – Telšių „Džiugui“ – nerodė. Du legionieriaus iš Bulgarijos pelnyti įvarčiai ir Adnano Bašičiaus taiklus smūgis pridėto laiko metu leido iškovoti pergalę rezultatu 3:2.

Šiemet panevėžiečiai prieš Telšių klubą iškovojo visas tris pergales minimaliu skirtumu.

Minutė. Džiugiečiai eilinį kartą pademonstravo charakterį ir per mažiau negu 60 sekundžių per du įvarčius. Vienas kitam asistavo ir taikliais smūgiais pasižymėjo solidžiai pasirodęs duetas – Aldairas Ferreira bei Noelis Mbo.

Tiesa, „Džiugas“, likus sužaisti dar 10 mačų iki čempionato pabaigos, nuo „Bangos“ vis dar atsilieka 6 taškais.

Sugrįžimas. „Optibet A lygoje“ po šešerių metų pertraukos pasižymėjo patyręs puolėjas Nerijus Valskis – jo taiklus smūgis galva padėjo „Kauno Žalgiriui“ rezultatu 3:0 įveikti FA „Šiauliai“.

N. Valskis pasižymėjo pirmą kartą nuo 2016-ųjų, iš viso žalgirietis per visus sezonus Lietuvos čempionate yra įmušęs 72 įvarčius.

Pertrauka. FA „Šiauliai“ turės laiko kiek atsikvėpti – kitas rungtynes Saulės miesto klubas žais rugsėjo 11 dieną. 25-ojo turo šiauliečių dvikova su „Sūduva“ jau buvo sužaista, o 26-ojo turo susitikimas su Vilniaus „Žalgiriu“ dėl pastarojo žaidimo Konferencijų lygos grupių etape buvo atidėtas.

Serija. Vilniaus „Žalgiris“ „Optibet A lygoje“ iškovojo aštuntą pergalę iš eilės, atsitiesdamas po praleisto įvarčio ir po keturių taiklių smūgių nukovė Kauno rajono „Hegelmann“ futbolininkus – 4:1.

Po šio laimėjimo žalgiriečiai 5 taškais lenkia antroje vietoje žengiančius mėlynai baltus, kurie yra sužaidė ketveriomis rungtynėmis daugiau.

Antirekordas. „Hegelmann“ pirmą kartą per savo dalyvavimą Lietuvos čempionate praleido 4 įvarčius, maža to, Andriaus Skerlos treniruojama tik kartą buvo priversta traukti tris kamuolius iš savo ginamų vartų tinklo.

Tai nutiko praėjusių metų balandžio 21 dienos susitikime su „Kauno Žalgiriu“, kai buvo pralaimėta 2:3.