Airiškose kautynėse “Gintra-Universitetas” išplėšė pergalę paskutinę minutę

Emocingame, nervingame ir kovingame antrajame 7-osios UEFA moterų Čempionių lygos atrankos grupės ture Šiaulių “Gintros-Universiteto” komandai pavyko išplėšti pergalę paskutinėmis rungtynių minutėmis. Lietuvos čempionės po dramatiškos kovos 2:1 (1:0) įveikė Veksfordo “Youths” futbolininkes ir į savo sąskaitą įsirašė dar vieną pergalę.

Kitose grupės rungtynėse Šymkento “BIIK-Kazygurt” klubas rezultatu 3:0 įveikė Kriulenio “ARF Criuleni” komandą. “Gintros-Universiteto” ir “BIIK-Kazygurt” komandos yra iškovojusios po pergalę, todėl lemiamas susitikimas po kurio paaiškės, kuri ekipa žengs į pagrindinį UEFA moterų Čempionių lygos etapą vis tarp šių dviejų klubų.

Pilnos tribūnos aistruolių ir aistringi palaikymo šūksniai sklindantys “Youths” klubo futbolininkėms nesutrukdė rungtynes sėkmingiau pradėti Šiaulių “Gintros-Universiteto” futbolininkėms. Jau 9 -ąją minutę po įspūdingo Dovilės Gailevičiūtės smūgio iš toli nuo skersinio atsimušęs kamuolys įskriejo į vartus ir šiaulietės išsiveržė į priekį 1:0. Agresyviai rungtyniavusios airės Šiaulių futbolininkes vertė dažnai klysti, tačiau rimtų progų prie mūsiškių vartų iki 20 -os minutės nesukūrė. Pirmasis rimtas pavojus prie šiauliečių varto kilo 28 -ą rungtynių minutę kai Veksfordo ekipos puolėjos Claire’as O’Riordan smūgis galva praskriejo virš skersinio. Gaisras prie varžovių vartų kilo 39 -ą rungtynių minutę kai po aštraus Anos Alekperovos perdavimo kamuolys tik puikaus varžovių vartininkės žaidimo dėka nepasiekė tinklo. Pirmajame kėlinyje rezultatas liko nepakitęs – “Gintra-Universitetas” buvo priekyje – 1:0.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradėjo aikštės šeimininkės. 55 -ą rungtynių minutę progą pasižymėti turėjo ta pati C. O’Riordan, tačiau pastarosios smūgis praskriejo šalia. Spaudimą prie mūsiškių vartų didinusios airės vis tik 62 -ą minutę pralaužė ledus – po sumaišties baudos aikštelėje atšokusį kamuolį stipriai smūgiavusi Lauren Dwyer nuginklavo Gretą Kaselytę – 1:1. Vos po kelių minučių įvarčio autorė L.Dwyer baudos aikštelėje neleistinai sustabdė Tatjaną Kozyrenko, kuri uždirbo vienuolikos metrų baudinį. Deja, Ana Alekperova smūgiavo netiksliai ir rezultatas liko nepakitęs. Puikų šansą išvesti Lietuvos ekipą į priekį 78 -ą rungtynių minutę turėjo viena prieš varžovių vartininkę atsidūrusi Simona Veličkaitė, tačiau pastarosios smūgis skriejo virš vartų. Dar vieną gerą šansą pasižymėti turėjo T.Kozyrenko, tačiau ukrainietės smūgis galva prašvilpė virš vartų. “Gintrai-Universitetui” vis tik pavyko pralaužti sutankintą varžovių gynybą. Lemtinga tapo paskutinė rungtynių minutė. Liucija Vaitukaitytė smūgiavo į vartus, o nesėkmingai sužaidus varžovių vartininkei pirmoji prie kamuolio suskubo T.Kozyrenko, kuri išplėšė pergalę mūsų komandai – 2:1.

“Gintra-Universitetas”: D.Gailevičiūtė (‘9 min.) – 1, T.Kozyrenko (’90+1) – 1.

“Youths”: L.Dwyer (’62 min.) – 1

Lemiamas “Gintros-Universiteto” susitikimas UEFA moterų Čempionių lygos atrankos varžybose vyks šį sekmadienį, rugpjūčio 28 dieną. Šiauliečių varžovėmis bus abi pergales kol kas iškovojusios Šymkento “BIIK-Kazygurt” futbolininkės iš Kazachstano.