A.Velička vėl pasižymėjo Škotijos čempionate © Eurofootball.lt
Pirmadienio vakarą Škotijos “Premier“ lygos čempionate įvyko paskutinės 14 – ojo turo rungtynės, kuriose lietuviškasis Edinburgo “Hearts“ svečiuose nesugebėjo įveikti 8 – oje vietoje esančio “Falkirk“ klubo. Rungtynės baigėsi 1-1, o “Hearts“ dar vieną įvartį įmušė Andrius Velička. Po šių lygiųjų Edinburgo klubas, surinkęs 22 tšk., su “Rangers“ ir “Aberdeen“ dalinasi 2–4 vietomis.

“%c00259“ 1 – 1 “%c00219“
65’ [0 – 1] Andrius Velička
84’ [1 – 1] Russell Latapy

“Hearts“ gretose šį kartą nebuvo Jose Goncalveso, Ibrahimo Tallio, Steveno Pressley, Paulo Hartley ir Robbie Neilsono, tuo tarpu mačą nuo pradžių pradėję Marius Žaliūkas, Nerijus Barasa, Saulius Mikoliūnas ir Andrius Velička žaidė visas rungtynes.

Susitikimas prasidėjo pučiant stipriam vėjui ir smarkiai lyjant. Kėlinio viduryje po dviejų pavojingų Andriaus Veličkos smūgių galva savo meistriškumą turėjo pademonstruoti “Falkirk“ vartininkas Jeroenas Lambersas.

Aprimus orui, keletą atakų iš eilės surengė šeimininkai, o prieš pat pertrauką pavojingu smūgiu iš 20 metrų Craigo Gordono budrumą patikrino Stevenas Thomsonas, bei pavojingai galva smūgiavo Anthony Stokes‘as. Po pertraukos “Falkirk“ veterano Russello Latapy galingą baudos smūgį atrėmė C.Gordonas.

65 min. krito pirmasis įvartis - jau eilinį sykį “Hearts“ gretose pasižymėjo Andrius Velička. Lietuvis, kuriam prieš tai buvo prakirsta galva, stipriu smūgiu iš 20 metrų pasiuntė kamuolį į vartus. Netrukus rezultatą galėjo padvigubinti Jamie Mole‘as, tačiau būdamas laisvas iš 10 metrų smūgiavo tiesiai į vartininką.

“Falkirk“ pabandė išgelbėti rungtynes ir tai jiems pavyko. 84 min. gavęs Alano Gow perdavimą, iš 14 metrų į apatinį vartų kampą kamuolį pasiuntė 38 metų legionierius iš Trinidado ir Tobago Russellas Latapy – 1-1.

Paskutinėmis minutėmis abi komandos galėjo išplėšti pergalę. Iš pradžių “Hearts“ saugas Bruno Aguiaras smūgiavo visai greta virpsto, o netrukus “Falkirk“ puolėjo Alano Gow smūgį vos iš kelių metrų blokavo svečių gynėjas Christos Karipidis.

Rungtynės baigėsi lygiosiomis, kurios neleido “Hearts“ įsitvirtinti 2–oje vietoje.