A.Budraitis apie tris dalykus, kurių visiškai pakaktų sukelti perversmą LFF

Praėjusią savaitę dabartiniai LFF vadovai sulaukė nemalonios naujienos - dalis kritikų ėmėsi darbų ir susibūrė į opoziciją, kuri kitų metų pradžioje ketina mesti rimtą iššūkį Juliaus Kvedaro vadovaujamai komandai.

Lankomiausias šalies futbolo portalas „EuroFootball.lt“ apie „Sajūdžio“ grupę bei jos perspektyvas pasikalbėjo su sporto komentatoriumi ir žurnalistu Aurimu Budraičiu, kuris teigė, kad netrukus gali atsirasti dar daugiau pretendentų gaivinti į rekordines žemumas nusmukdyto šalies futbolo.

- Aurimai, ar nenustebino, kad pagaliau atsirado bent kažkokios opozicijos LFF užuomazgos?

- Buvau girdėjęs, kad opozicionieriai dirba, tik nebuvau girdėjęs, kas už jų slepiasi. Tad teigti, kad labai nustebino, negalėčiau. Šiandien, beje, išgirdau apie dar vieną opoziciją, tad gali būti, jog netrukus išgirsite dar vieną WOW.

- Ką manote apie pirmuosius futbolo „Sąjūdžio“ grupės žingsnius?

- Aš jų pirmųjų žingsnių nežinau. Manau, kad nežinote ir jūs. Juk nebuvo taip, kad iš vakaro pirtyje vyrai sugalvojo griauti Kvedarą, o ryte surengė spaudos konferenciją. Taip kad didesnis ar mažesnis įdirbis jau turėjo būti padarytas iš anksčiau.

Vertinti pačią spaudos konferenciją galime dvejopai. Viena vertus, jai nebuvo tinkamai pasiruošta; kita vertus – apie opoziciją sužinojo visuomenė. Dabar tereikia nuosekliai tai visuomenei šį reikalą priminti. O pačiai opozicionierių grupei nuosekliai rinkti balsus iš tų žmonių, kurie turi tokią teisę.

Liūdna, tačiau tokią teisę turi dauguma Kvedaro žmonių, tokių kaip Tutlys, Levinskas. Tai yra žmonės keliolika ar net keliasdešimt metų valgantys iš futbolo, tačiau jam nedavę absoliučiai nieko.

- Vienas opozicijos atstovų Č.Okinčicas teigia, kad pasikeitus LFF valdžiai, į šalies futbolą gali plūstelėti verslininkų milijonai. Ar tai realu?

- Patys pinigai neateis, tačiau prie jų prieiti būtų žymiai lengviau. Pamodeliuokime paprastą situaciją, kai į vyriausybinę organizaciją ateina Kvedaras ir kai ten pat ateina akto signataras ir dar ambasadorius. Kam durys lengviau atsivers?

Kitas dalykas – futbolui papildomų pinigų nelabai ir reikia. Užtektų, kad dabartiniai nebūtų išleidžiami brangiems masažams, „tralams“ ir vertimams į anglų kalbą.

Kodėl aš manau, kad opozicionieriai tam neleis? Jie per daug turtingi.

- Ką turėtų nuveikti „Sąjūdžio“ grupė, kad sugebėtų mesti iššūkį J.Kvedaro pusei?

- Visų pirma, teisiniu būdu išsikovoti sau galimybę dalyvauti rinkimuose. Juk pamenate ketverių metų senumo istoriją su Arminu Narbekovu.

Antras dalykas – kalbėti su tais balso teisę turinčiais žmonėmis, kurie nėra visiški kvedariniai. Nors tokių nėra daug, bet visus pajungus – balsų užtektų. Vėlgi, jei neatsitiks taip, kad neaiškiais būdais dar kokios dvi trys apskričių federacijos būtų suspenduotos, o vėliau pašalintos.

Trečias dalykas – aukštesniu lygiu „pajungti“ teisėsaugą. To visai pakaktų.

- Dabartinė LFF pasirašė bendradarbiavimo sutartį su vienu kritikų A.Skarbaliumi, postas sukurtas ir D.Šemberui. Ar šie žingsniai, jūsų nuomone, gali būti sąmoningas kritikų užtildymas ir varžovo eliminavimas prieš artėjančius LFF prezidento rinkimus?

- Tiek Deivis, tiek Aurelijus yra tvirtą nuomonę turintys futbolo žmonės, todėl dėl jų reiktų jaudintis mažiausiai. Jų pigiais triukais nepaimsi. Su Aurelijumi ta bendradarbiavimo sutartis gali būti nutraukta lygiai taip pat greitai, kaip ji buvo sudaryta, o Deivis apskritai nėra atskaitingas federacijai.